Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen c5 usterka szukam pomocy

robert10 19 Feb 2007 21:29 8946 12
    robert10
    Level 14  
    Witam w szystkich zainteresowanych ,kupiłem c5 2.0 hpi 2001r problem polega na tym , że w serwisie po podłączeniu pod komputer diagnosta stwierdził uszkodzenie pompy paliwa oszywiście pali się kontrolka silnika
    samochód przerywa szarpie i traci moc a gdy wcisnę pedał gazu to jest jeszcze gorzej ale wystarczy wyłączyć i włączyć zapłon i jest wszystko w porządku i tak można jeżdzić dopuki nie przekroczę 3000 tyś.obr. lub nie dodam raptownie gazu a jak się powturzy z nowu zostaje wył.i wł zapłonu
    serwis stwierdził pompę ale ja podłączyłem go sam (posiadam interfejs) i pokazuje mi usterkę 1-wszej sondy kasując błąd kontrolka gaśnie i po raptownym dodaniu gazu zapala i z nowu błąd sondy w momencie wyskakiwania błędu ciśnienie paliwa spada z 80 bar do 40 bar i po chwili wraca na 80 ale silnik dalej moduluje aż do wył.i wł ........proszę o porady czy można wierzyć w diagnozę serwisu czy jednak może być to 1-sza sonda sygnał 0 .pozdr
    autoas
    Level 42  
    Takie proste interfejsy potrafią przekłamywać, spróbuj pojechać jeszcze gdzieś indziej i potwierdź usterkę.
    Bez dobrego czytnika nie dasz rady (i dobrego fachowca)
    robert10
    Level 14  
    byłem u innego i stwierdził regulator ciśnienia paliwa a jak zapytałem o sondę to sprawdził ją i powiedział że faktycznie jest uszkodzona ...

Dodano po 1 [godziny]:

rano jak silnik jest zimny to kontrolka gaśnie i silnik oddzyskuje moc wszystko jest ok! po 1min. usterka powraca i wchodzi błąd sondy więc czy paliwo czy może być to sonda? proszę o wszelkie sugestie
  • Helpful post
    mhteg
    Level 15  
    Zmierzyc cisnienie na pompie,tak dokladnie.Co do sondy to zalezy ile ma przejechane,czy juz nadszedl czas na nia.Takie objawy wyglad na problem z zasileniem silnika w paliwo.Ja tam bym szukal przyczyny.
    robert10
    Level 14  
    silnik ma przejechane 98tyś km , zastanawia mnie jeśli to jest problem paliwa że po odpaleniu i obserwowaniu danych na komputerze silnik pracuje dobrze i ciśnienie paliwa jest ok ale poraptownym dodaniu gazu wszystko się psuje i w tym momencie wskakuje błąd sondy rozwarta i ona przestaje pracować i jest martwa a ciśnienie paliwa spada o połowę wartości ale po chwili wraca do normy a silnik i tak dalej żle pracuje
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    No rozumujac logicznie jak depniesz i spada ciśnienie paliwa o połowę to chyba sonda też pokaże ubogą mieszanke a komp oczekuje że będzie bogato ,no nie???
    Ciśnienie paliwa powinno być stabilne lub wzrastać w razie spadku podciśnienia w kolektorze (zależy od systemu). Sprawdz ciśnienie i wydajnosc pompy i regulator ciśnienia.
    A może filtr jest zawalony i pompa nie jest w stanie nadążyć za wtryskami.
    pozdro
  • Helpful post
    lucik
    Level 17  
    Nie ruszaj na razie sondy bo silnik nie otrzymuje takiej ilości paliwa jak potrzebuje, stąd moga być zakłamania w parametrach sondy. Osobiście stawiam na regulator cisnienia, ale żeby mieć pewnośc to trzeba zrobic pomiar parametrów podczas jazdy. Dodam jeszcze że pompę wymieniałem 2 razy, natomiast regulator kilkanaście.
    robert10
    Level 14  
    witam ponownie ..dzwoniłem dzisiaj po serwisach i oczywiście mają długie terminy stwierdziłem więc skoro pompa jest uszkodzona to ją rozebrałem
    oczyściłem i złożyłem a ona przestała chodzić całkowicie , myślałem dlaczego i po dochodzeniu jej działania okazało się że potrzeba jej oleju
    , zalałem chydraulicznym i wszystko działa , samochodzik jak nie ten ,
    LUCIK podpowiedz jaki tam ma być olej i ile powinienem zalać prowadzę warsztat samochodowy ale z tą pompą mam pierwszy raz doczynienia a citroeny bywają u mnie sporadycznie te auto kupiłem sobie ..pozdrawiam
    oczywiście kontrolka zgasła po wykasowaniu ale 1- sonda stoi

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

teraz jest tak , że samochód jeżdzi dobrze ma moc itd jest ok, ale czasami zapala się lampka i wyświetla błąd sondy (słaby sygnał)
    robert10
    Level 14  
    odkręciłem jeszcze raz pompę i dolałem oleju , praktycznie do gumki
    jest wszystko w porządku kontrolka się nie zapala..dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie ..pozdrawiam . zobaczymy jak długo wytrzyma
    robert10
    Level 14  
    witam ponownie - z silnikiem jest ok ! czy posiada ktoś z miłych kolegów schemat orginalnego centralnego zamka do c5 ,problem w tym ,że robi mi zwarcie na zamku lewych drzwi (były zmieniane ) poprzedni właściciel
    zmienił drzwi i założył je z instalacją i zamkiem na początku myślałem że wina jest zamka -nie ten model ale po odpięciu masy z zamka problem zwarcia znikł ale nie pokazuje otwarcia drzwi myślę ,że instalacja jest nie od tego modelu a jak powinno być to na piechotkę trochę się zchodzi a schemat ułatwi mi naprawę.. pozdrawiam wszystkich
    lucik
    Level 17  
    Nie mam przed sobą teraz schematu ale zamek w C5 ma jedną parę styków przełączających i jedną załączającą. Pierwsza daje informację o zamknięciu bądź otwarciu rygla, a druga zamknięcia drzwi. Do tego dochodzą jeszcze 2 przewody zasilające silnik.
    robert10
    Level 14  
    citroen c5 usterka szukam pomocy

u mnie teraz jest tak-na 1wszym pinie pojawia się prąd w momencie zamykania lub otwierania, 2 i 4 pin zamyka lub otwiera zamek zmieniając bieguny na 3 i 6 prąd pokazuje się w momencie otwarcia każdych drzwi na 30s , pin 5 masa , i na tym kablu po podłączeniu jest zwarcie ,odłączyłem masę i zamek działa ale brak wskazań otwarcia drzwi,
    zwarcie robi się między pinem 3 a 5, przy otwartych drzwiach wytwarza się mostek w zamku pin 3 i 6 pytanie gdzie powinna być masa być może jest już zamienione w słupku , myślę że bez schematu trochę się pomęcze ...pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

przepraszam za ten duży obraz