Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję hurtownii komputerowej

toffik 20 Feb 2007 01:43 4196 27
    toffik
    Level 15  
    Chcę otworzyć sklep z podzespołami komputerowymi, również do laptopów. Poszukuję hurtowni na terenie woj. Pomorskiego, a najlepiej Trójmiasta. Proszę o podanie adresu oraz num. tel. hurtowni.
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    telectro
    Level 2  
    Witam,
    większość sklepów i hurtowni zaopatruje się o któregoś z dystrybutorów:
    ABC Data
    AB
    Tech Data
    Incom
    Action
    Pronox.
    Jeśli chcesz na poważnie się zająć komputerówką, to konieczne będzie podpisanie umowy z którymś z dystrybutorów z pierwszej piątki. A z racji tego, że są to jedyni dystrybutorzy produktów Microsoft. (Chyba, że będziesz wolał kupować od 'partnerów' ;)).
    Jeśli chodzi o asortyment, to szczególnie polecam TD. Jest to międzynarodowa korporacja i nawet jeśli nie mają czegoś na magazynie w Warszawie, to z pewnością jest w magazynie w Amsterdamie.
    To tyle, jeśli idzie o polskich dystrybutorów. Wiem, że część sklepów zaopatruje się w Czechach lub w Niemczech, gdyż mają oni niższe ceny (i niższy VAT).
    Pozdrawiam i życzę wielu klientów.
    toffik
    Level 15  
    telectro wielkie dzięki. zapewne wezmę to pod wzgląd. Może odrazu nie rzucę się odrazu na głęboką wodę, czyli wszelki asortyment. Początkowo wypierałbym towar bardziej sprawdzony. Tak aby mówili: "ten komputer kupiłem u toffika. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń" :D
    telectro wspomniałeś iż zaopatrują się u naszych sąsiadów. Masz może jakąś konkretną firmę na myśli? Przed założeniem wolałbym sobie wszystko dokładnie kilka razy przemyśleć. A poszukuję hurtowni z Pomorza, ponieważ na początku jest potrzebny kontakt osobisty. a czym dalej w Polskę tym trudniej o coś takiego.
    czekam na dalsze propozycje i opinie. może ktoś kręcił już taki interes i mógłby podać jakieś wskazówki, czego się wystrzegać.
    m_wojcik
    Level 25  
    Toffik, a opłaciłeś już prawa autorskie za nazwę własną i logo?
    Jako imiennik Kolegi z kabaretu "Ani Mru-Mru" czuję się w obowiązku zapytać ;)

Tak w ogóle to powodzenia!
    toffik
    Level 15  
    hehe dobre :D
    jeszcze nie. ale ale .... :) wszystko przed nami. pierw muszę się dobrze zastanowić czy wchodzić w ten interesik, a następnie będę myślał nad nazwą i prawami autorskimi :)
    nie dziękuję aby nie zapeszyć
    Robert B
    Level 43  
    Uważaj na nieuczciwych klientów!
    Mojemu koledze cały nowiutki dom razem z placem 1500 m² poszedł się j*** właśnie przez niesolidnych klientów jego sklepu komputerowego. Jeżeli nie masz 100% pewności co do klienta to nie pozwalaj sobie na przelew - tylko gotówka!
    Na zakupy też uważaj. Czasami gdzie indziej może być taniej niż w hurtowni (np. Action).
    Musisz się też liczyć z faktem że któregoś dnia mogą zapukać do Ciebie jacyś Panowie o łysych głowach i grubych karkach oferując propozycję "ochrony" :(
    Powodzenia!
    toffik
    Level 15  
    Dlatego chcę pierw porozglądać się na rynku co, gdzie tańsze. Tak jak kolega wyżej wspomniał czasami opłaca się brać towar z zagranicy ze względu na podatki :)
    hmm... "panowie w..." to też trzeba rozważyć, lecz tam w dzisiejszych czasach też trzeba mieć kontakty ;-)
    Dzięki za poradę co do przelewów. zapewne się przyda.
    m_wojcik
    Level 25  
    A ja akurat mam niemiłe wspomnienia związane z firmą Action. Chcieli za wszelką cenę gotówkę za pierwszy zakup i ominęła ich umowa na dużą bańkę. Chociaż to może problem tylko krakowskiego oddziału tej firmy?
    Tak jak koledzy pisali, ostrożnie z przelewami i lewymi czekami.
    W ogóle to ciężka sprawa ze składaniem kompów bo będą Ci marudzić że Windows się wiesza... dla niektórych to jest oczywiste że winien sprzedawca a nie producent. Musisz bardzo starannie sprawę przemyśleć - albo mieć kogoś super zaufanego na serwisie.
    Może lepiej pójść w sprzedaż / komis / serwis komórek?
    toffik
    Level 15  
    serwis komórek odpada. moje zainteresowania od dłuższego czasu są związane z komputerami, szkołę też wybrałem w tym kierunku, a jak dobrze pójdzie :D to zawieszę sprawę sklepu na ok. 5 lat, bo będę się ubiegał o miejsce na studiach dziennych, ale wole się zabezpieczyć jeżeli nie wdostanę się na ETI. A są jeszcze jakieś firmy których byś mi odradził?
    martinifan
    Level 12  
    Witam
    Panowie piszecie sami o nieuczciwych kontrahentach a sami wymagacie od firmy w której robicie pierwszy zakup przelewu czy to nie paradoks ?? Co do zakładania interesu komputerowego to nie jest to łatwy kawałek chleba konkurencja jest spora i wszechobecna (internet, media-markt, sieci handlowe RTV, markety) ale jeżeli będziesz dobry to dasz rade. Przy czym przygotuj sie na to ze 1 rok to będzie rok wyrzeczeń. I mam małe pytanko z jakim kapitałem chcesz wystartować ?????
    Pozdrawiam
    Robert B
    Level 43  
    :arrow: toffik
    Co do niełatwego kawałka chleba to poczytaj też artykuł "Ile się należy za naprawę" bo klientów - oszołomów niestety przybywa :(
    www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=470530#470530
    toffik
    Level 15  
    bardzo pouczający ten artykuł. Kiedyś siostra dała samochód do naprawy (wymiana sprzęgła) koszt miał wynosić 400 zł, ale jak się okazało, było trzeba wymienić jeszcze gumy związane z układem kierowniczym i parę innych rzeczy. koszt wzrósł do 700 zł. a co do tego to jeszcze samochód prowadził się strasznie po wizycie u mechanika. wydaje mi się ze to był jeden z przykładów zbytniego naciągnięcia klienta :-/
    szczerze wole aby mi mniej zapłacono, ale żeby klient powrócił jeżeli coś znów będzie się działo. wiadomo, że w dzisiejszych czasach nic nie jest za darmo. każdy chce z czegoś żyć.
    Kapitał początkowy może nie będzie zbyt duży ale myślę, że na początek wystarczy: 6000-10000 zł. jeżeli by była chwilowo zwiększona ilość zamówień to otrzymam zapewne wsparcie od dobrego znajomego :-)
    jeżeli chodzi o zamówienia to przy zamówieniu będę raczej prosił o jakieś zaliczki. Może to się nie spodobać klientowi, ale muszę mieć pewność, iż wróci po sprzęcik.
    a tak z innej beczki :-) dziś kolega mi przywiózł kompa do naprawy :-) już kolejny raz :-) czyli ma dobre zdanie, że nadal chce abym jego serwisował :-) a dzięki temu robi się darmową reklamę hehe

Dodano po 3 [minuty]:

a co do konkurencji to liczę się z tym, ale wierze w to co robię :-)
    jeżeli wszystko dobrze pójdzie to też zamierzam uderzyć w sprzedaż przez internet. a może lepiej pierw zacząć od sprzedaży przez internet?...
    satgal
    Level 40  
    Prowadzenie takiego sklepu jest co najmniej b. ryzykowne bo trzeba pamiętać że ceny na podzespoły komputerowe jak na komputery cały czas spadają ostatni przykład za 1 zł podpisując umowę z jakąś siecią tel. kom. otrzymujesz wypasionego notebooka. Jak otwierać sklep to z takim towarem że jesteś pewny że on będzie drożał np warzywa owoce ale do tego trzeba się znać.
    toffik
    Level 15  
    witam po tak długiej przerwie spowodowanej zmianą usługodawcy internetowego :D
    każdy by chciał iść na łatwizne, ale ja do takich osób nie należę. wole zaryzykować. lecz chce sie zaznajomić z tym interesem, aby nie popełnić jakiegoś głupiego błędu.co do kapitału początkowego to oprócz swojego wkładu, będę sie starał o dotacje na firmę. przy dobrych wiatrach można też zgromadzić ładną sumkę.
    satgal
    Level 40  
    Aby do interesu nie dokładać to trzeba mieć jakiś plan, chyba najlepszą hurtownią i cennikiem są aukcje na Allegro. Na początek kup trochę części w hurtowni i popróbuj je sprzedać zaczynając chyba na Allegro to będziesz miał jakieś doświadczenie w interesach.
    ob
    Level 18  
    satgal: poważnie mówisz ? na allegro nie da się sprzedać towaru z hurtowni komputerowych, ponieważ na allegro jest taniej niż w samej hurtowni :)

propozycje komisu komórek to szybka droga do tego żeby konkurencja obiła młodemu rekinowi biznesu mordę ;) (biznes komisów gsm to są mocno powiązane z przestępczością)

zakupy w czechach, nie są atrakcyjne z powodu podatków, bo VAT i tak trzeba zapłacić polski, tam po prostu jest taniej

toffik: nie wiem po co Ci kontakt osobisty z hurtownią... przecież wszyscy wysyłają sprzęt kurierami, a zamawia się przez internet
    Co do kapitału 10000 zł. to zdecydowanie za mało uwierz.
    Szybciej zrobisz coś z takim kapitałem zaczynając sprzedawać sprzęt używany(poleasingowy), zyski na nowym sprzęcie sprzedawanym prywatnym osobnikom są nieduże.
    satgal
    Level 40  
    Wiedząc że na aukcjach kupi się sporo taniej niż w hurtowni dlatego dałem młodemu biznesmenowi do przemyślenia i kalkulacji ten pomysł.
    toffik
    Level 15  
    witam po dlugim czasie. nie wiem czy jakies fatum na mnie spadlo ze znow mialem problemy z dostawca internet. niestety musialem zerwac z nimi umowe. w poniedzialek podpisuje nowa. to tak poza tematem.

wiem ze to nie jest za duzy kapital poczatkowy, a ale do tego ze czesci sa tansze na allegro niez w hurtownie niestety nie moge sie zgodzic. gdyz znalazlem taka hurtownie ktora ma tanszy asortyment :-) a co jeszcze to mozna poczatkowo obracac towarem nawet za darmo, poniewaz po pewnym czasie gdy sa duze obroty to hurtownia daje upusty i wlasnie dzieki tym upustom mozna zarobic. wiadome ze na poczatku nikt nie zarabial odrazu miliony. co jest dobre to to ze narazie mieszkam z rodzicami wiec na utrzymanie majatkow nie musze wydawac :-)

co do telefonow komorkowych to jest tak jak "ob" mowisz. jakos nie mam ochoty na handel telefonami, czasami jesli jest okazja to tel tanij kupie i oczywiscie drozej sprzedam, ale kumpel tym sie zajmuje na powaznie i juz nie raz mial problemy.
    niedawno znajomi mi przywiezli pare komputerkow na sprzedaz to sobie troszeczke zarobilem. ale to bylo raz. jeszcze narazie nie, ale po maturze zamierzam dac ogloszenia m.in. w gazetach ze kupie komputery. poniewaz teraz nie mam czasu na to. trzeba sie przylozyc do nauki :-) hehe
    User removed account
    User removed account  
    ob
    Level 18  
    toffik: jasne że można sprzedawać po kosztach czy z marżą 3%, ale za co będziesz obsługiwał gwarancje ? to kosztuje.
    Nie licz na jakieś kosmiczne upusty, na nich na pewno nie zarobisz.

A co do serwisu Actionu to oni chyba przypadkowo wysyłają sprzęt z reklamacji, można dostać wogóle co innego niż się reklamowało ;)

Klienci to inna bajka, na 100 pytających o kompa sprzedaje się może jednego... (i to musisz mieć go na drugi dzień), a później co 3 nabywca po tygodniu przyjedzie z gęba że komputer nie działa (w rzeczywistości ma już zasyfiony system).
    toffik
    Level 15  
    ob: tak jak mowisz. juz sie spotkalem z tym przypadkiem ze komp nie dzialal a to byla wina zasmieconego systemu. bo w wolnym czasie zajmuje sie naprawa.

a tak z innej beczki. raz znajoma przywiozla mi kompa bo jej nie chcial sie wogule odpacic. ale jak tylko otworzylem obudowe to odrazu wiedzialem co jest wina. normalnie masakra. tyle kuzu jeszcze nie widzialem nigdzie. komp nie byl otwierany przez 4 lata. WOW. hehe

wiadome ze nie mozna liczyc na "kokosy". mozna tez troszeczke oszukiwac panstwo ;-) tylko ze dlugo na "stratach" nie mozna jechac bo zapewne bedzie to im podejrzane.

mysle ze poczatkowo bym nie zajmowal sie calymi kompami, ale czesciami. po 3-4 sztuki. zeby nie lezalo.

od: co myslisz o APOLLO? wlasnie od tej hurtowni chcialem zaczac. znajomi gdy zamawiali od nich czesci to nie mogli znazekac na jakosc, jak i na szybkosc przesylki.
    ob
    Level 18  
    To że miałeś przypadek że wystarczyło przeinstalować system albo wyczyścić nie znaczy że sprzęt nie psuje się fizycznie (w szczególności tanie zasilacze, tanie płyty główne).

Policz sobie sprzedajesz dysk z zarobkiem 5 zł. psuje się i wysyłasz go na gwarancję, koszt przesyłki 20 zł.
    Zaraz pewnie napiszesz że można wysyłać jak się trochę nazbiera, ale załatwiając gwarancję tygodniami będziesz miał fatalną opinię.
    Porządne firmy większość sprzętu wymieniają popularny sprzęt od ręki, same martwiąc się później o czasy realizacji gwarancji.

Co do apollo (o tym myślisz: www.apollo.pl) to to wogóle nawet hurtownia nie jest tylko zwykły sklep internetowy.
    Dostaniesz sprzęt z podbitymi kartami gwarancyjnymi, tak to można znajomym sprzedawać.

Bez paragonów to możesz znajomym sprzedawać, bo obcym to nigdy nie wiesz na kogo trafisz :)
    Robert B
    Level 43  
    Ale mi Apollo :lol:
    Jeden przykład:
    HDD CAVIAR 150GB WD1500AHFD RAPTOR:
    W Action - 832,04 PLN brutto
    W Apollo - 935,00 PLN brutto

W dodatku w tym całym Apollo na dole strony jest taka informacja:
    Wszystkie ceny są cenami gotówkowymi uwzględniającymi rabat w wysokości 3%
    Czyli bez rabatu jescze drożej - 963,05 PLN 8-O

Bez komentarza.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    tomahawk_
    Level 18  
    action to od kilku lat jest kiła (a dokładniej odkąd zlikwidowali joy computer w bytomiu) choć to hurtownia jest, to ceny mają na podobnym poziomie co proline ...
    toffik
    Level 15  
    witam po dlugim czasie.
    wszystko sie na to zanosi ze jednak bede probowal cos kombinowac z firna (kto nie ryzykuje ten nie ma :-) ). bylbym bardzo wdzieczny za porady na co szczegulnie zwracac uwage podczas podpisywania umowy z hurtownia.
    co do apollo to byl glupi pomysl. ale dzieki wam nie popelnilem bledu. i dlatego juz wam dziekuje.
    poczatkowo nie bede otwieral serwisu, ale jedynie sprzedaz asortymentu. choc wszysko wyjdzie w praniu :-) poniewaz nie mam lokalu wiec jedynie serwis moglbym prowadzic w domu. to tez nie jest zly pomysl poniewaz mieszkam praktycznie przy gl. drodze szczecin-gdansk wiec stawiajac dobra reklame rowniez bym tym troszeczke zyskal, a co najwazniejsze bym nie musial wydawac na raklame i za lokal, czyli ok. 1000 zl miesiecznie moge przeznaczyc na cos innego.