Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Stany Nieustalone - wykres ... RATUNKU ! PILNE !

S3bastian 20 Lut 2007 15:46 1623 3
REKLAMA
  • #1
    S3bastian
    Poziom 2  
    Witam, mam problem z wyjasnieniem zachodzącego zjawiska ktore jest przedstawione na rys. 2. ... jezeli ktokolwiek potrafilby mi wytlumaczyc o co w nim chodzi ... bylbym z gory wdzieczny ...

    Obwod /rys.1./

    Stany Nieustalone - wykres ... RATUNKU ! PILNE !


    Wykres dla obwodu /rys.2./

    Stany Nieustalone - wykres ... RATUNKU ! PILNE !
  • REKLAMA
  • #2
    Quarz
    Poziom 43  
    Witam,
    Impossible... Nie jest zachowane Prawo Komutacji dla indukcyjności L1, choć zauważ, iż masz tam na schemacie zdublowane "czujniki" prądu I i być symulator dostał "świńskiego łba..." :D
    Ale jest też włączana druga indukcyjność L2 do obwodu szeregowo z L1 (która ma zmagazynowaną energię pola magnetycznego) i tu kłania się pseudofunkcja Pana Diraca, czyli jednak symulator dostał "świńskiego łba..." :cry:

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3
    S3bastian
    Poziom 2  
    no wlasnie juz slyszalem ze prawo nie jest zachowane, ... teraz trzeba to bardziej rozjasnic dlaczego :| ... wg mojego kolegi ...
    "po otworzeniu wlacznika po 4ms impedancja obwodu bedzie dwa razy wieksza, napiecie natomiast pozostanie bez zmian, wiaze sie to ze zmniejszeniem wartosci pradu" i niby dlatego taki wykres ... btw wykres jak i schemat jest poprawny /wg. profesora =]/ ... masz moze jeszcze jakies pomysly ?

    Dodano po 16 [minuty]:

    dobra juz wszystko wiem co i jak :) takze nie piszcie juz tutaj :)
  • #4
    Quarz
    Poziom 43  
    S3bastian napisał:
    no wlasnie juz slyszalem ze prawo nie jest zachowane, ... teraz trzeba to bardziej rozjasnic dlaczego :| ... wg mojego kolegi ...
    "po otworzeniu wlacznika po 4ms impedancja obwodu bedzie dwa razy wieksza,

    w stanach nieustalonych nie wolno mówić o impedancji, ponieważ ta wywodzi się od stanów ustalonych przy pobudzeniu harmonicznym.

    S3bastian napisał:
    napiecie natomiast pozostanie bez zmian, wiaze sie to ze zmniejszeniem wartosci pradu" i niby dlatego taki wykres ... btw wykres jak i schemat jest poprawny /wg. profesora =]/ ... masz moze jeszcze jakies pomysly ?

    Na chwilę obecną nie, wieczorkiem sięgną po "narzędzia" aparatu matematycznego, choć coś mi świta... iż czegoś tam brakuje.

    Dodano po 16 [minuty]:
    S3bastian napisał:
    dobra juz wszystko wiem co i jak :) takze nie piszcie juz tutaj :)

    To może jednak podzielisz się z innymi czytelnikami swoją wiedzą na powyższy temat.

    Pozdrawiam
REKLAMA