Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja gazowa 126p

20 Wrz 2003 20:43 8214 21
  • Poziom 17  
    Czesc wie ktoś może czy da sie założyć gaz do kaszla ??? 8O
  • Poziom 34  
    jeszcze o tym nie słyszałem
    a) nieprzystosowany silnik
    b) nie wiem kto chciałby butlę na tylnym siedzeniu
    c) koszt instalacji przewyższy wartość samochodu ;)
    d)jeśli jest nowy to pali 4,5litra, przy takiej ilości kilosów chyba nieopłacalne
  • Poziom 18  
    nie mozna legalnie zainstalowac gazu w maluszku.
    1. Silnik ma za slabe chlodzenie.
    2. Nie ma gdzie umiescic butli.

temat byl poruszany na http://fiat126p.iq.pl/forum - zapraszam.
  • Poziom 12  
    Problem jest jeszcze w tym , że reduktor jest podgrzewany płynem chłodnicy czego nie ma w maluchu, tak więc jak reduktor poradzi sobie z tym jek nie będzie podgrzany reduktor to zmrozi się i oszroni?!
  • Poziom 12  
    widziałem coś takiego a nawet zrobiłem kata , co do chłodzenia <grzenia reduktora>to prosta sprawa ,kilka zwojów rurki miedzianej na tłumiku i zbiorniczek z płynem - To działa, ale ma kopa , tylko przeniesienie napędu słabe
  • Poziom 11  
    nie no chłopaki wiem ze wszystko mozna ale zamiast gazu nielepiej miec lepsza fure:)?
    pozdr
  • Poziom 18  
    Oczywiscie jest to wykonalne, ale napewno nie legalnie - nigdy takie auto nie bedzie zarejstrowane (no chyba ze na lewo), poza tym auto takie jest niebezpieczne...
    No i co z butla??? gdzie ja dac???

:arrow: maras1976 - mysle ze moglby sobie kolega podarowac i post kolegi jest nie na miejscu...

pzypominam sobie, ze moj dziadek kiedys eksperymentowal (podlaczyl gaz z butli kuchennej :)) - eksperyment udany 0 silnik chodzil tylko ze trzeba by bylo jeszcze troche popracowac zeby dzialalo to normalnie...

Przypominam tylko ze raczej wypadalo by miec silnik po remoncie w idealnym stanie zeby podlaczac gaz, a gdy silnik jest w miare - wystarczy poregoolowac i malacz pali 4 - 5 l - nie warto zakladac instalki.....
  • Poziom 20  
    Panowie ja jakos nie widze powodu zeby malucha nie zarejstrowac z gazem butla w bagazniku czyli z przodu tyko ze kola zapasowego nie bedzie (o ile wiem to zaden przepis nie mowi ze butla musi byc z tylu pojazdu i ze musisz miec kolo zapasowe) co podgrzewania to mozna jak ktos napisal wykombinowac elektryczne. A co do oplacalnosci to bym polemizowal z tymi co twierdza ze sie nie oplaca jak maluch pali 4-5 litra paliwa to jak bedzie palil 6-8 litra gazu to co nie oplaca sie ?
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    W okolicach Białegostoku zakładaja gaz do malucha zbiornik jest umieszczony gdzies w komorze silnika jest tak wyprofilowany ze jakos go tam wciskaja :) Podgrzewanie reduktora odbywa sie poprzez tlumik,jest na nim spirala i tyle,koszt zalozenia ok 2000 :P
  • Poziom 18  
    :arrow: Quaki
    1. butla nie moz byc umieszczona w maluchu w miejscu kola zapasowego (widziales kiedys maluszka po wypadku)??
    2. Koszt litra gazu - 1,4 - 1,5 zl za litr (w zimie jeszcze drozej), koszt benzyny 3,29 zl za litr (na Aralu), koszt instalacji gazowej to minimum ze 1200 zl.... (a jak juz sam zauwalyles spalanie podniesie sie o okolo 2 litry...
    Zeby to sie zwrocilo ile trzeba by przejehac???
    dodam drozsze przeglady, czestrze wymiany oleju, sciec, filtru powietrza... i jeszcze wiele innych wydatkow....

Gaz warto instalowac a autach ktore pala conajmniej 10 litrow na setke....

:arrow: Patryk - a masz moze jakis link (o ile maja strone w necie)????
    Mi sie wydaje ze umieszczenie zbiornika to nie jedyny problem...
    Poza tym to w tam i tak juz nie ma miejsca - jakby tam jeszcze zbiornik wlozyc to by juz nie bylo wcale dojdcia, ze o chlodzeniu nie wspomne...
  • Poziom 13  
    Słyszałem,że kiedyś ktos wstawił instalacje gazową do Bisa. Tylko,ze tam jest chłodzenie cieczą. Zbiornik był umieszczony na dachu w takim zamkniętym bagażniku. Nie wiem czy to była prawda,ale możliwośc taka jest. :D
  • Poziom 12  
    mam kumpla który ma bisa na gas. Auto nawet jeżdzi ale osiagi sa bardzo bardzo slabe a odpalanie jeszcze gorsze bo zrezygnowal z uzywania benzyny. pozdrawiam. narka
  • Poziom 12  
    bym zapomnial butla jest zamontowana w tylnym bagażniku. zajmuje okolo 3/4 miejsca ale poz zlozeniu foteli mozna nawet troche poprzewozic. narka
  • Poziom 22  
    przemek_byd powiedz koledze by wyregulował sobie dobrze silnik i reduktor.
    Miałem niegdyś Cieniasa 700 na gaz, silnik ten sam co w Bisie, zasuwał jak mała pszczółka, jak na Cieniasa oczywiście :)

Ogólnie to opłacało by sie włożyć gaz do kaszla ale ewentualnie do bisa bo mnie kłopotów, zaoszczędziło by się trochę kasy bo kaszle strasznie chleją 5-7 litrów jak na taki silnik to przesada.
    Napewno na az taniej by wyszło.

Ostatno mnie coś wzięło na stare Autka i mam w planach zakupiś piękną starą Skodę S100.
    Juz mam plany jak będzie wyglądał, tylko na gaz to raczej nie bede go przerabiał bo to by była profanacja :)

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    dzieki za pomoc. wyregulowal i juz mu odpala normalnie. Nawet przy tych mrozach co byly teraz ostatnio.
  • Poziom 15  
    Można założyć instalację gazową do 126p, tylko to grzanie parownika trzeba jakoś rozwiązać. Musi być extra chłodniczka do grzania.
    To że butla nie może być z przodu wiem napewno - nie jest to zgodne z przepisami.
    macher
  • Poziom 11  
    Ja widziałem malucha z instalacją gazową (dawno temu), butla zajmowała połowe tylnego siedzenia, nie wyglądało to tak strasznie, odpowiednio obudowane, co do rozwiązan technicznych to nic nie wiem, ale gość długo nim nie pojeżdził bo policja zabrała mu dowód rejstracyjny.
  • Poziom 32  
    No i macie problem rozwiazany - nie jest to legalne w silnikach chłodzonych powietrzem.
    Jezeli sa takie zakłady które wykonuja takie usługi to mam nadzieję ze takim pseudo fachmanom odbiorą pozwolenia (o ile je posiadają) i nie bedą juz narazac zycia niewinnych ludzi.
    Jezeli jakis fantasta decyduje sie na taki "niemądry" krok to jego sprawa ale przy okazji może "pociągnać" do grobu cały blok nieswiadomych ludzi.
  • Poziom 12  
    mam zdjecia maluszka z instalacja gazowa - jak znajde to podesle na forum :D