Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig T55 720/4 TXT - pali tranzystor w przetwornicy

pierunek 10 Feb 2007 03:51 1540 7
    pierunek
    Level 11  
    I jak wiekszosc na forum nie skonczyli tematu :( i nie wiem jak sie to skonczylo ! Ja mam podobny problem z tym iz dodam ze wiem raczej jaka byla przyczyna u mnie poniewaz wtyczka od zasilania kiedy ja wlozylem to sie iskrzyla ;/ i raczej tu sie to zaczelo spalony byl t644-IRFBC30;bezpiecznik SI624 po wymianie na nowe zamiast IRFC30 dalem buz90,zimne luty naprawione,wlanczam i zdazylem tylko obraz zobaczec ;) tak jak kolega wyzej pisze pare sekunt i klapa diody sprawdzone rezystory tez czy tym razem z buzem i uklad scalony IC631-tda4605-3 wymienic ?
    ALUŚ
    Level 36  
    Witam .

TDA wymień ale przede wszystkim opory z pinu 2 i 3 tego scalaka .

Sprawdzić dokładnie diody , kondensatory i resztę oporów .
    pierunek
    Level 11  
    Teraz to i ma buz-a nowego i tda i wszystkie elki na pierwotnej i wtornej nowe i kilka oporow sie nie zgadzalo tez wyminione,diody sa dobre ale nie zaszkodzilo by je wymienic tylko nie dostalem takich a nie wiem co w zamian w sadzic ;/ byt54m,byt53b, aha kiedy probowalem go sprawdzic to bylo slychac ciche cykanie ;/ jakby przetwornice cos obciazalo ;/ a przeciesz wysokie odpiete ,sprawdzam na zarowce
    pierunek
    Level 11  
    I nadal cisza :( widze ze telewizor tylko na zlom
    ALUŚ
    Level 36  
    Po wtórnej stronie Zostaw tylko Diodę w +B i elektrolit , resztę odetnij równolegle do tego elektrolitu podłącz żarówkę 60w .
    Pozostałe diody po wtórnej jednym końcem wylutuj .
    W miejsce bezpiecznika wstaw żarówkę 100w .

Teraz możesz bezpiecznie sprawdzać przetwornicę .

Interpunkcja [_P_]
    indianer
    Level 16  
    Jeśli po podłączeniu zasilacza solo nadal echo to sprawdź jeszcze dokładnie opór ze źródła IRFa do masy czy lekko nie zwiększył rezystancji. Dioda w B+ oczywiscie ok? No i jeszcze obwód sprzężenia zwrotnego.
    pierunek
    Level 11  
    I nadal echo sprawdze jeszcze sprzezenie zwrotne ;/ mam juz po dziurki tego tv ;) ale nie poddam sie dzieki panowie jeszcze sie odezwe
    pierunek
    Level 11  
    Tv poszedl na polke moze wpadnie mi w rece drugi co bedzie go bolalo cosik innego w tym pozostaje mi wymienic trafo przetwornicy;/ moze wtedy roszy
    Tymczasem panowie dzieki za rady