Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki router ?

Paviu 21 Feb 2007 01:27 5829 5
    Paviu
    Level 10  
    Witam.
    Posiadam radiówke, sygnał do kompa idzie przez AP wiec zwykła skretka do karty sieciowej. Chce podłaczyc niezaleznie drugi komputer.
    Jaki router kupić ? Z tego co wyczytałem to router musi miec mozliwosc wpisania MACa zeby "oszukac" AP. A jak to jest z brama,DNS i IP ? Tez to mozna wpisac w konfiguracji routera ? W przyszłosci mysle o neostradzie i mam pytanie czy Router przeznaczony do neo (z wbudowanym modemem) jest uniwersalny, znaczy bedzie działał z obecną radiowką a w przyszłosci z neostradą ? Sa tez routery ktore maja mozliwosc podlaczenia zew. modemu neo tylko jak to sie ma do radiowki ? Czy jezeli w takim routerze jest gniazdo WAN to mozna podlaczyc tam zarowno modem jak i Ethernet ? Jakie modele Routerow polecacie do 150 zł ? Nigdy nie miałem stycznosci z takimi urzadzeniami jak routery czy switche, przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania wiec prosze o wyrozumiałosc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Paviu wrote:
    Witam.
    Jaki router kupić ?

Każdy będzie dobry z portem WAN RJ45

Quote:

Z tego co wyczytałem to router musi miec mozliwosc wpisania MACa zeby "oszukac" AP.

Tą funkcją ma obecnie praktycznie każdy router.

Quote:

A jak to jest z brama,DNS i IP ? Tez to mozna wpisac w konfiguracji routera ?

Ustawisz to tak samo jak na komputerze.

Quote:

W przyszłosci mysle o neostradzie i mam pytanie czy Router przeznaczony do neo (z wbudowanym modemem) jest uniwersalny, znaczy bedzie działał z obecną radiowką a w przyszłosci z neostradą ? Sa tez routery ktore maja mozliwosc podlaczenia zew. modemu neo tylko jak to sie ma do radiowki ? Czy jezeli w takim routerze jest gniazdo WAN to mozna podlaczyc tam zarowno modem jak i Ethernet ?

Co do zmiany to jedynie router z portem WAN RJ45 będzie się nadawał.
    Jak zmienisz łącze na Neo będziesz dodatkowo potrzebował modemu ADSL z portem RJ45.
    Przy obecnych cenach wygodniej będzie jednak sprzedać router i zakupić podobny z wbudowanym modemem ADSL.

Quote:

Jakie modele Routerow polecacie do 150 zł ?

W takiej cenie znajdziesz jakiegoś Linksys'a na Allegro, nawet z wbudowanym AP.

Quote:
    Nigdy nie miałem stycznosci z takimi urzadzeniami jak routery czy switche, przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania wiec prosze o wyrozumiałosc.

Na forum są odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.
    Paviu
    Level 10  
    Dzieki za odpowiedz.
    Jeszcze jedno pytanie. Jak w routerze wpisze MACa, IP itd. znaczy jak przepisze do routera to co obecnie mam we wlasciwosciach polaczenia na kompie to czy wtedy bede musiał zmienic MACa, IP itd na kompie (zeby nie były takie same jak routerze) ?
    marek-mba
    Level 18  
    Paviu wrote:
    Jeszcze jedno pytanie. Jak w routerze wpisze MACa, IP itd. znaczy jak przepisze do routera to co obecnie mam we wlasciwosciach polaczenia na kompie to czy wtedy bede musiał zmienic MACa

Mac może być taki sam - bo tam router ma go na porcie WAN, a komputer w sieci wewnętrznej więc nie będą się kłócić.
    Paviu wrote:
    IP itd na kompie (zeby nie były takie same jak routerze) ?

Najlepiej jak na routerze ustawisz serwer DHCP - wtedy wszystkie ustawienia komputer będzie pobierał automatycznie z routera (tylko nie zapomnij przestawić na komputerze wtedy na automatyczne pobieranie adresu IP)
    marek-mba
    Level 18  
    Ne miałem z nim bezpośredniego kontaktu - ale jeśli chodzi o tą firmę to mam pozytywne doświadczenia. Linksysy ogólnie sprawują sie całkiem dobrze.