Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e36 325i - problem

21 Lut 2007 09:31 3829 2
  • Poziom 22  
    Witam.
    Dostałem do naprawy samochód jak w temacie (rocznik 1991) z objawem rozładowywania akumulatora. Sprawdziłem pobór prądu na postoju i wyszło 1.2A. Powód - załączony pierwszy obwód stacyjki pomimo jej całkowitego wyłączenia. Wyciągając poszczególne bezpieczniki doszedłem do tego, że musi być gdzieś zwarcie w obwodzie oświetlenia wnętrza bądź centralnego zamka. Dodam, że stacyjka jest sprawna. Odłączyłem więc moduł centralnego zamka i sprawdziłem wszystkie lampki wewnątrz lecz nie mogę znaleźć miejsca usterki. Występuje jeszcze inna ciekawa sprawa, napięcie w załączonym obwodzie zanika przy jego większym obciążeniu, wpinając w ten obwód żarówkę 21W napięcie zanika, wszystko się wyłącza i pobór prądu spada, po włączeniu stacyjki i jej wyłączeniu problem pojawia się na nowo i tym razem żarówka, którą wpinam również świeci dopóki się jej nie odłączy. Samochód jest w ogólnie kiepskim stanie. Myślałem również, że któryś z innych modułów może gdzieś mieć zwarcie lecz po odpięciu całej elektroniki nic nie nie zmienia. Nie odpinałem jeszcze tylko zestawu wskaźników. Jest jeszcze inny problem, który chcę rozwiązać, po podłączeniu akumulatora jeden z przekaźników jest załączony (jego odpięcie nie powoduje rozwiązania pierwszego problemu) Przekaźnik ten znajduje się po stronie pasażera nad nogami bliżej środkowej konsoli (później mogę wstawić zdjęcia) Nie mogę znaleźć go na żadnym ze schematów które posiadam. Z wpiętym tym przekaźnikiem pobór prądu na postoju wynosi ponad 200mA więc jest to raczej zbyt dużo. Może ktoś miał podobny problem z takim samochodem i może ktoś podpowie w jaki inny sposób szukać usterki? I drugie pytanie, za co odpowiada przekaźnik, o którym napisałem?

Pozdrawiam...
  • Poziom 11  
    Gdzieś masz zwarcie dlatego jak wpinasz żarówkę wszystko wydaje się ok.Odpinaj po kolei wiązki zacznij od skrzynki bezpieczników.Miłego szukania.
  • Poziom 22  
    Problem rozwiązałem. Jak pisałem wcześniej samochód jest w kiepskim stanie, poprawiłem wiązki elektryczne w kilku miejscach i usterkę udało się usunąć. Aktualny pobór prądu to 120mA z radiem i alarmem.
    Temat można zamknąć...

Pozdrawiam...