Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV SHARP DV-5460 chassis 4BSA

fanny 21 Feb 2007 15:13 941 6
    fanny
    Level 10  
    Witam
    TV jak w temacie.
    w tv uszkodzony był 2SD1555 po wymianie TV zadziałał kilka sekund i padł. Wymieniłem Elki w zasilaczu wymieniłem 2SD1555 załączyłem na żarówce pomierzyłem napięcia wygląda że jest ok włączyłem i TV podziałał znowu klika sek. i zaczęło skwierczeć ..... postanowiłem podmienić Trafopowielacz ... nadal tak samo ma ktoś jakieś pomysły.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
  • Multimetr Fluke
    fanny
    Level 10  
    Witam ponownie
    Nowe fakty.
    Po dłuższym męczeniu TV okazało się że czasami staruje i wtedy chodzi bez problemu. Przy włączaniu 5x zadziała poprawnie a 6raz spali tranzystor który w ciągu kilku sek. mocno sie nagrzeje...... luty w okolicach tranzystora i transformatorka poprawione.. jakieś propozycje na dalsze działanie ?
    ALUŚ
    Level 36  
    Witam .

Sprawdź impulsy sterowania H .
    fanny
    Level 10  
    impulsy sterowania H sprawdzane w momencie kiedy tv działa (prawidłowo) są ok ...... po wymianie tranzystora (ponownym) tv dział (kilka startów ) i pada.
    ALUŚ
    Level 36  
    W kolektorze wszystko wymieniłeś .
    Przerwa na cewkach H i elementy w ich obwodzie .
    I jeszcze przez lupę zimne luty .
    Filtrowanie +B .
    fanny
    Level 10  
    Witam
    Zamykam temat.
    usterka zlokalizowana i usunięta.....
    uszkodzony był tranzystor BC337 (Q111) w gałęzi 5V w sterowaniu 2SD1555 .... tranzystor na mierniku nie wykazywał uszkodzenia lecz pod napięciem przerywał i pojawiało sie wyższe napięcie na sterowaniu 2sd1555.. po wymianie OK.

pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem.