Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Puknięcie" przy końcu pracy wytwornicy-jak wyelim

kagan007 21 Lut 2007 16:25 1117 4
  • #1 21 Lut 2007 16:25
    kagan007
    Poziom 17  

Od zawsze miałem pewien problem w sytuacji kiedy po wypuszczeniu dymu i puszczeniu przycisku słyszałem w głośnikach charakterystyczne puknięcie w głośniki jednego uderzenia basu. O ile wcześniej miałem mniejszą moc nagłośnienia, tak teraz posiadając 1kW RMS to puknięcie bardzo przeszkadza. Zawsze pojawia się kiedy wytwarzanie dymu trwa krótko do 20 sekund głównie. Najczęściej jak się nieco dłużej przytrzyma min 30sekund to nie puknie. Ale czasem i po 3 minutach wyziewu walnie i trochę wtedy się człowiek zaczyna stresować. Wytwornicę mam tą malutką Eurolite N-10 400W od nowości. Do tej pory myślałem że to wina głównie miksera (miałem wcześniej w komplecie z cd tzw HOME-MIX-a dłuższy okres czasu). Teraz zmieniłem na GEMINI PMX-1400 i są takie same objawy (zmiana nastąpiła z powodu powoli zaczynających trzeszczeć faderków i tego puknięcia).I tutaj mam pytanie w jaki sposób mogę wyeliminować to zjawisko. Czy może uziemienie miksera i wzmacniacza (problem jest typu że dużo podróżuję i nie zawsze jest dostęp do uziemienia w sposób wygodny), czy może ten mikser jest kiepski, czy może ta wytwornica jest taka tania i przez to taka licha. Czasem pomagało zasilanie z innej fazy ale bardzo często nie ma takiej możliwości. W zasadzie i tak kwestią czasu jest zmiana na większą ze względu na coraz większe imprezy więc może coś polecicie: Antari Fz-80 700W albo jakąś wydajną nawet 1000W do jakiś powiedzmy 300-400zł.

Do końca nie wiedziałem gdzie ten post wrzucić, myślę że pomożecie i ewentualnie przerzucicie post tam gdzie powinien się znajdować. Z góry dzięki za pomoc dla wszystkich userów ostatnio mojego ulubionego forum.

0 4
  • #2 21 Lut 2007 17:44
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Jako "elektronikowi" mógłbym polecić zrobienie układu do włączania i wyłączania w zerze - trak + optotriak, cena części zamknie się < 15 PLN. Jeśli nie umiesz lutować kup zwykły ściemniacz oświetleniowy i nim płynnie włączaj i wyłączaj grzałkę.

0
  • #3 22 Lut 2007 00:04
    DjHeniuu
    Poziom 22  

witam!!
    sam miewam taki problem...
    miałem na początku mikser djx-700 z odłaczeniem mikrofonu i powiem szczerze że odłaczenie mikrofonu pomagało w 100%.... ale zastanawiam sie również nad jakimś trwałym wyeliminowaniem tego problemu...
    co do płynnego odłaczania grzałki to obawiam sie że to nie ona tylko pompka jest tu problemem... ponieważ nie po każdym wydmuchu dymu załacza sie grzałka...
    pozdrawiam

PS. Przapraszam za zawiłość wypowiedzi ale jakoś tak nie mogłem tego w jakieś kulturalne zdania poskładać...

0
  • #4 22 Lut 2007 00:23
    kagan007
    Poziom 17  

Właśnie też myślę że coś raczej za znaczenie ma pompka. Z wykształcenia jestem Technikiem Elektronikiem więc z poskładaniem do kupy jeśli bym widział schemat nie byłoby problemu. A co do mikrofonu nie wiedziałem. Sprawdzę w weekend czy wyłączenie go pomaga. Teraz mam sesję to sam raczej ze stresu nic ciekawego nie wymyślę, więc jeśli by ktoś posiadał schemat z elementami i gdzie to zamontować to chętnie bym wykonał. Post napisałem właśnie mając na myśli jakiś "filtr" tego niepożądanego sygnału. A 4 lata po technikum w głowie tylko w zasadzie wspomnienia zostały i podłączanie kabli w przewodach :)

0
  • #5 22 Lut 2007 10:08
    DjHeniuu
    Poziom 22  

witam!!
    PS. tylko chodzi o wyłacznik mikrofonu w mikserze:)
    pozdrawiam

0