Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z wykrywaczem metali

inio_01 21 Sep 2003 11:35 3724 8
    inio_01
    Level 11  
    mam problem z uruchomieniem wykrywacza metali po zmontowaniu plytki i zastosowaniu tr telefonicznego w dwoch punktach pomiarowych napisanych w sposobie uruchamiania tego ukladu wskazania na multimetrze sa prawidlowe nie moge dojsc dla czego na wyjsciu us4(6 noga ) na mierniczku pokazuje mi 9.71volta a powinno byc wg opisu -1v ponadto nie ma zadnego sygnalu w glosniczku zamiast lm 709 zastosowalem lm741 (prawdopodobnie lm 709 jest protoplastą lm 741) takze powinno to dzialac a nie dziala zamienilem rowniez 2n3820 na bss92 i to w sumie tez nie powinno wniesc tak wielkich zmian zeby nie mozna bylo go wystartowac . jesli ktos moze zobaczyc to z bliska to prosze o pomoc jesli pojdzie zamierzam wystawic go na elektrodzie ale najpierw musi zadzialac bo nie ma sensu polecac komus czegos co nie dziala.
    pozdrawiam inio_01
    fachman
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jakiś dzięcioł nie potrafił nawet prawidłowo oznaczyć polaryzacji elektrolitów na schemacie. Wstaw zamiast T10 potencjometr i odpal na początku generator akustyczny. Potem wstaw na miejsce T10 i wysteruj go napięciem 0-8V sprawdzając czy zmienia sie ton. Sprawdź czy US4 jest zasilany napięciem +8/-6V. Na koniec dobierz wartości dzielnika R14/R16 aby uzyskać -1V na PIN6. Jak wszystko zadziała i wykrywacz sprzedasz odezwij się, podam ci nr konta gdzie przelejesz moje 10% od zysku...
    inio_01
    Level 11  
    Dzieki za odpowiedz wykrywka juz dziala po drobnych poprawkach cieszy amatora poszukiwan skarbow jesli ktos buduje pikawke z w/w schematu to w miare mozliwosci pomoge w jej uruchomieniu

Pozdrawiam inio_01(malpa)wp.pl
    virus_lx
    Level 17  
    Cześć
    Jaki ma zasięg ten wykrywacz? I ile to Ciebie kosztowało, tak mniej więcej?
    Pozdrawiam
    inio_01
    Level 11  
    witam koszt budowy w/w wersji miesci sie w granicach 80 zl (z sonda obudowa konstrukcja nosna ) obecnie nie polecam tej konstrukcji ze wzgledu na jej przestazala budowe (przetwornica , reg. napiecia, itp.) i nie ukrywam ze koszt pierwszego modelu tej pikawki to kwota znacznie przewyzszajaca podane wyzej pieniazki wiadomo bledy i zakup nie potrzebnych elementow rdzeni i innych pierdolek ktore zdaly sie psu na bude wersja ze schematu spokojnie wykrywa duzy zlom z metra albo nawet z 1,5 m ale to jest amatorska budowa pracujaca w systemie PI i jedynie sluzy do wykrywania duzego zlomu (militaria) w sieci mozna znalezc zmodyfikowana wersje tego wykrywacza (bardziej polecam) do monet polecam raczej inne wersje wykrywaczy fisher 555 , ADS-5 lub inne modele pracujace w systemie VLF
    Pozdrawiam
    inio_01
    Level 11  
    cewki to najmniejszy problem jesli chodzi o ta konstrukcje i tak wogole to nie moja konstrukcja tylko zostalem na nia naciagniety na allegro a cewka to okrag 30cm srednicy 20 zw drutu 0,4 mm a co do fishera to jest jego klon na stronie proscana a propos fishera to SWaldek zaprezentowal na Odkrywcy jego zmodyfikowana wersje bez zbednych kluczy polecam

Pozdrawiam
    telemah
    Level 27  
    Ładnie ładnie...Inio bój się Boga, tutaj prosisz o porady, a gdy już się czegoś nauczysz, to sprzedajesz te informacje przez neta, sprzedając ogólnodostępne schematy na płycie CD.Ty też musiałeś się wszystkiego nauczyć, i nikt jakoś nie kazał ci za porady płacić.

Nie pozdrawiam
    inio_01
    Level 11  
    nigdy nie sprzedawalem schematow ani zadnych plyt sorry ale nie jestem w temacie jesli mozesz to mnie oswiec a poza tym tresc Twojego postu jest nie prawdziwa i mnie obraza a jesli chodzi o to co napisalem do gory to chodzilo o to ze kiedys zaplacilem za schemat gerbera ktory odpalil dopiero przy pomocy mojego kolegi SWaldka a propos tego co sie nauczylem zawdzieczam sobie oraz wspanialym kolegom ALL-owi i SWaldkowi

serdecznie Cie pozdrawiam ale nastepnym razem jak bedziesz mial ochotke kogos obczernic to przeczytaj text i zastanow sie czy go dobrze zrozumiales a dopiero pozniej pisz