Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy Yamaha - rx750 da rade pociagnac Zeusy?

Jasiek1991 21 Feb 2007 18:50 1982 6
    Jasiek1991
    Level 10  
    Mam problem poniewaz mam amplituner Yamaha-rx750 4x120W i czy da on rade dwum Zeusom? Chodzi mi o to czy bedzie to w dobrze grac? Gralo by to wszysko w domu w pokoju 30m2 ? Czy warto kupowac Zeusy i czy musial bym wymieniac wzmacniacz? od czasu do czasu pasowalo by mi na tym sprzecie zrobic mala domowa impreze.
    Pixelmen
    Level 23  
    Wstępnie źle nie bedzie, ale zeusą potrzeba konkretnego powera chcąc uzyskać z nich to co w nich drzemie. Osobiscie zeusy oczywiscie mialem, grały pierw pod konkretnym klockiem yamahy Ax870, ale prawdziwe ich oblicze poznalem po przesiadce na estradowa koncowke mocy...

Uważam, ze kryterium oceny zeusow zalezne jest od mocy napedu, a nie jego brzmienia, bowiem zeusy graja jak im zapoda sie powera, a to jakiej klasy klocek podlaczysz nie robi im wiekszej roznicy... i tak graja 'po swojemu'

Temat o doborze napedu pod zeusy byl wielokrotnie walkowany, radze uzyc 'szukaj' ... jest co poczytac i z czego wyciagnac wnioski

pozdr
    Jasiek1991
    Level 10  
    a czy warto kupic Zeusy?

Dodano po 2 [minuty]:

na glosniki mam ok 2000zl i chcialbym kupic cos fajnego. Moze znacie jakies inne lepsze kolumny w tej cenie.
    Pixelmen
    Level 23  
    Jak na pokój 30m2 to bierz zeusy. Miałem altusy 140, altusy 300, scherzo 350, voyagery 350 no i oczywiscie zeusy. Z tych wymienionych za najlepsze uwazam zeusy, ale voyagery i altusy 300 tez byly fajne :)
    Oczywiscie mozna tez sie rozejrzeć za innym zestawe, ale nie bede sie wypowiadal a temat sprzetu, ktorego nie znam :)
    Jasiek1991
    Level 10  
    Raczej chyba kupie zeusy, bo duzo o nich czytalem na forum i ludzie sobie ja chwala. Tylko moze ktos jeszcze wie czy w cenie 2000zl mozna kupic cos fajniejszego?
    Jasiek1991
    Level 10  
    zna ktos jakis fajny sprzet, tzn kolumny do 2000tys zl, ktore byly by lepsze od Zeusów?
    Tremolo
    Level 43  
    Temat doboru jest do zamknięcia. A co do wyboru kolumn sam coś wybierz z cennika czy opinii jkaiejś gazety. Zrób zestawienie i otwórz nowy temat.

po za tym nie piszesz co to znaczy lepsze. przeciez to sa bardzo specyficzne sprawy psychoakustyczne.