Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

edimax + antena szczelinowa

21 Lut 2007 20:47 881 4
  • Poziom 19  
    witam panwie mam problem

zainstalowałem na scianie budynku antene szczelinową (150 stopni -poziom)18 dbi która sie znajduje 3 metry od laptopa z kartą edimax na chipsecie ralink 2500

i teraz mam problem laptop jest z tyłu anteny ale mimo to mam 100% sygnału około 40 db czyli gut ale niestety problem karta łaczy sie z siecią ale stonki ani pingi nie smigają porostu widze nie radzi sobie z anteną która ma polaryzacje poziomą natomiast na routerze linksys z wbudowaną anteną działa swietnie problem tylko z tą szczelinową

macie panowie jakies pomysły

oczywiscie nagroda będzie :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wcale nie jest powiedziane ze to sprawa polaryzacji a ta szczelinowa wcale nie muszi miec akurat poziomej, skoro sie laczy jak pisales to jest git :) , a moze problem jest w adresacji podsieci, nic o tym nie napisales.
  • Poziom 19  
    nic nie robiąc przepinam antene i jest okej

dodam jeszcze ze antena bankowo ma polaryzacje poziomą jak wiekszosc szczelinówek

do anteny są podpiete 3 komputery na antenach yagi ustawione w polaryzacji
    poziomej i smigają bez problemu tylko nieszczesny laptop
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Szukalbym w kabelku do szczelinowki, sprobowal laptopem w innej lokalizacji do tej samej anteny, sprawdzil prace AP jezeli chodzi o wybor anteny ( prawa czy lewa czy obie)
  • Poziom 19  
    mój routerek to linksys wag 354g z modemem adsl
    niema możliwosci wyłączenia anteny wbudowanej w sofcie lecz otwarłem go i odłaczyłem wtyczke od karty mini pc w routerku wiec jest martwa

kabel do miedzy anteną a ap to 8 metrów h1000 nówka sztuka
    ping z anteny yagi 200m od anteny do bramy 2ms
    ping z laptopa do bramy upłynoł czas.............

aha

niemam możliwosci zmiany lokalizacji laptopa

po rozbiłem matryce i mam podłączony monitor crt 17 cali :D:D:D