Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Udostępnienie radiówki na drugi komputer

rekin01 22 Feb 2007 08:08 1251 3
    rekin01
    Level 16  
    Sytuacja wygląda następująco:
    Mam internet radiowy na jednym komputerze.Sieć jest zabezbieczona filtrowaniem MAC czyli do każdego MAC-a jest przypisane jedno IP.Potrzebuję zrobićtak,żeby:
    1.można było odpalić laptopa jeśli tego komputera nie ma
    2.odpalić obydwa komputery,żeby miały dostęp do internetu
    Mam jeszcze router D-Link DI-524,który można wykorzystać do tych celów (jeśli będzie potrzebny).
    Laptop ma wbudowaną kartę sieciową bezprzewodową.Czy można jakoś podłączyć ten router do pierwszego komputera,żeby udostępnić łącze internetowe bezprzewodowo w sytuacji,gdy obydwa komputery są na miejscu?
    hamandoss
    Level 13  
    jak podlaczysz router do 1 komputera i bedziesz przez niego udostepnial drugiemu to to bedzie dzialasc pod warunkiem ze pierwszy komp bedzie caly czas wlaczony.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Router który posiadasz i dodatkowo AP załatwi sprawę.
    Oba komputery będą mogły mieć niezależny dostęp do Internetu.
    rekin01
    Level 16  
    hamandoss wrote:
    jak podlaczysz router do 1 komputera i bedziesz przez niego udostepnial drugiemu to to bedzie dzialasc pod warunkiem ze pierwszy komputer bedzie caly czas wlaczony.

Jak skonfigurowac ten router?Do którego gniazda podlaczyc kabel?Próbowałem zainstalować sterownik routera,ale niestety nic z tego nie wyszło.Chodzi mi dokładnie o to,żeby podłączyć router do pierwszego komputera,który ma internet radiowy,a później wysłać przez niego internet na laptopa bezprzewodowo.Jak to zrobić???