Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm Challenger (Toyota Corolla)

tomi_tuning 21 Sep 2003 15:52 15900 14
    tomi_tuning
    Level 11  
    Witam.
    Czy ktoś wie jak wyprowadzić alarm challenger ze stanu serwisowego bo podczas montażu zamka centralnego niechcący wcisnąłem przycisk serwisowy
    i drugie pytanie jak włączyć głośne uzbrajanie centrali może ktoś dysponuje schematem programowania centrali
    ALARM JEST Z ROKU 1998
    POZDRAWIAM
    JACEK P
    Level 14  
    Masz chyba ST800PC CHLLANGER (alarm był montowany w tych rocznikach Toyot)
    Włącz zapłon i wćiśnij ten przycisk serwisowy alarm wyjdzie z serwisu. W obudowie centralki alarmu masz okienko otwórz 5 switchy jeden z nich odpowiada za ciche uzbrojenie chyba 3 ale spróbuj. Po zmianie ustawienia switcha musisz wypiąć centrale z zailania aby przeczytała na nowo program.
    servie
    Level 14  
    Witam.
    Podpinam się pod temat bo niechcę zakładać nowego o podobnym temacie.
    Posiadam toyotę corollę rok-99 i alarm Challengera chyba St 800.Piszę chyba bo żadnej dokumentacji od poprzedniej właścicielki nie dostałem. Porównywałem pilota ze znajomym który ma challengera z 2004 r i chyba to jest to.
    W którym miejscu była montowana centrala alarmu?
    Zdemontowałem pół deski i nieznalazłem. Zamontowałem centralny i chciałbym go sam podpiąć pod alarm, a nie w serwisie.
    adampl1
    Level 14  
    Najczęściej był montowany za radiem ale to zależy od serwisu w którym był składany. Sprawdź za licznikiem tam też go chowano. Przewody do centralnego zamka to jak dobrze pamiętam pomarańczowy i zielony
    servie
    Level 14  
    dzięki ale tam go niema.serwis który to montował jest odemnie jakies 600 lub 700 km . musiałbym przejechać całą polskę z pólnocy na południe. Nie wyjąłem tylko schowka na konsoli środkowej może być za nim? co o tym sądzisz?
    ( za radiem tez nie ma bo sam je montowałem )
    adampl1
    Level 14  
    Tak za konsolą środkową też były montowane.
    servie
    Level 14  
    Dzięki . W tym tygodniu spróbuję go zlokalizować . napiszę czy go znalazłem.
    bblo
    Level 14  
    włącz alarmowanie i słuchaj gdzie "cyka" przekaźnik ...
    robert56
    Level 17  
    samochody i w 99 i 2004 roku, moga miec takie same piloty na pierwszy rzut oka, lecz alarmy sa zupelnie inne, ten w 99 roku st800pc i ma pilota z trzema przyciskami ( jeden duzy dwa male) i jest skrecany na jedna srubke do tyku, a ten z 2004 toku bedzie mial dwe srubki i od niedawna (od kiedy antynapad jest z kodem) biala diode led i jest to model st800p.
    servie
    Level 14  
    ten co ja porównywałem był prawie taki sam. obudowę miał koloru szarego i diodę okrągłą czerwoną. mój jest czarny i prostokątną diodę koloru czerwonego. innych różnic nie było
    adampl1
    Level 14  
    A więc w tym modelu alarmu było osobne wyjście na centralny zamek z boku alarmu powinna być wtyczka niebieska jak dobrze pamietam
    servie
    Level 14  
    Alarm zlokalizowany, był za tablicą wskażników po lewej za kratką wentylacyjną. Mam pytanko w wiązce głownej jest obcięty jeden przewód koloru fioletowego, od czego on był?( 2 lub 3 z lewej strony).
    Przepraszam jeśli zawile napisałem.

Edit:
    czy jest możliwość tak zaprogramowania aby centralny zamykał się podczas jazdy?
    Pozdrawiam
    Navkol
    Level 11  
    Nie chcąc zakładać nowego wątku...
    W samochodzie rodziców (Toyota Corolla 1998) zamontowany jest alarm.
    Pilot z prostokątną czerwoną diodą, jednym szerokim przyciskiem i dwoma mniejszymi, z tyłu z jedną śrubką. Powyżej wyczytałem, że prawdopodobnie jest to alarm CHALLENGER st800pc.
    Problem polega na tym, że pilot niedomaga (wyrobiony mikrostyk od tego dużego przycisku) a drugiego pilota nie ma. Jak padnie całkiem ten jedyny to kaplica (a Rodzice sporo jeżdżą po Polsce) :(
    W serwisie zaśpiewali 250 zł za nowego pilota :D.
    W związku z tym mam pytanie: czy dużo będzie "rzeźby" żeby ten alarm zastąpić np. takim alarmem :?:
    yaaro
    Level 33  
    Poszukaj schematu od starego i bez większego kłopotu podepniesz ten nowy.