Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralny zamek peugeot 206 2001r

22 Lut 2007 10:20 14549 25
  • Poziom 10  
    Witam
    Przeglądałem to forum w poszukiwaniu schematu podłączenia centralnego zamka do alarmu. Niestety nie jestem mechanikiem samochodowym i informacje które znalazłem nie są dla mnie zbyt jasne pobrałem schematy przeczytałem opisy itp. Mój problem polega na tym ze nie wiem jak podłączyć sterowanie centralnego zamka do instalacji elektrycznej dodam tylko ze moje autko to Peugeot 206 z 2001r. a mój alarm to exus V10. Jak zdążyłem zauważyć w modelu tym na 2 stykach w zamku w chwili spoczynku jest masa sterowanie odbywa się za pomocą przerwania masy na jednym przewodzie i podaniu + w kierunku zamka tak samo w drugą stronę na drugim przewodzie i w ten sposób mam zamykanie i otwieranie zamka. Przetestowałem ten sposób z zastosowaniem dwóch przekaźników na zamku w klapie bagażnika i działa natomiast teraz nie wiem jak podłączyć (gdzie dokładnie w które przewody gdzie one się znajdują) by sterowało wszystkimi zamkami w samochodzie oraz tak żeby nie zrobić jakiegoś zwarcia dodam jaszcze że w przepuście drzwiowym u kierowcy jak i u pasażera mam po tyle samo przewodów (5) pomarańczowy fioletowy (te chyba sterują silniczkiem zamka ) i inne w obydwu dzwiach przewody są w takich samych kolorach.

Proszę o pomoc o łopatologiczne wytłumaczenie gdzie w które przewody podłączyć te przekaźniki tak żeby było dobrze gdzie one się znajdują jak również opisać troszkę.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję
    Pozdrawiam Baryla123
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dziękuję wolę jednak sam przynajmniej satysfakcja.
    A jeżeli kolega wie to może by pomógł bo przy bsi to tam troszke jest tych kabelków ewentualnie w której złaczce bo jest ich tam 5

• Poziom 10  
    Bardzo będę wdzięczny za jakieś dokładniejsze instrukcje który przewód gdzie on się znajduje lub jakiś link do tego partnera ja oczywiście przejrzę jeszcze to forum i tego poszukam. Tak niewiele mi zostało do podłączenia więc wlałbym to już sam skończyć.
  • Poziom 10  
    kolega chyba nie ma ochoty i najmniejszych chęci aby pomóc wytłumaczyć i poprowadzić. No nic trudno może ktoś inny chętniej pomoże. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam próbowałem zasterować zamkiem według schematu podanego na tym forum mianowicie mam przewód pomarańczowy w drzwiach kierowcy i użyłem schematu
    podanego przez jednego z użytkowników
    Niestety na zamku zero reakcji
    Czy ktoś ma może jakiś inny pmysł.

i od czego może być ten pomarańczowy przewód??
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    na koniec fajne pytanie
    w/g mojej wiedzy tniesz pomaranczowy przewód który znajdziesz od spodu skrzynki bezp (jest na wierzchu idzie do niebieskiej kostki włożyc głowę i popatrzyc w góre ) jeżęli jest przecięty na chwilę to otwiera jeśli zwarty a podasz na niego masę to zamyka i tak jak wspomniał któryś z kolegów można zrobić na jednym przekaźniku który w stanie normalnym zwiera rozcięcie ---możesz też tak zrobić jak kolega < baryla > narysował
  • Poziom 10  
    Po odcięciu pomarańczowego przewodu w drzwiach u kierowcy zaobserwowałem ze gdy zamykam drzwi kierowcy kluczykiem to zamyka się cała reszta ale, zamek od kierowcy nie jest zamykany elektrycznie tylko mechanicznie natomiast gdy zamknę zamek od strony pasażera to centralny zamek nie daje się zamknąć (zamyka się i otwiera ponownie)

natomiast gdy podaję masę na ten przewód to nie ma żadnej reakcji.

i co z tym fantem dalej zrobić!!
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    baryla123 napisał:
    Po odcięciu pomarańczowego przewodu w drzwiach u kierowcy zaobserwowałem ze gdy zamykam drzwi kierowcy kluczykiem to zamyka się cała reszta ale, zamek od kierowcy nie jest zamykany elektrycznie tylko mechanicznie natomiast gdy zamknę zamek od strony pasażera to centralny zamek nie daje się zamknąć (zamyka się i otwiera ponownie)

natomiast gdy podaję masę na ten przewód to nie ma żadnej reakcji.

i co z tym fantem dalej zrobić!!

Zrób to samo przy przełączonych zamkach (zamknięte zamki i zgaszona lampka oświetlenia wnętrza + wyjęty kluczyk ze stacyjki) i zobacz, co się będzie działo.
  • Poziom 12  
    Witam .Metoda pkhenr sprawdzona i działa
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Sprawdziłem pomarańczowy kabelek po stronie kierowcy jak podam na niego mase to zero reakcji zamka

Natomiast jak kolega pkhenr napisał mam od spodu skrzynki bezpiecznikowej pomarańczowy kabelek idący do do niebieskiej kostki w bsi w miejsce zaznaczone na czerwono
    jest to jedyny pomarańczowy kabelek w tej kostce.

czy to o niego chodzi i czy mam go przeciąć i podając mase sprawdzić czy reaguje??

troszkę się boję zeby czegoś nie popsuć i dlatego ponownie pytam zeby się upewnić.

za pomoc dziękuję

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

A no i jeszcze jedno pytanie o którą niebieską kostke chodzi o tą??

czy o tą??

w tej pierwszej która idzie do BSi mam nawet 2 pomarańczowe przewody
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    najpierw podaj masę raz przy zamkniętych zamkach a raz przy otwartch (na nierozciętym )-będziesz wiedział jaka reakcja (natomiast CHWILOWA ) przerwa daje skutek odwrotny
  • Poziom 10  
    Hej dzięki za pomoc udało mi się odnaleźć odpowiedni kabelek okazało się ze w moim aucie to nie kabel pomarańczowy tylko fioletowy i wszystko gra to teraz mi jeszcze podpowiedz jeśli możesz czy pod te krańcówki w zamku mogę się podłączyć i gdzie migacze.:D

W I E L K I E D Z I Ę K I P O Z D R A W I A M !!!
  • Poziom 10  
    Witam mam kolejną proźbe o pomoc przy podłączeniu krańcówek i migaczy

Bardzo proszę o pomoc

Dodano po 15 [minuty]:

/dodam tylko ze mój alarm ma wejście na krańcówki wyzwalane plusem i minusem

tak więc gdzie i czego szukać???
  • Poziom 10  
    no niebardzo bo nie widze tam nic o migaczach i wyłącznikach krańcowych a cantralny już działa
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    chciałem to wysłac -rozpiska z cobry ale elektroda się zbuntowała i podała taki link ,z chwilę coś pokombinuje może na pw

Dodano po 7 [minuty]:

spróbujmy jeszcze raz
  • Poziom 10  
    rozumiem ze jest mowa o 14 pinie w 16 pinowym złączu jeśli chodzi o krańcówki drzwi

ale biorę pod uwagę inną rozpiske mianowicie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=77944
    bo to jest na benzyne.

a czy te włączniki trzeba w jakiś sposób odseparować diodami

bo próbowałem już z kabelkiem w drzwiach jest tam taki jeden co jak na niego podamy mase to zapala się lampka w kabinie to na niego podawana jest masa po otwarciu drzwi ale jak podłączyłem go do alarmu tam gdzie jest wyzwalanie masą to samoczynnie załanczał alarm mimo zamkniętych drzwi
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    ja to robie tak że podłaczam, ten przewód do przekaźnika a przekaźnik do plusa i dopiero on daje mase na alarm bo instalacja ma poziom kilka woltów których alarmy nie lubia -a może jest jakieś testowanie
  • Poziom 10  
    No właśnie z tego co zdążyłem się zorientować a raczej pomierzyć to na tym przewodzie bo wyprowadziłem go z bsi jest jakaś masa najwyraźniej słabsza i dlatego alarm reaguje ale lampka zapala się dopiero wtedy gdy podam drugą mase.

tak więc jutro lub ponidziałek zastosuje przekaźnik i zobaczę co będzie się działo i się odezwę narazie dzięki

a jeszcze jak byś mógł coś o tych migaczach wyskrobać będę bardzo wdzięczny
    :D

Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

A jeszcze jedno czy przekaźnik nie będzie reagował na tą masę??
  • Poziom 10  
    Witam ponownie krańcówki podlączone okazało się ze najprostszy sposób to odseparować jeden kabelek diodą

tak więc pozostały mi już tylko migacze tak więc proszę o jakąś podpowiedz..

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    gościu..... w tej rozpisce cobry jest to co trzeba niezależnie czy benzyna czy diesel to włączniki drzwi ,kierunki acc itd. maja takie same kolory więc po co pytasz kolejny raz -zadaj sobie choć tyle trudu i przeczytaj ,przetłumacz z angielskiego to co masz ......już nie mówiąc że można podglądnąć przy lampach albo pod kierownicą
  • Poziom 10  
    Dzięki Dobry pomsył

Dzięki za pomoc już nie zawracam Ci głowy
    Pozdrawiam