Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Mosfet 2*200W/4R + odtwarzacz CD

G.A.P.A 25 Lut 2007 00:06 11796 52
    dewone
    Poziom 13  
    damiani22; no wiec wszyscy czekamy na twoj <lepszy> wzmacniacz, pozyjemy zobaczymy...
    a teraz na temat
    podoba mi sie i to nawet bardzo wlasnie ta obudowa... fajnie fajnie, <bebechy> wygladaja na ok wiec ode mnie 9/10

p.s moglbys wstawic do cd wyswietlacz dlatego nie jest 10
  • Computer ControlsComputer Controls
    G.A.P.A
    Poziom 16  
    Witam!
    Wiem że są inne nowsze sposoby na odtwarzanie muzyki - mam playera mp3 ale jakoś to nie bardzo podoba mi się połączenie player => wzmacniacz (chociażby wizualnie :D). Co do tych gałek i panelu to niestety nie znam nikogo takiego. Sam mam w planie nową obudowe. Wtedy przedni panel będzie z alu 10mm i frezy pod gałki więc też będe mieć problem :D
  • Computer ControlsComputer Controls
    Turbo92
    Poziom 17  
    Ale z CD masz najlepszą jakość, żaden plik mp3 nie odzwierciedli Ci tak jakości jak na CD.

A na tym allegro to sprzedają niektórzy łodzie za grosze... samochody... Więdz lepiej nie wystawiać, bo będą problemy. Poczytaj w dziale na wesoło o aukcjach na allegro. Jak to też facet kupił za kilka stów ziemniaki, pozdrowienia i czekoladę.
    damiani22
    Poziom 16  
    chyba nierozumiecie oco chodzi z tym wystawieniem na allegro ;)
    kilka minut przed koncem aukcji mozna odwolac wszystkie oferty i zakonczyc aukcje przed czasem, czyli aukcja zakonczy sie tak ja by nikt nielicytowal ;)

a co do jakosci mp3 to jestes w bledzie, nie widze zadnego problemu w przerobieniu cd na mp3 w takiej samej jakosci, np cd ma bitrate 260kb/s i konwetujemy na mp3 o tej samej jakosci wiec roznicy nie bedzie ZADNEJ!!!!
    Turbo92
    Poziom 17  
    Różnica zawsze jakaś będzie, bo mp3 to kompresja stratna. Prawda, że przy birate 320 kb/s Dźwięk jest bliski jakości CD ale to nigdy nie to samo. A jeszcze nie wszystkie odtwarzacze mp3 obsłużą dźwięk o 320 kb/s Ale trudno się postarać o taką próbkę dźwięku, bo dużo utworów ma 128 lub 256 kb/s.
    damiani22
    Poziom 16  
    no roznica "jakas" napewno bedzie, ale jestem wrecz przekonany ze gdyby puscic Ci ten sam kawalek utrowu z cd i po konwersji na mp3 nie rozroznil bys ktore to ktore, ot taki audiofilowski tok myslenia ;)
    _Gothic_
    Poziom 12  
    Turbo92 - to polecam Ci zainteresowanie sie takimi formatami jak musepack lub flac http://blog.art.pl/mp3hq/mpc2.htm
    dla mnie mpc jest swietny i nic wiecej mi nie potrzeba

poza tym odtwarzajac CD w zwyklym komputerowym cd-romie, moze to grac nawet gorzej niz mp3 z kompa
    inkaso1
    Poziom 10  
    β no wykonanie super mi sie podoba jest ok sam bym tak nie zrobił :D
    Mat_91
    Poziom 25  
    całośc jest cudown!!;] jak dla mnie to 10/10 :D

Ale mam takie pytanie: sam mam nieuzywany cd-rom od kompa i chętnie bym go wykorzystał do podobnych celów tylko nie wiem jak to jest z zasilaniem;] do cd musze podac 5v i 12v czy wystraczy tylko 12?? :D (sory jeżeli to pytanie wyda wam sie głupie ale z takim wykorzystaniem cd od kompa spotkałem sie pierwszy raz i jestem ciekaw:D) Pozdro!;]
    G.A.P.A
    Poziom 16  
    Jeżeli chodzi o zasilanie to musi być 5V i 12V. Można a nawet należy :D zrobić to na 7812 i 7805. Wykonanie jest bardzo proste. Poniżej masz schemat zasilacza znaleziony gdzieś w sieci (ja robiłem wg niego). A jeżeli chodzi o płytke to musiałbym poszperać w otchłani mojego dysku :D

Wzmacniacz Mosfet 2*200W/4R + odtwarzacz CD
    Mat_91
    Poziom 25  
    dzięki za info...;] a co do transformatora to moze byc dowolny który daje 12V/1,5A (bo tyle potrzebuje napęd:D) czy jakiś konkretny??;]

ps.: Jak byś mógł dodac wzór tej płytki to będę ci wdzieczny:)
    G.A.P.A
    Poziom 16  
    Ja mam chyba trafo dające 15V AC więc po wyprostowaniu i wyfiltrowaniu wychodzi ok 21V DC bo do 7812 napięcie wejściowe wynosi chyba 18V choć może jest inne. Poszukaj sobię note aplikacyjną. Postaram się poszukać tej płytki choć nie obiecuje że znajde ;)
    Mat_91
    Poziom 25  
    według noty która ja znalazłem to do 7812 napiecie wejsciowe wynosi 19V :-P chyba że znalazłem nie do tego co trzeba;] hehe. Dzięki za pomoc!
    G.A.P.A
    Poziom 16  
    Fakt do 7812 jest 19V a do 7805 jest 10V. Aha do tego 7805 możesz dodać rezystor i umieścić go też na radiatorze, ja mam chyba 100ohm/10W to wtedy układ będzie się trochę mniej grzał.
    Mat_91
    Poziom 25  
    no super tylko jezeli pomiedzy 7812 a 7805 roznica napiec wejsciowych wynosi 9V to czy wedlug tego schematu moge podłaczyc pod to samo napiecie?? Bo według mnie wtedy z 7805 pójdą dymki :D

co do rezystora to napewno go tam dodam;]
    G.A.P.A
    Poziom 16  
    Szczerze to na początku też się zatanawiałem, ale podłaczyłem i odziwo działa i tak zostało do dziś :D. Pomimo tego że jest tak duże napięcie wejściowe jak dla 7805 to wszystko działa. Oczywiście ten 7805 bardziej się grzeje niż ten drugi. Możesz przecież zastosować np. zenerke do zbicia napięcia lub coś podobnego. Poszukaj tutaj na elce bo było kilka takich tematów.
    Mat_91
    Poziom 25  
    cos sie tam wymyśli:D Pozatym jeżeli u ciebie działa to u mnie też powinno zadziałac. A z grzaniem nie bedzie problemy bo dołoże do tego duży radiator i bedzie cacy :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Mat_91
    Poziom 25  
    Witam!!

No i zrobiłem to zasilanie (troche mi na tym zeszło ale musiałem czekac na trafo:/) no i działa;] zasilacz zrobiłem jak na schemacie u góry, tylko że z mało poprawka. 7805 wpiołem w szereg z 7812 i nawet sie nie grzeje;] Dziux za pomoc;]

A teraz prośba, żeby nie otwierac nowego tametu i zaśmiecac forum...:D
    Planuje zrobic do tego jakis sterownik. Chciałbym użyc do tego niecnego celo jampp'a 3. Tylko taki mam problem że nigdzie w necie nie moge znaleśc do tego wzoru płytki...:/ Czy ktoś posiada do tego płytke i mógłby zamieścic na forum?? Będę bardzo wdzieczny...;]
    G.A.P.A
    Poziom 16  
    Jeżeli chodzi o jakiś sterownik to ja się dołącznam bo od dawna czegoś szukam ;) Mat_91 szukasz wzoru płytki a masz może schemat tego jampp'a 3?? Jeżeli chodzi o płytke to jeżeli nie byłaby za trudna to mogłbym się pobawić w protelu (jeżeli oczywiscie znajde troche wolnego czasu :( )
    Mat_91
    Poziom 25  
    Schemat jampp'a??;] Prosze bardzo:D

http://www.yamppsoft.prv.pl/ <-- Polska strona z softami do jampp'a, gdzies tam tez jest link do angielskiej strony całego projektu. Na angilekiej stronie jest rownież spis części oraz dokładna instrukcja montażu PO POLSKU!!:D Tylko nie ma płytki...;(

http://img45.imageshack.us/img45/6485/yampp3schlargefr3.gif <-- Link schematu;]

Po dlugich poszukiwaniach udało mi sie znaleśc (na stronie autora projektu :D ) paczke z plikiem do eagle:) Jest tam schemat i bardzo kolorowa płytka z wszystkimi elementami. Niestety nie umię jej wykorzystac w żaden sposób, gdyż nie wiem jak sie posługiwac tym programem... Czy ktoś mógłby sprawdzic ten plik do eagle i zamieścic wzór samej płytki?? Będę bardzo wdzieczny:) Pozdro!!:D
    m-s
    Poziom 11  
    fajna konstrukcja ;-) i esetycznie wykonana obudowa. sam che zrobić ten wzmaczniacz na imprezki tylko trafo dam na 600w.

a jak zrobiłeś te napisy na panelu przednim?
    G.A.P.A
    Poziom 16  
    Napisy robiłem za pomocą takiej "kalkomani" tzn. jest to folia z chyba nadrukowanymi literkami i np. masz 20 razy litere "A" i za pomocą pisaka odciskasz na alu. Ale można też nadrukować też na papierze kredowym tak jakbyś robił płytki drukowane.