Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen picasso "immobiliser fault"

22 Lut 2007 16:49 7090 4
  • Poziom 14  
    witam-jestem posiadaczem picasso to juz 2 picasso w moim zyciu.Problem jest dosć błachy mianowicie oryginalnie citroen picasso ma 2 kluczyki (tak mialem w 1 aucie) i na 1 kluczyku wszytsko bylo ok samochód palił jezdził nic nie wyswietlało ale na 2 tez samochód odpalał tez jeżdził ale na wyswietlaczu co jakis czas wyskakiwał napis "immobiliser fault".Teraz w tym picasso ktore posiadam mam tylko 1 kluczyk samochod takze pali i jezdzi ale wyskakuje na wyswietlaczu denerwujacy napis "immobiliser faul" od czego to jest uzaleznione ze na 1 kluczyku nie ma zadnego napisu a na 2 jest?Zna ktos odpowiedz na to pytanie ewentualnie moglby podsunac jakies rozwiazanie usunięcia tego napisu?pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Citroen xsara picasso przechodził zmianę architektury elektronicznej. Ważne jest, czy posiadasz auto przed, czy po zmianie. Rozpoznać to łatwo po kształcie manetek przełącznika świateł i wycieraczek. Stare rozwiązanie- manetki były o kształcie walcowym
    nowe- beczółkowato zakończone. Opisywana usterka w przypadku starszego rozwiązania wynikała z problemów informatycznych(pierwszy samochód citroena wyposażony w sieć VAN) i nie zawsze dawała się naprawić a nawet zdiagnozować. W przypadku nowszej wersji z przełącznikiem tzw. COM 2000 wizyta w serwisie u dobrego eksperta powinna rozwiązać problem. Na podstawie opisu usterki nie jestem w stanie nawet w przybliżeniu określić problemu. Czym więcej poczynisz obserwacji dotyczących okoliczności występowania usterki, tym łatwiej będzie namierzyć problem. Powodzenia.
  • Poziom 17  
    Niestety bez podłączenia diagnoskopu nic nie zrobisz. Trzeba sprawdzic ile kluczy jest zaprogramowanych, edycje oprogramowania BSI, przeprogramowanie kluczy ale najważniejsze to to co napisał mój przedmówca czyli jaki tam jest system.
  • Poziom 14  
    witam-dziekuje za zainteresowanie tematem-jest to picasso z 2002r tzw stary model.W bsi jest zapisany jeden kluczyk gdyż tylko 1 posiadalem i tzw "magik" za pomoca proxi diag2000 sprawdzał mi oprogramowanie.Niby wszystko w porzadeczku ale wyskakuje ten komunikat .
  • Poziom 17  
    No to sprawdź kostki w BSI i w pierścieniu na stacyjce, a najlepiej jakbyś mógł go podmienić na próbę bo bardzo często ten odbiornik siada.