Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG ce-29q40rq. Po wymianie tranzystora gabaryty obrazu zmieniają się.

zbigniew krol 22 Lut 2007 20:06 1239 9
  • #1 22 Lut 2007 20:06
    zbigniew krol
    Poziom 15  

mam problem z takim modelem jak w temacie był uszkodzony tranzystor w W.N ST2310H po wymianie tranzystora gabaryty obrazu się zmieniają wraz ze zmianą treści obrazu wygląda to tak jak w odbiornikach starszych czarno białych jak była uszkodzona dioda TV18-03 i obraz się rozjeżdżał jak się regulowało jaskrawością tak samo to wygląda w tym odbiorniku podczas regulacji jaskrawością czy kontrastem jak i napięciem G2 na trafie rozjeżdża się do tego stopnia że po podniesieniu napięcia na G2 do na max. prawie znika logo kanału a na min.jest minimalnie obcięty.Prąd w gałęzi +B przy regulacji G2 zmienia się od 320mA do 600mA.Trafo podstawione kondensatory w przetwornicy po stronie wtórnej i pierwotnej też opory w gałęzi ABL sprawdzone.Napięcie +B mam 121V napięcie to podczas zmian gabarytów zmienia się od 120V do 121,5V nie wiem czy to napięcie jest prawidłowe ponieważ nie mam schematu a ten model trafił do mnie pierwszy raz.Bardzo proszę o jakieś wskazówki osoby znające ten model może ktoś miał taką usterkę.Pozdrawiam i dziękuje.

0 9
  • #2 22 Lut 2007 20:22
    sylwana-el
    Poziom 23  

Proponuje wymienic elki w przetwornicy po stronie pierwotnej (sieci),oraz
    na zasilaniu +B .

0
  • #4 22 Lut 2007 21:01
    tenap
    Spec od TV

Witam!
    Wygląda na uszkodzone trafo wn, trafo z pewnego źródła?

0
  • #5 22 Lut 2007 22:05
    sylwana-el
    Poziom 23  

Proponuję sprawdzic obwody sterowania bazy klucza W.N.
    Za te elki to kolege przepraszam- jakoś wiedza o nich mi uciekła przy czytaniu.

0
  • #6 23 Lut 2007 01:27
    zdzich42
    Poziom 40  

"puchnie" od uszkodzonego powielacza w trafopowielaczu.

0
  • #7 23 Lut 2007 09:41
    sylwana-el
    Poziom 23  

Efekt pływającego obrazu jest spowodowany niestabilnoscą W.N. - w wyniku obciażenia ( przeciążenia, uszkodzenia) W.N, obniża się jego wartość co skutkuje wzrostem czułości kineskopu do potęgi drugiej.
    Proszę odczytac oscylogram z kolektora klucza linii ( ok1400Vpp dla 29 ")
    jeżeli są prawidłowe to podejrzanym elementem jest powielacz w trafie.
    Ten przegrzewający się tranzystor jest też dowodem przeciażenia.
    Radzę nie lekceważyć stopnia sterującego (upewnić się co do jakośći trafa
    i elektrolitów).
    Niejednokrotnie straciłem mnóstwo czasu i kasy żeby docenić ten stopień
    sterujacy.
    Zycze pozytywnych przemysleń.

0
  • #8 23 Lut 2007 20:08
    zbigniew krol
    Poziom 15  

trafo-powielacz wymieniłem przed napisaniem tego postu ponieważ też podejrzewałem że to od niego ten efekt trafo oryginał z serwisu LG efekt ten sam co na starym .Jutro skupię się na sterowaniu linii o efektach poinformuje.Pozdrawiam i proszę o podzielenie się jeszcze jakimiś pomysłami .To rozjeżdżanie się obrazu było jeszcze przed uszkodzeniem telewizora poinformował mnie klient.

0
  • #9 23 Lut 2007 20:37
    sylwana-el
    Poziom 23  

Zastanawia mnie jeszcze taki oto problem; jeżeli w tym TV jest kineskop 29" to nie spotkałem przypadku żeby TV był zasilany tak niskim napięciem (typowe to 145 -150V) na zasilaniu +B. Gdyby tak było - to mamy odpowiedż na pływające wymiary obrazu.
    A jaki scalak steruje tą PT-nicą?

0