Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 2 nierówna praca silnika na wolnych obrotach na LPG

22 Lut 2007 20:19 4068 6
  • Poziom 13  
    W czasie pracy na wolnych obrotach występuje wahanie się obrotów silnika. W aucie tym zamontowana jest instalacja gazowa podciśnieniowa, auto posiada sondę lambda oraz komputer, który steruje obrotami. Podejrzewam, że w aucie zamontowana jest nieodpowiednia instalacja gazowa i dlatego tak się dzieje. Czy można temu jakoś zaradzić i co trzeba zamontować aby silnik pracował poprawnie.
  • Poziom 23  
    jaki silnik ,jaka instalacja,jakie sterowanie tzn elektronika gazu i czy tak było od zawsze?
  • Poziom 13  
    Silnik 1,6: instalacja lovato podciśnienie. Auto było kupione z taką instalacją ale ostatniop nie chciało chodzić na wolnych obrotach i dużo paliło więc wymienilem komplet naprawczy w reduktorze. Poprawiło się spalanie gazu, nie ma problemów z zapaleniem, ale pojawił się problem z wolnymi obrotami. Podejrzewam, że będzie to związane z sondą lambda. Czy można zamontować coś takiego co emulowałoby prace sondy kiedy auto pracuje na gazie bo na benzynie nie ma tego problemu.
  • Poziom 23  
    jest to gaznik wiec niema sterownika sondy tak wiec sonda nie ma znaczena w tym przypadku,regeneracja reduktora nie zawsze przynosi zamierzone efekty
  • Poziom 13  
    Jest to ażnik sterowany elektronicznie bo nie ma przy nim żadnej śróbki do ustawienia wolnych obrotów. Auto to posiada komputer który steruje pracą gażnika więc podejrzewam, że do auta została założona najtańsza instalacja i przez to występuje ten problem. Myślałem nad założeniem emuletora pracy sondy lambda ale nie wiem czy to rozwiązałoby problem. Na Allegro znalazłem coś takiego ale nie wiem który i czy to zda egzamin: http://moto.allegro.pl/item166377724_emulator_sondy_lambda_0_5v_malopolska.html , http://moto.allegro.pl/item166377697_emulator_sondy_lambda_0_1v_malopolska.html
  • Poziom 20  
    prezes11 napisał:
    jest to gaznik wiec niema sterownika sondy tak wiec sonda nie ma znaczena w tym przypadku,regeneracja reduktora nie zawsze przynosi zamierzone efekty

... a do tego, emulator sondy lambda służy do bezproblemowej jazdy później na benzynie. Skoro po regeneracji jest reduktor to zapewne wystarczy doregulować mieszankę.
  • Poziom 13  
    cze na reduktorze masz śrubę do regulacji mieszanki gazu spróbuj ja odrobinę wykręcić obroty powinny podnieść sie do góry. regulacja tą śrubą na pewno przyniesie żądane efekty. zobacz też czy masz sprawne wszystkie podciśnienia czy nie łapie lewego powietrza bo to też ma wpływ na nierówną pracę silnika.