Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za kolumny Alton czy coś innego ?

22 Lut 2007 20:28 2345 14
  • Poziom 25  
    Witam ostatnio kupiłem takie kolumny na allegro. Kolumny były w opłakanym stanie. Zawieszenia górne do wymiany cewki sopranów, membrany sredniotonówek. Sam regenerowałem. Grają wysmienicie
    głośniki to gdw9/80 sredni12/60 bas25/55 Chciałem się dowiedzieć czy to altony czy moze coś innego pisze na tabliczce z przodu Dybamic Speaker.
    Czy to jakaś exportówka altona? czy podróbka ?
    Dzięki za odp.
  • Poziom 24  
    to jest samorobka na moj gust. Ile zaplaciles ?
  • Poziom 22  
    to jest alton (puzniejszy) robiony na export zaj.....ste kolumienki maja lakierowane membrany itp

Dodano po 1 [minuty]:

gdzies sie spotkałem z takimi i to nie samorubka ale sa bardzo zadkie kolumny
  • Poziom 15  
    Kopułkowe głośniki wysokotonowe i brak potencjopmetrów jak w Midltonach, jedynym niespotykanym elementem jest kolor membran i oprawek
  • Poziom 25  
    Pudła są jak w moich 2 kolumienkach altonach 80 jednak wylot basowy to coś w stylu altusów bez rury tylko dekiel z kratką zwrotnica ta sama co w alton 80 ramki głosników czarne ,ale bez ramki na sopranie membrana lakierowana co robi super efekt. Kolumny grają czysto i ładny z miekkim basem. Co do głosnika bas między 55w a 60w nie dostrzegam równicy grają identycznie.
    Regeneracja resor górny na oryginał tonsila
    sopran cewka tonsila 80w
    membrana sredniego na gumie ,ale bardzo lekka- ładnie czysto gra
    kable zmienione na beztlenowe miedziane grube.

Kolumny kupione na allegro wyszły mnie 100zł
    regeneracja ok 40zł
  • Poziom 17  
    to sa kolumy new mildton 150
    membrany mogły byc prysniete szprajem lub głosniki sa zastosowane jak w tonach 400 z lakierowanymi membranami.
    co do BR to kros wyciagnał te bezuzyteczna siateczke.
  • Poziom 25  
    Co do szprajowania to raczej daleko membrana jest dokładnie polakierowana zresztą proszę zobaczyć foto niżej. Szukałem po internecie co to za model, ale nie znalazłem.

Obecnie bas reflex mam od alton 80 włożony niżej fotka oryginalnego który był.

Pierwsze foto przedstawia lakierowaną membrane - głosnik jeszcze przed regeneracja grónego zawieszenia.

Dzięki za wszystkie odp.
  • Poziom 15  
    Oglądam je i porównuje z moimi Dla mnie to obudowa od Midlton 80.Tyle ze w mojej obudowie są jeszcze potencjometry w miejscu naklejki .To jest piękny składak... niskotonowy i srednio są od Mildton-a wysokotonowy to ciekawostka dropsa zupełnie od innego zestawu.Ogólnie składak:)
  • Poziom 2  
    Mam kolumny prawie identiko i są to New Mildton 150, różnice to nieco inna naklejka, głośniki róznią się tylko nielakierowaną membraną i złotą kopułką na nisko i średniotonowym: GDWK 9/80/5, GDM 10/60/4, GDN 25/60/1.
    Produkcja: 1988r.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    No kolego mogłes poczekac na wszystkie foto chyba na któryms widać ,że sa zregenerowane :)
    Dzięki za odp.
    Pozdr.
  • Poziom 11  
    Hmmm od tej membrany wieje STX'em!
  • Poziom 30  
    inka111 napisał:
    Hmmm od tej membrany wieje STX'em!
    jakim stx'em :?: ta membrana jest oryginalna Tonsila tylko ze jest polakierowana i może dlatego zdaje Ci się ze jest podobna do stx'a i na koniec membrany Tonsila charakteryzują sie tym ze mają takie przetłoczenie na rancie membrany tak jak na tym rysunku:
    http://www.umifon.pl/memkpl1.gif
  • Poziom 25  
    To żaden stx - niby jaki, by to miał być? Stx robi inne membrany nie takie jak te dokładnie przedstawione. Kolumienki grają swietnie czysto a sopran nie bije w ucho jak tuba w altonach 80 które też posiadam.

AVG dokładnie to wytłumaczył.
  • Poziom 10  
    To żaden New Mildton 150, ponieważ New Mildton 150 to odpowiednik Alton/Mildton 70. W/w kolumna to nic innego jak New Mildton 170, tabliczki DYNAMIC SPEAKER zapewne od eksportowych Altusów, GDN polakierowny, reszta tez pewnie mało oryginalnie, BR-y bez kratek. Ogólnie - składak :)