Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drgające styki w NE070

23 Lut 2007 00:26 2184 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu zmagam się z NE070 (uniwersalny licznik) i wciąż nie potrafię pozbyć się problemu z "drgającymi stykami"... Jedno zwarcie kołków "IN" skutkuje zwiększeniem wyświetlanej liczby o co najmniej 4, a najczęściej o 8-20. Budowa układów eliminujących szybko następujące po sobie impulsy (opisanych w instrukcji) nie daje rezultatów. Ale jeśli zewrę kołki cyną- wszystko działa pięknie. Tj. jedno zwarcie- wzrost liczby o 1.
    Może to wina przewodów? Może są za cienkie?
    Byłbym niesamowicie wdzięczny za pomoc...
    Z góry dziękuję.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    a układ ten do elminacji drgania zestyków na czym jest zrealizowan ycz na przerzutnikach ,podaj schemat
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Witam.
    Bez większych danych ciężko coś doradzić. Być może ten licznik pracuje poprawnie tylko z napięciem stałym ,a ten sygnał który podłączasz może jest sygnałem przemiennym. Podaj więcej szczegółów to będzie łatwiej o diagnozę.
    Pozdro.
  • Poziom 10  
    Sygnału jako takiego nie ma w ogóle, tzn. do kołków IN ma być podłączony przekaźnik który będzie je zwierał. Układ eliminacji drgań opisany w instrukcji to dosłownie jeden kondensator 470n równolegle do przekaźnika i jeden rezystor 100Ω szeregowo lub (druga wersja) kondensator 22n szeregowo i rezystor 1kΩ dodatkowo do +5V, połączony z kondensatorem tak jak przekaźnik. Spróbuję to opisać dokładniej- cały licznik ma 2 kołki IN po zwarciu których wyświetlana liczba wzrasta, na jednym z nich jest masa. Kondensator jest podłączony do drugiego, a po drugiej stronie konsensatora- rezystor i przez niego +5V. Masa biegnie bezpośrednio do przekaźnika a jego drugi zacisk prowadzi do kondensatora i rezystora. Mam nadzieję że nie zagmatwałem zbytnio...
  • Poziom 29  
    Usuń ten układ "niby wygaszania RC" i zrób tak. Wstaw 10nF pomiędzy dwa kołki IN (czyli masę i wejście). Jeśli efekt wygaszania będzie zbyt słaby zwiększ pojemność np: do 22nF