Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer zawiesza się podczas nagrywnia płyt ?

DJCHUCKY 23 Lut 2007 13:26 2260 8
  • #1 23 Lut 2007 13:26
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Witam.
    Mam już od dłuższego czasu problem z zawieszaniem się komputera przy wypalaniu np DVD.
    Nagrywarka to LG praktycznie nowa.
    Program do nagrywania to Nero wersja 7.

Wyczytałem gdzieś że inni tez mają z tym problem, a mianowicie ponoć często się zawiesza komputer na nagrywaniu z prędkością 8 i większą przy nagrywaniu NERO.

Dlatego nagrywałem z szybkością 4, ale nawet na prędkości 4X też się niekiedy komputer zawiesza.

Miejsca na dysku jest sporo na buffer.

Mój komputer to P4 1,6 Ghz 256 ram.

Ten sam program do nagrywania mam na laptopie gdzie też mam nagrywarkę DVD i tam mi się nic nie zawiesza.
    Tylko że tam jest P4 1,8 Ghz 512 ram.

Czy ktoś się spotkał z takim czymś i czy wie jak rozwiązać ten problem?

0 8
  • #2 23 Lut 2007 13:38
    kicha150
    Poziom 18  

a jaki masz zasilacz :?::?:

0
  • #3 23 Lut 2007 13:39
    smoloz
    Poziom 14  

Czy włączone masz DMA?
    Oraz drugie pytanie czy masz wgrany najnowszy fimware do nagrywarki, bo czasem wgranie najnowszego fimware-a pomaga

0
  • #4 23 Lut 2007 13:50
    marek003
    Poziom 40  

co rozumiesz przez wieszanie w tym przypadku.
    robi ci zwiechę i musisz restartować Czy może opróżnia ci bufor do końca i następuje przerwanie nagrywania.

Jezeli to drugie to znaczy że komp nie wyrabia dostarczać danych z taka prędkością do dvdr musisz jeszcze zmniejszyć szybkość nagrywania - jeżeli się da. i powyłączać programy działające w tle łącznie z wygaszaczem ekranu.

0
  • #5 23 Lut 2007 14:58
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Już piszę.

Zasilacz mam 300 W firmy ModeCom. Czy mam sprawdzić czy podczas nagrywania nie spada jakieś napięcie?

Firmware nie będę wgrywał bo boję się o gwarancję a komputer się zawieszał też na poprzedniej nagrywarce LG.

Jeżeli chodzi o zawieszanie to zawiesza się i musze resetować.
    Bufer odczytu ani nagrywarki nie spada. Po prostu nagle komputer całkowicie się zacina, przestaje lecieć czas i musze resetować.

DMA mam włączone.

Nagrywałem nawet z prędkością 16x i buffer nie spadał więc to nie chodzi o wydajność sprzętu.

0
  • #6 23 Lut 2007 15:50
    kicha150
    Poziom 18  

moim zdaniem jest za słaby zasilacz sprawdź programem czy spada napięcie i na pewno zasilacz :D:D

0
  • #7 23 Lut 2007 17:55
    Jack14
    Poziom 37  

MEMTEST też by się przydał do zdiagnozowania.

0
  • #8 23 Lut 2007 23:23
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Program MEMTEST mam i robiłem test. To był taki program co się go ładuje z dyskietki przy odpalaniu komputera.

Ten test leciałale nie widać było żadnych błędów.

A jak się nazywa program do badania napiecia?

0
  • #9 24 Lut 2007 01:26
    Lukson
    Poziom 32  

Wiram.
    Pytanie jaka to wersja NERO 7. Slyszalem ze wczesne mialy problemy z niektorymi nagrywarkami. U mojego kolegi na LG na kompie wyskakiwal BLUE SCREEN.
    Po zainstalowaniu pierw NERO 6 problem znikl. Potem zainstalowal najnowsza wersje 7. Mozliwe tez ze to wina malej ilosci pamieci RAM.
    Mam CELERONA 2,4 i 256MB i przy predkosci wiekszej niz 4x nie wyrabia.
    Na ATHLONIE 1700XP(2,0Ghz) i 512MB przy 16x nie ma problemow.

0