Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny na Teslach by marek10240

marek1024 23 Lut 2007 15:12 3286 9
  • Witam. chciałbym przedstawić wam moją kolejną konstrukcję, Są to kolumny podłogowe oparte o znane czeskie przetworniki xw i arv 078. Jest to konstrukcja dwudrożna. Z założenia miały to być zwykłe podłogówki które będą wprowadzały dobrą jakość odtważanego dźwięku ze średnią szczegółowośćią i w miarę przyzwoitym pasmem przenoszenia ale z kolei nie za szerokim.

Obudowa.
    Obudowa wykonana jest z płyty wiórowej 18mm. Przyciętą oczywiście pod wymiar. wymiary kolumny to 90cm*19*19. Objętośc wewnętrzna wynosi 19,3L, w związku z tym iż xw aplikuje się przeważnie w 16-18L objętość tą zmniejszyłem do 17,3L poprzez wstawienie komory u dołu kolumny i wypełnieniu ją piaskiem co dodatkowo wpłynęło na zmniejszenie rezonansów własnych obudowy.

Przetworniki i zwrotnica.
    Xw w wersji 4 ohmowej został zaaplikowany w obudowie bass reflex, obj. 17L z otworem stratnym fi 5cm dł 15cm. strojenie na poziomie 45hz.

Arv również w wersji 4 ohmowej dostał jednodecybelowe tłumienie by wyrównać skuteczność całości.

Zwrotnica zrobiona od podstaw. 12dB/okt cięcie na poziomie 4000Hz, w zupełności wystarcza aby niskośredniotonówka oddała wszystko to co najlepsze a dodatkowo arv-ka jest zabezpieczona w wystarczający sposób. Całość gra przyzwoicie i bez szarpań między dołkiem podziału czyli między głośnikami prościej mówiąć.

Odsłuch. Ogólnie nie ma co tutaj się rozpisywać bo Hi end to nie jest, Są to kolumny które posiadaja przyzwoitą stereofonie z delikatnym podbiciem basu ( tzw kinowy). miło ich się słucha i nie męcza, z resztą jak wszystkie tesle zaczyając od 150 a kończąć na 226.

Okablowanie.
    w zwrotnicy na część basową 2x2,5mm2 na częśc wysokotonową 2x1,5mm2,

Wykonczenie
    Wykończyłem okleiną drewnopodobną...:)

Miłego oglądania pozdrawiam marek10240...:)

Fajne!
  • #3 23 Lut 2007 15:20
    Dogu
    Poziom 17  

Fajna konstrukcja:))
    A mam pytanie ile cię to wszystko kosztowało??
    bo przymieżam się do podobnych:)
    pozdrawiam dogu

• #4 23 Lut 2007 16:58
    Shadowek
    Poziom 31  

ile zapłaciłeś za przetworniki i zwrotnice?? Poza tym kolumny są super! Bardzo ładnie Ci to wyszło... Pozazdrościć ;)

• #5 23 Lut 2007 17:13
    b4rt3z
    Poziom 10  

Super kolumny, nie znam sie na akustyce ale za wygląd i pomysł mogę dać dobrą ocenę :)

pzdr

• #6 23 Lut 2007 17:20
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Shadowek napisał:
    ile zapłaciłeś za przetworniki i zwrotnice??

Tu oceniamy konstrukcje, takie pytania na PW.
    Tu znajdziesz wszystko:
    http://empire.com.pl/glosnik.htm
    http://www.polink.com.pl./

No jakoś b-r do tesli xw/188 mi nie pasuje. Ale jeśli one mają "pomrukiwać" to niech tam.
    Dał bym jeszcze poprzeczki wzmacniające konstrukcje. Wkońcy to tylko 18mm. Nie chciałeś pobawić się fornirkiem?

Pozdrawiam Ciebie i Twoją Ukochaną.
    P.S.
    Co dziewczę mówi na Twoją drugą miłość. Nie jest zazdrosna o czas, jaki spędzasz z "zabawkami"? :cunning:
    P.S. Nr2
    Co to za logo?

• #7 24 Lut 2007 08:08
    oleczek1988
    Poziom 21  

Konstrukcja zrobiona ładnie jednak mam małe zastrzeżenie a mianowicie dlaczego nie jest fornir. Pomyśl nad tym. Z fornirem wyglądałyby o niebo lepiej.

Tak po za tym proporcje kolumny dobrze dobrane.

Co do przetwornika to nie miałem okazji posłuchać tgo xw więc się nie wypowiem.

jak na pierwszy raz to 4/6

• #8 24 Lut 2007 20:07
    marek1024
    Poziom 16  

hehhe głównie nastawiałem się na konstrukcję budżetową :) więc fornir z miejsca odpadał. Logo to "Tesla ACOUSTIC" jakoś tak wpadło mi w oko. :)

• #10 28 Lut 2007 12:54
    marek1024
    Poziom 16  

zwrotnice własnej produkcji. to już moja 4 konstrukcja.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME