Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer lpg LES04

23 Lut 2007 17:31 2974 18
  • Poziom 13  
    Witam! w zeszłym roku zamontowałem sobiee w samochodzie vw golf 3 1,8 jednopunktowy wtrysk, komputer landirenzo
    LES04. na benzynie chodzi wszystko ok. przełącze go na gaz i na początku też chodzi ładnie silniczek krokowy pracuje w granicach 60-75 kroków. adaptacja ustawia silniczek krokowy 69kroków. Sonda pracuje w zakresie 0-0,8V a po paru minutach zakres pracy na wolnych obrotach sondy zmniejsza sie i pracuje w zakresie 0,3-0,7V 0,4-06V 0,5-0,6V a pozniej zatrzymuje sie tak na 0,5V i stoi silniczek krokowy skacze na 80-90-100-109 kroków i stoi a sonda pokazuje ubogo 0,5V po stoi tak chwile i silniczek krokowy ustawi sie na 69 kroków i nie ruszy sie w żadną stronę. moge dodawać gazu i nic! sonada jedynie będzie spadać na 0V po dodaniu gazu.
    Może tak byc ze ten komputerek będzie walnięty???
  • Poziom 23  
    jakiej srednicy masz mikser?
    sterownik zostaw w spokoju
  • Poziom 13  
    no właśnie ze nie wiem jakiej jest srednicy jutro postaram sie zmierzyć.
    zobacz na ten link we wrzesniu miałem problem z ta instalacją i mi pomogłeś wybrać wybrać typ emulacji. a w zasadzie to dalej mam problem z ta benzyna bo jak go rano zapale na benzynie to kopci czarnym dymem.
    i właśnie w ty linku gość (robertl1) opisuje ta samą sytuację tylko niewiem dokładnie o co chodzi z tymi kablami?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ghlight=&sid=31022fde0288aae1c77a3d5c95b1cea8
  • Poziom 13  
    witam! wie ktoś dlaczego sie tak dzieje? wczoraj wymieniłem sonde bo myślałem ze jest sonda walnieta ale to nic nie dało nawet jest jeszcze wolniejsza niż tamta.
  • Poziom 16  
    raczej coś z reduktorem albo przytkany przewód gazowy przytkaj ręką dopływ powietrz izobacz jak się zachowa jeżeli ruszy to może być wina miksera tak jak powiedział kolega
  • Poziom 13  
    a ja mysle ze juz rozwiązałem problem. Zrobiłem tak jaj kolega robertl1 opisywał w wyzej podanym linku tylko ze on napisał troche nie jasno a ja z tego wywnioskowałem ze przy tych silnikach 1,8 jednopunktowy wtrysk nie rozcina sie sondy tylko wpina sie kabel fioletowy od komputera gazu a szary jest bez użyteczny. Skoro kolega opisywał w wyzej wymienionym poscie ze na wagu sonde widzi jako zwarcie sondy z masa. A przecież w konfiguracji komputera gazu emulacje sondy ustawia sie jako mase. dam jeszcze znać co sie bedzie działo z tym ustawieniem i przeróbką.
  • Poziom 13  
    nic z tego na gzie chodzi ale na benzynie nie chce.
  • Poziom 23  
    zdemontuj mikser ,wykasuj błedy i zobaczymy wtedy co sie bedzie działo,nienapisałes jakiej srednicy masz mikserek?
  • Poziom 13  
    Witam! zdemontowałem ten mikser otwór ma średnice 38mm a grubosc to 12,3mm.
  • Poziom 23  
    mikser ok,ale jak bedziesz składał to załoz podkładke na niego chyba ze tak była,czy na gazie działa dobrze?
  • Poziom 13  
    teraz to wogóle cieżko dojść z tym samochodem do ładu. Zrobię mu adaptację do silnika to chwile chodzi dobrze a później znowu to samo.

Dodano po 4 [godziny] 59 [minuty]:

chyba mi całkiem padł ten komputer. zresetowałem komputer benzyny podłączyłem kompa po komputer gazu połączyłem sie dałem reset pamięci rozłączył sie i w zaden sposób nie da rady sie połączyć. nie świeci nawet panel sterowania na desce. sprawdziłem bezpieczniki sprawdziłem miernikiem czy dochodzi zasilanie do komputera gazu jest no to co jest????????????????????
    sprawdzałem czy dochodzi napięcie do panela i też jest a zadna kontrolka nie świeci wiec o co chodzi.
    Pomocy proszę co mam teraz zrobić????????????????

Dodano po 10 [minuty]:

panowie pomóżcie. Co teraz mam z tym zrobić gdzie szukać przyczyny???????????

Dodano po 3 [minuty]:

panowie pomóżcie. Co teraz mam z tym zrobić gdzie szukać przyczyny???????????
  • Poziom 1  
    podjedz do gaziarzy niech podmienią sterownik na chwile.
  • Poziom 16  
    jeśli zresetowałeś to musisz teraz wpisać wszystkie ustawienia na nowo apotem zaprogramować

Dodano po 5 [minuty]:

4 cyl ,sygnał standart, rodzaj przełącznika jest ważny pełne wskazanie albo tylko przełącznik, mono Bosch ,sonda od 0 do 1v
  • Poziom 13  
    ale jak to zrobić jak nie moge sie połączyć z komputerem gazu? wogole mi sie nie swieci panel na desce jak przekręcę stacyjkę. W sofcie mam opcje wybor sterownika i programowanie sterownika i nic nie da rady. jutro bede tam gdzie kupowłem ten komputerek i spróbuje zamienić komputerki i zobacze czy zapali sie przynajmniej dioda na panelu sterowania po włączeniu stacyjki.
  • Poziom 13  
    padł komputerek wysłałem go dziś na serwis.
  • Poziom 2  
    tkaczyk ireneusz napisał:
    jeśli zresetowałeś to musisz teraz wpisać wszystkie ustawienia na nowo apotem zaprogramować

Dodano po 5 [minuty]:

4 cyl ,sygnał standart, rodzaj przełącznika jest ważny pełne wskazanie albo tylko przełącznik, mono Bosch ,sonda od 0 do 1v

Teżjestem tego zdani. Najważniejsze ustawić emulacje sondy na mase.
  • Poziom 13  
    podstawiałem inny komputerek i wszystko gra robiliśmy reset pamięci na nowym komputerku i normalnie wszystko chodzi. A na tym moim komputerku to wogóle nie da sie połączyć z komputerem. Poszedł na serwis landi renzo. Zobaczymy za dwa tygodnie bedzie odp.
  • Poziom 18  
    Pozwolę sobie odświeżyć temat.
    Poszukuję programu do tego sterownika,kto ma ??Ewentualnie jakiego użyć .
    Nie znalazłem nigdzie
  • Poziom 18  
    Chciałbym odświeżyć temat. Poszukuję oprogramowania do tego sterownika oraz mam pytanie, czy kabel od les98 będzie współpracował z tym sterownikiem.