Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Sp0612n - Wart świeczki?

monster22 23 Lut 2007 18:21 1919 12
  • #1 23 Lut 2007 18:21
    monster22
    Poziom 9  

Witam
    Kupiłem dysk Samsung SP0612N to jest 60GB i jest z nim "mały" problem. Wygląda na to że ma bad bloki :( Dysk ponoć jest na chodzie, da się sformatować itp. ale właściciel opisał problem:

"Poniżej krotka biografia tego dysku:
    - Dysk pracował u mnie jakiś czas jako "magazyn" czyli był dodatkowym napędem i tu spisywał się świetnie można spokojnie sformatować, zrobić partycje, kopiować i usuwać dane , podczas startu komputera wyświetla komunikat o jakimś błędzie że czegoś nie wykrył ale po wciśnięciu F1 komputer normalnie startuje wykrywa dysk i poprawnie pracuje. Niestety kiedy mój główny dysk został uszkodzony nastąpiła sytuacja w której ten Samsung musiał stać się głównym dyskiem i tu pojawiły się pierwsze problemy :
    - na dysku nie da się (albo ja nie wiem jak) zainstalować systemu Windows XP, instalator się uruchamia, dzieli dysk na partycje, formatuje i kopiuje potrzebne pliki, po ponownym uruchomieniu wyświetla komunikat o braku lub uszkodzeniu pliku NTOSKRNL32 (nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę). Nie wiem jak ten problem usunąć, nie mam pojęcia czym może być spowodowany.
    Podkreślam jako magazyn dysk spisuje się normalnie.

Mam pytanie do ekspertów czy te bady wyglądają na logiczne czy mechaniczne, idzie to jakoś naprawić? Jakiś low level format, zwykły dosowy (format/?)? Będzie to funkcjonować jako "magazyn" czy niedługo wysypie się do końca, jest sens trzymać na nim pliki? I jeszcze czysto ekonomiczna kwestia :) warto było dać za to 50zł??
    SMART:
    http://img176.imageshack.us/my.php?image=smartbg6.jpg

• #2 23 Lut 2007 18:25
    tronic1
    Spec od komputerów

Ze strony Samsunga ściągnij Hutil i zdiagnozuj dysk.Program uruchamia się w Dosie,z dyskietki lub płyty CD.

• #3 23 Lut 2007 18:35
    monster22
    Poziom 9  

Ten program naprawia bad bloki? Mam zwrócić uwagę na jakieś logi oznaczenia errorów itp.? Jak dostaną dysk (gdzieś pon-wt) to wezmę się za testy:) czy te 38 badów to dużo?? Dysk ma ponoć jakieś 2-3 lata...

• #5 23 Lut 2007 20:14
    monster22
    Poziom 9  

tronic1 napisał:

Co mam zrobić tym programem, którą opcję wybrać:
    1. SET MAX ADDRESS : Resizing capacity
    2. ERASE HDD : 0-write or low level format
    3. SET MAX UDMA MODE : Switching transfer mode
    4. AUTOMATIC ACOUSTIC MANAGEMENT : Changing acoustic noise level
    5. SELF DIAGNOSTIC : Diagnosing each function and surface defect
    ??

• #6 23 Lut 2007 21:35
    tronic1
    Spec od komputerów

Najpierw wybierz Self Diagnostic i zobacz co wykaże.Jak będą bady to Erase Hdd.

• #7 23 Lut 2007 23:27
    monster22
    Poziom 9  

tronic1 napisał:
    Najpierw wybierz Self Diagnostic i zobacz co wykaże.Jak będą bady to Erase Hdd.

Dać 0-write czy low level format ??

• #8 24 Lut 2007 01:08
    Tedij
    Poziom 16  

Nie zaszkodzi dać zera a potem preformatować (low level format).
    Niech się nośnik dobrze przemagnesuje,może bady znikną.

• #9 24 Lut 2007 07:59
    Usunięty
  • #10 24 Lut 2007 11:58
    bubu321
    Poziom 24  

Takie problemy są związane z błędami ma modułach.
    Jedyna droga to Burn-in.
    Programy producenta nie padają wszystkiego, taki program ma służyć do odpowiedzi na jedno pytanie: dysk do wymiany TAK /NIE.

:D

• #11 24 Lut 2007 13:32
    monster22
    Poziom 9  

bubu321 napisał:

Jedyna droga to Burn-in.

A co to takiego?? Skąd mam to zassać?

• #12 25 Lut 2007 09:23
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

monster22 napisał:
    A co to takiego?? Skąd mam to zassać?

Burn-in , to rodzaj testu naprawczego dla dysków Samsunga . Niestety , tylko niektóre programy potrafią go przeprowadzić/wykonać . Nie pamiętam , czy HDD Repair tego nie potrafi , lub Wcube/VTool ?

Pozdrawiam .

• #13 25 Lut 2007 11:33
    monster22
    Poziom 9  

BIGOLSEN napisał:

Burn-in , to rodzaj testu naprawczego dla dysków Samsunga . Niestety , tylko niektóre programy potrafią go przeprowadzić/wykonać . Nie pamiętam , czy HDD Repair tego nie potrafi , lub Wcube/VTool ?

Prosiłbym o linki... google milczy:P

PS. małe pytanie - Czy ten test jest bezpieczny?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME