Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips PT 9008 100Hz. Usterka czy taka "uroda" te

oskar74 22 Sep 2003 08:17 1437 2
    oskar74
    Level 2  
    Mam pytanie: oglądając ten model u znajomego zauważyłem na ekranie że np. podczas bardzo szybkiego przesuwania liter tekstu w pionie lub w poziomie (np. temperatury powietrza na świecie w pogodzie w Wiadomościach) zauważalny jest efekt drgania tych liter, napisy tracą ostrość i jest to bardzo męczące dla oczu. Występuje to tylko w przypadku jasnych liter na ciemniejszym tle i przy dużej prędkości przesuwania tekstu. Czy to jest urok telewizora 100Hz?
    Drugie pytanie: Przy przełączeniu obrazu na AV, pojawia się jednolite niebieskie tło. Przy dłuższym wpatrywaniu w ten ekran można zauważyć że na prawej i lewej części obrazu pojawiją się lekkie cienie. Tak jakby kineskop najbardziej oświetlał środek ekranu a boki były trochę mniej oświetlone. Czy to normalne w tych telewizorach? Dodam że to zjawisko nie jest praktycznie widoczne podczas oglądania telewizji, no chyba że akurat na całym ekranie jest jeden jasny kolor.
    Dodam że odbiór sygnału telewizyjnego jest z anteny naziemnej.
    Z ostatnich obserwacji efektu "drgających" liter nie zauważyłem na Thomsonie Scenium. Inny kineskop?? Cena ta sama 3500 zł
    Dr.Zepsuj
    Level 20  
    drgające litery oraz te "cienie" to niestety zjawiska typowe dla tego telewizorka. zresztą nie tylko dla tego. tesciu ma 50 hz i ma taki sam kinol, jasny srodek, ciemniejsze brzegi. a literki - no cóż, elektronika głupieje. tak jest w większości tanich 100 - hercówek.
    Lukalago
    Level 26  
    To samo jest u mnie w Thomsonie 100Hz. NIe wspomnę o kolorach - brak głębi. Delikatnie mówiąc obraz do bani. Nie nalezy kupowac TV 100Hz, takie jest moje zdanie.