Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe lukaszluk ARN'y150 + ARV'y104

lukaszluk 23 Lut 2007 20:38 11156 32
  • Kino domowe systemu przestrzennego 6.1

Główne kolumny 2x:
    Głośniki: 2 x ARN 150-03/8 + ARV 104-03/8, zwrotnica gotowa Janbo A-188. Obudowa zrobiona z płyty wiórowej 18mm ( wszystkie ścianki ) wymiary zew.: 104 x 18 x 23 [cm] ( wys. X szer. X głęb. ), wszystkie ścianki klejone, skręcane wkrętami, uszczelnione sylikonem od środka. BR długości 15cm i średnicy 8cm. Wytłumienie 5cm watoliną na wszystkich ściankach. Wszystko połączone kablem z tzw. Miedzi beztlenowej 2 X 4mm. Terminal na kable do podłączenia - gniazda pozłacane. Całość wykończona fornirem dębowym, na to poszło 3 warstwy lakierobejcy i 3 wasrtwy lakieru bezbarwnego. Wyposażenie dodatkowe to kolce

Głośnik centralny 1x:
    Głośniki tak jak wyżej ( 2 x ARN + ARV), zwrotnica j.w Jambo A-188. Obudowa zamknięta o objętości (netto) ok. 12L z płyty wiórowej 18mm. Wymiary zew. : 48 x 18 x 23 (szer. X wys. X głęb.). Wytłumienie 5cm watoliną na wszystkich ściankach. Wszystko połączone kablem z tzw. Miedzi beztlenowej 2 X 4mm. Terminal na kable do podłączenia - gniazda pozłacane. Całość wykończona fornirem dębowym, na to poszło 3 warstwy lakierobejcy i 3 wasrtwy lakieru bezbarwnego. Wyposażenie dodatkowe to kolce

Tylne satelity 2x:
    Obudowa zrobiona tak jak wszystko (wiórowa 18mm), głośniki 1 x ARN 150-03/8 + ARV 104-03/8. Zwrotnice kupiłem gotowe Janbo J.( model ten sam co w kolumnach przednich A-188). Wymiary zew. :33 x 18 x 23 ( wys. X szer. X głęb.)objętość ok. 8L, bez żadnych wzmocnień. BR długości 11cm i średnicy 5cm zwężająca się do 4.5cm. Wytłumienie tak jak w kolumnach przednich (5cm watolina). Połączone wszystko kablem 2 X 4mm (miedź beztl.) Wykończone tak jak reszta żeby się nie wyróżniało.

Satelita center 1x:
    Tak samo jak satelity tylne tzn:
    Obudowa zrobiona tak jak wszystko (wiórowa 18mm), głośniki 1 x ARN 150-03/8 + ARV 104-03/8. Zwrotnice kupiłem gotowe Janbo J.( model ten sam co w kolumnach przednich A-188). Wymiary zew. :33 x 18 x 23 ( wys. X szer. X głęb.)objętość ok. 8L, bez żadnych wzmocnień. BR długości 11cm i średnicy 5cm zwężająca się do 4.5cm. Wytłumienie tak jak w kolumnach przednich (5cm watolina). Połączone wszystko kablem 2 X 4mm (miedź beztl.) Wykończone j.w

Subwoofer:
    Głośnik zamocowany u dołu: MW 1248RI01K COBRA . Obudowa o objętości ok. 34L, wymiary zew: 44 x 31x 37.5 [cm] ( wys. X szer. X głęb.). Wszystko robione z płyty wiórowej 18mm, klejone, skręcane + sylikon. Wygłuszenie watoliną. BR o średnicy 11cm, i długości hmm było 10cm. Obudowa stoi na pozłacanych kolcach tak jak wszystkie kolumny w zestawie. Wzmacniacz ( 100 W RMS), nie będę się nad nim rozpisywał TDA 7294. zwrotnica w środku Jambo ale nie pamiętam modelu.

Na zdjęciach widoczne są standy ale jeszcze nie są zrobione do końca - nie wykończone, w fazie roboty.

Całość jest podpięta do amplitunera Yamaha RX-V449 (5x100)

Mile widziane zapytania na które z chęcią odpowiem.

Fajne!
  • #2 23 Lut 2007 21:34
    DjHammer
    Poziom 12  

Witam to ja pierwszy na początek ci radze zdejmij tą prowizje za ocence zdjęc bo nikt ci nie bedzie oceniał kolumienek :]

• #3 23 Lut 2007 21:36
    kremat0r
    Poziom 20  

Zmniejsz fotki do 640x480 to będą się wyświetlać automatycznie.

• #4 23 Lut 2007 22:29
    lord_blaha
    Poziom 33  

ładne, jaki był koszt wszystkiego razem?

• #5 23 Lut 2007 22:44
    lukaszluk
    Poziom 15  

Jak zdjąć prowizjęze zdjęć??

• #6 23 Lut 2007 22:56
    lex00
    Poziom 26  

Po prostu zmniejsz ich rozdzielczość do np. 800x600

• #7 24 Lut 2007 13:34
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

lukaszluk napisał:

Głośniki: 2 x ARN 150-03/8 + ARV 104-03/8, zwrotnica gotowa Janbo A-188.

Nie będe płacił za prowizję, ale zwrota uniwersalna i 4Ω dla midwooferów !
    (bo chyba nie połączyłeś tego w szereg) to średnio dobry pomysł. Wręcz lipny :not:
    Pozatym efektywność w satelitach to kiszka (tweetery mają większą nisz 1 midwoofer)
    Centralny na nieekranowanych przetwornikach. Szkoda telewizora. Nie pojawiają się kolorowe tęcze? :Fade-color

• #8 24 Lut 2007 14:11
    lex00
    Poziom 26  

@lukaszluk gdzie są zdjęcia??

• #9 24 Lut 2007 14:16
    lukaszluk
    Poziom 15  

Zdjęcia załodowane od nowa bez prowizji
    Zdjęcia przykładowe zrobione tylko dla forum.
    Na tel nie ma żadnych zakłóceń (od spodu jest przyklejona mata ze złotkiem)
    Głośniki są w 8 Ohm.

• #10 24 Lut 2007 14:35
    przemo-lukas

lukaszluk napisał:

Głośniki: 2 x ARN 150-03/8 + ARV 104-03/8, zwrotnica gotowa Janbo A-188

lukaszluk napisał:
    Głośniki są w 8 Ohm.

Tak, wszytko się zgadza, głośniki mają właśnie tyle "Ω". Ale połączone szeregowo dadzą 16Ω; a równolegle 4Ω;, czyli 2 x ARN 150-03/8 to dla midwooferów otrzymasz taką impedancję w zależności jak je podłączyłeś :D
    Widzę, że zakupiłeś głośniki, zwrotnice, napracowałeś się (wygląd jest super) ale to wszystko "psu na budę", bo nie poczytałeś troszkę artów, które znajdują się na pierwszych stronach for (tak to się odmienia?) związanych z tematyką DIY - elektoakustyką.
    SZKODA.
    Poza zakupem i stolarką, powinieneś zainteresować się parametrami przetworników (i nie mówię tu o impedancji czy mocy :D )
    Na dzień dobry, sprzedaj arny na allegro i kup 4Ω;. Chcąc wyrównać efektywność w "efektowych" na tweeter musisz dać tłumik(ok 6dB) Link:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2902668#2902668
    Resztę wyregulujesz amplikiem.

• #11 24 Lut 2007 16:33
    lukaszluk
    Poziom 15  

Tak widże mała pomyłka z mojej stronki. Zobaczę co dalej. Może zbuduję tłumik i wymienię na 4 ohm ale narazie nie mam czasu. Weirlkie dzięki za odp.

• #12 24 Lut 2007 16:57
    damiani22
    Poziom 16  

po pierwsze rozjasnij i zmniejsz zdjecia do 640x480, beda sie wyswietlac orazu

co do konstrukcji to widze ze malo przemyslana, miec kase to nie wszystko, trzeba jescze "cos" wiedziec zeby zrobic dobry zestawik, mozna tez poradzic sie kogos bardziej doswiadczonego a takich ludzi na elektrodzie nie berakuje, wystarczy chciec troche pokombinowac

wykonanie super, wiedze ze przykladasz duza wage do szczegulow :) ogolnie 5/10

• #13 01 Mar 2007 05:06
    lukaszluk
    Poziom 15  

Jeżeli chodzi o pomysl na taki zestaw to został zapożyczony z elektrody, kiedyś było takie kino opisane. Ja zaczerpnąłem tych wymiarów i wykonałem sam. zmieniłem tylko zwrotnice a wszystko pozostało prawie identyczne. Mogę powiedzieć że grają super

• #14 05 Mar 2007 20:13
    ejko20
    Poziom 9  

Może mógłbyś podać cenę zestawu :D???

• #15 05 Mar 2007 23:45
    lukaszluk
    Poziom 15  

Cena tego zestawu to ok 1000 zł a nawet i więcej. Mósiałbym przysiąść i wsio policzyć. Napiszę napewno ile mnie to wszystko wyniosło.

Co do pomysłu to przemyślane. dla mnie jest ok. Dodałem jedynie sat. center z tego co inny kolega na forum nie posiadał. nie widzę dlaczego tak wam to nie odpowiada. Szkoda.
    Dziękuję za wasze wypowiedzi.

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Niedługo wstawie widoczne zdjęcia
    Pozdrawiam

• #16 06 Mar 2007 16:42
    ejko20
    Poziom 9  

no to czekam tylko na zdjęcia :D Chyba sobie zrobię podobne kino :D:D

• #17 06 Mar 2007 18:43
    piotrek_z_puław
    Poziom 10  

lukaszluk napisał:
    Cena tego zestawu to ok 1000 zł a nawet i więcej. Mósiałbym przysiąść i wsio policzyć. Napiszę napewno ile mnie to wszystko wyniosło.

Co do pomysłu to przemyślane. dla mnie jest ok. Dodałem jedynie sat. center z tego co inny kolega na forum nie posiadał. nie widzę dlaczego tak wam to nie odpowiada. Szkoda.
    Dziękuję za wasze wypowiedzi.

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Niedługo wstawie widoczne zdjęcia
    Pozdrawiam

Mi tam się podoba wszystko. Nieźle się musiałeś napracować. Wstawiaj foty i podawaj jak najwięcej specyfikacji (jeśli Ci nie żal) to będziemy powielać dobre sprawdzone rozwiązania.

• #18 06 Mar 2007 19:36
    lukaszluk
    Poziom 15  

kremat0r napisał:
    Zmniejsz fotki do 640x480 to będą się wyświetlać automatycznie.

Dlaczego fotek nie widać jak zmieniłem rozmiar??

• #19 06 Mar 2007 22:06
    dybas
    Poziom 37  

Autor projektu napisał, że obudowy uszczelnił silikonem. ALARM!
    Opary mogą wchodzić w reakcję chemiczną z membranami głośników.

• #20 06 Mar 2007 22:15
    lukaszluk
    Poziom 15  

Co do tego sylikonu to bez przesady!!! Ludzie no co wy. Głośniki zostały zamontowane w obudowie dopiero po oklejeniu całego zestawu fornirem i to trwało ok 1 msc a po takim czasie to nie ma żadnych oparów - nic się nie wydziela!!!

• #21 17 Mar 2007 10:09
    usi
    Poziom 11  

A mi zestaw bardzo się podoba.
    Prezentuje się SUPER!!!
    Widać nakład włożonej pracy. Gratuluje.

• #22 15 Gru 2007 12:56
    prosiak
    Poziom 11  

zestawik piekny,
    ja juz posiadam 2 satelitki identyczne jak Twoje tyle ze bez BR i z zwrotnica troche inna
    jestem z nich zadowolony, teraz nosze sie z zamiarem zrobienia glownych glosnikow 2xarn 1xarv albo centralnego 2arn 1xarv
    musze to jeszcze przeliczyc i pomyslec nad tym, plan jest taki ze z biegiem czasu ma powstac zestaw 5.1 na tych glosniczkach

powiedz jak sprawuje sie caly zestaw? jak wrazenia odsluchowe?

czy po dosc dlugim czasie uzytkowania zauwazyles jaies bledy w sztuce?

• #23 15 Gru 2007 13:00
    Skipior
    Poziom 20  

Super! 10/10

Piękne wykonanie i wogole LUX :D

Taka mała rada - głośniki rozmieszcza sie tak aby były na równym poziomie, a ten centralny jest duzo nizej niz membrany glosnikow frontowych... Tak wyczytalem w ksiazce o zestawach Hi-End i to raczej prawdam, wiec moze centralny na telewizor??

Tez zamierzam zrobic kino domowe i to mi sie bardzo podoba :) Naprawde piekne DIY :D

• #24 15 Gru 2007 18:14
    gruchaa
    Poziom 13  

wygladaja jak kody za 1500zł piekne glosniki nie sadzilem ze takie cos mozna sobie w domu zrobic daje 11\10

• #25 15 Gru 2007 19:07
    pan_membran
    Poziom 13  

fajnie, ale przyłączam się do apelu przema - nie chodzi o to , czy Tobie się to podoba czy nie (oczywiście chodzi mi o to ze kolumny 4 ohm), tylko o to, co na to powie Twój amplituner..

• #26 15 Gru 2007 20:14
    Eliminator
    Poziom 24  

Fajne ale mogłes okleic te podstawki na satelitki. Ogolnie zwrotka chyba do wymiany i wspomniany wczesniej tlumik... Fajnie 9/10

• #27 09 Sty 2008 21:47
    lukaszluk
    Poziom 15  

Eliminator napisał:
    Fajne ale mogłes okleic te podstawki na satelitki. Ogolnie zwrotka chyba do wymiany i wspomniany wczesniej tlumik... Fajnie 9/10

Zwrotka była kupiona w firmie bo sam nie umiem wykonywać takich elementów. Firma ta wyprodukowała specjalne zwrotnice pod głośniki tesli

• #28 15 Sty 2008 14:13
    przemo-lukas

lukaszluk napisał:
    Eliminator napisał:

Zwrotka była kupiona w firmie bo sam nie umiem wykonywać takich elementów. Firma ta wyprodukowała specjalne zwrotnice pod głośniki tesli

Janbo? :D

przemo-lukas napisał:
    Tak, wszytko się zgadza, głośniki mają właśnie tyle "Ω". Ale połączone szeregowo dadzą 16Ω; a równolegle 4Ω;, czyli 2 x ARN 150-03/8 to dla midwooferów otrzymasz taką impedancję w zależności jak je podłączyłeś :D

• #29 22 Sty 2008 21:57
    lukaszluk
    Poziom 15  

przemo-lukas napisał:
    lukaszluk napisał:
    Eliminator napisał:

Janbo? :D

przemo-lukas napisał:

Tak pomyłka w opisie
    Jambo

• #30 29 Lip 2008 21:52
    kamil bula
    Poziom 18  

Witam, piękne kolumienki. Bardzo podoba mi się ten kolor. Widzę, że fornir położony profesjonalnie... ocena 10/10. Pierwszy raz nakładałeś fornir? Bo i ja zamierzam zrobić suba i też okleić go fornirem. I jeszcze jedno pytanie: gdzie można kupić tę aluminiową płytkę, którą masz z tyłu suba? Ta do której przykręcony jest radiator itp. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME