Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 993/1 IX nie zmywa

piotrekk 23 Lut 2007 22:11 4380 3
  • #1 23 Lut 2007 22:11
    piotrekk
    Poziom 17  

witam

problem polega na tym że, po wciśnięciu przycisku start wypuszcza wodę, następnie pobiera nową i po pobraniu staje. czyli nic się nie dzieje. nie podaje żadnego błedu (chodzi o mruganie diodą)
    po przyciśnięciu przycisku start (około 5 sek) wypuszcza wodę

zmywara przywieziona z niemiec. tam nie działała zachowując się tak samo jak tu teraz. tu w polsce po zainstalowaniu pracowała bez zastrzeżeń przez około miesiąc.

przyznam szczerze że nie znam kroków pracy zmymywarek i nie wiem co ona powinna dalej robić. użytkownik też nie zwrócił uwagi.

proszę o jakieś sugestie, oraz jeżeli ktoś ma o instrukcję obsługi do tej zmywary.

pozdrawiam

0 3
  • #2 23 Lut 2007 23:47
    mirofalcon
    Poziom 24  

prawdopodobnie problem występuje w pompie myjącej ,jest uszkodzona albo jeżeli stała długo nieużywana to się zablokowała na uszczelnienu i nie może ruszyć lub też może być problem w zasilaniu pompy sprawdź przewody zasilające pompe a jak by to nie pomogło to sprawdź moduł,jeszcze jedno odepnij kable od pompy i podłącz ją na krótko do sieci jeśli będzie stała i buczała spróbuj w niej rozruszać wirnik i podłącz ją ponownie na krótko

0
  • #3 24 Lut 2007 22:20
    piotrekk
    Poziom 17  

witam

dzieki za info. to sprawdzałem. pompa ciśnieniowa (silnik znaczny :) ) nie buczy i nie jest przytarta (obracałem palcami). najprawdopodobniej nie dostaje zasilania. nie znam powodu. triak zasilający ok. wygląda na to że nie ma spełnionego jakiegoś warunku do dalszej pracy.

dodam że pierwszy raz podchodze do zmywarki. nigdy nie zastanawiałem się nad procesem mycia garów na skalę że tak powiem przemysłową

pozdrawiam

0
  • #4 02 Mar 2007 18:03
    piotrekk
    Poziom 17  

witam ponownie
    zmywara hula.
    problem tkwił w dodatkowym hydrostacie (jeżeli można to tak nazwać), który nie załączał "N" na silnik pompy oraz cewkę stycznika grzałki.
    "L" jest podawane przez triaki.

temat zamykam.
    dzięki za zainteresowanie mirofalcon

pozdrawiam

0