Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool ADG 993/1 IX nie zmywa

23 Feb 2007 22:11 4743 3
 • Level 17  
  witam

  problem polega na tym że, po wciśnięciu przycisku start wypuszcza wodę, następnie pobiera nową i po pobraniu staje. czyli nic się nie dzieje. nie podaje żadnego błedu (chodzi o mruganie diodą)
  po przyciśnięciu przycisku start (około 5 sek) wypuszcza wodę

  zmywara przywieziona z niemiec. tam nie działała zachowując się tak samo jak tu teraz. tu w polsce po zainstalowaniu pracowała bez zastrzeżeń przez około miesiąc.

  przyznam szczerze że nie znam kroków pracy zmymywarek i nie wiem co ona powinna dalej robić. użytkownik też nie zwrócił uwagi.

  proszę o jakieś sugestie, oraz jeżeli ktoś ma o instrukcję obsługi do tej zmywary.

  pozdrawiam
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OxomiOxomi
 • Level 24  
  prawdopodobnie problem występuje w pompie myjącej ,jest uszkodzona albo jeżeli stała długo nieużywana to się zablokowała na uszczelnienu i nie może ruszyć lub też może być problem w zasilaniu pompy sprawdź przewody zasilające pompe a jak by to nie pomogło to sprawdź moduł,jeszcze jedno odepnij kable od pompy i podłącz ją na krótko do sieci jeśli będzie stała i buczała spróbuj w niej rozruszać wirnik i podłącz ją ponownie na krótko
 • OxomiOxomi
 • Level 17  
  witam

  dzieki za info. to sprawdzałem. pompa ciśnieniowa (silnik znaczny :) ) nie buczy i nie jest przytarta (obracałem palcami). najprawdopodobniej nie dostaje zasilania. nie znam powodu. triak zasilający ok. wygląda na to że nie ma spełnionego jakiegoś warunku do dalszej pracy.

  dodam że pierwszy raz podchodze do zmywarki. nigdy nie zastanawiałem się nad procesem mycia garów na skalę że tak powiem przemysłową

  pozdrawiam
 • Level 17  
  witam ponownie
  zmywara hula.
  problem tkwił w dodatkowym hydrostacie (jeżeli można to tak nazwać), który nie załączał "N" na silnik pompy oraz cewkę stycznika grzałki.
  "L" jest podawane przez triaki.

  temat zamykam.
  dzięki za zainteresowanie mirofalcon

  pozdrawiam