Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rosyjski mikser Elektronika PM-03

23 Lut 2007 23:08 7648 40
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Mam jeszcze inny na oku u kolegi tez rosyjski ale młodszy i sprawny.z tym poprostu chciałem sie dowiedzieć bo wygląda nawet nieżle 16 kan robi swoje.z cena może być tez tak że ten ktos poprostu sie nie zna.
  • Pomocny post
    Spec Elektroakustyka
    Ach łza się w oku kręci... Ten eksponat to tzw. „Konsomoła” . Grałem na takim mikserku... W latach osiemdziesiątych gdy nie było niczego taki stół to był szok! Przerabiało się go na gniazda XLR i grało duże sztuki. Miksery te to kopia Soundcraft-ów z serii S500. Bardzo mocne filtry, dwa parametryki w kanale, parametryki z dobrocią na grupach, budowa modułowa, typowe dla Soundcraft-a rozbite inserty na dwa gniazda in/out (po rosyjsku gniazda te opisane są jako: „wchod i wychod”) i osobny zasilacz (po rosyjsku: „blok pitanja”). Stół naprawdę dobrze rozwiązany ale niestety ma jedną podstawową wadę – nie działa. Ruscy skopiowali z Soundcraft-a wiernie wiele rzeczy ale zapomnieli o dwóch istotnych – potencjometry i elektrolity. Potencjometry przerywają lub nie wyciszają do końca nie mówiąc o wykonaniu mechanicznym które pozostawia dużo do życzenia, kondensatory elektrolityczne namiętnie wysychają co zwiększa znacznie poziom szumów i zakłóceń a w skrajnych przypadkach całkowicie uszkadza dany kanał. Naprawiałem taki stół i wiem by był on w pełni sprawny należało by wymienić wszystkie elektrolity, potencjometry i zastosować niskoszumne TL lub NE w zamian za radzieckie wzmacniacze operacyjne. Naprawa taka to masa pieniędzy i pracy. Szkoda że tak fajnie przemyślany mikser został tak źle wykonany. Na obecne czasy konsola taka nie nadaje się zupełnie do pracy, nawet tanie Behringer-y biją ją na głowę jakością choć tak jak pisałem nie mają szans jeśli chodzi o funkcjonalność.
  • Poziom 24  
    No właśnie od razu mi sie spodobał ale obawiałem sie że technicznie to bedzie szmelc.Gość pisze że działa bez zarzutu(no nie wiem nie wiem) i że ma kilka zapasowych bloków wejsciowych i wyjściowych.Nawet jakby był mało uzywany to czas niestety robi swoje.Kurde jak coś znajde fajnego i sporego za małą kasę to szmelc.Miałem jeszcze inny na oku
    http://www.allegro.pl/item169182490_mixer_vermona_1642_16_kanalow.html
  • Spec Elektroakustyka
    No ale z Vermon-ą będą podobne problemy. Niestety miksery z byłych demoludów nie grzeszyły jakością wykonania a latka jakie upłynęły od czasu ich produkcji na pewno nie mają dobrego wpływu na ich kondycję. Warto kupiś stary mikser ale firmy zachodniej- tam naprawa jeszcze ma sens.
  • Poziom 25  
    Heh też chciałem kupić taki i w tym celu poszedłem do kumpla co miał taki - niestety poza wartością muzealną nie stanowi żadnej sensownej alternatywy do współczesnych nawet używanych mixerów. Lepiej daj spokój dziadkowi, bo jego jesień życia dobiega końca i zaczyna się zima :)
  • Poziom 20  
    NOale ruskie czy NRD-owskie miksery same z siebie nie były złe, to tylko czas spowodował że dzisiaj się do niczego powaznego nie nadają. A co w takiej elektronice jak z tej aukcji było by do wymiany (tylko niech niech nikt nie pisze że wszystko :-))
  • Poziom 24  
    Właściciel twierdzi że wszystko w 100% sprawne:):):)No nie wiem może i tak ale jakoś nie jestem łatwowierny.Mówił też że ma jakies zapasowe bloki.
  • Poziom 21  
    Ja rowniez uwazam ze stare jest dobre ale wino.Kupilem okazyjnie stary mixer Elmuza Mx-12 i bylem zawiedziny.Buczy ,potencjometry harcza.Polecam jednak cos nowego.Pozdrawiam
  • Spec Elektroakustyka
    Naprawiałem w grudniu giganta o nazwie Soudcraft 8000 . Wymieniłem w nim wraz z kolegą wszystkie (dosłownie wszystkie) kondensatory a było ich około 1500 sztuk. Roboty masa ale warto było! W styczniu na nim grałem przez dwa tygodnie i wszystko w porządku. Takie miksery warto naprawiać : zawodowe potencjometry (boczne Alpsy) doskonałe wykonanie etc. Dzięki tak gruntownej naprawie pogra on jeszcze spokojnie kilka ładnych lat. Przed naprawą (która nie ograniczała się jedynie do wymiany kondensatorów) co pewien czas wydobywały się z niego trzaski. Mikser w takim stanie jest niedopuszczalną sprawą na imprezie a w szczególności przy dużym nagłośnieniu (tam taki trzask to często setki watów w głośnikach). Ale... to Soundcraft i to zacny a nie radziecka Elektronika tam wymiana kondensatorów nic większego za sobą nie pociągnie bo po chwili zaczną sypać się potencjometry jeden po drugim potem gniazdka itd. To urządzenie więcej już nie pogra dlatego pisałem że wymienić trzeba by było wszystko :) .
    W załączniku pochwalę się moim pupilkiem i ilością wymienionych kondensatorów (to tak przy okazji).
  • Poziom 21  
    O kurcze....Ze ci sie chcialo!!!Ale brawa za wytrwalos.Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Na widok tego miksera to mnie zatkało.Ciekaw jestem ile takie cacko kosztuje.
  • Poziom 20  
    @Paweł.ko
    A ile czasu zajęło Ci wymiana tych kondów. Z którego roku jest ta konsoleta??
  • Spec Elektroakustyka
    Konsoleta jest zacna, rok produkcji około 1987 roku ale daj Boże by dzisiejsze miksery tak działały. Cena zakupu (mikser kupowany był w Anglii) była niesamowicie niska- po naprawie kosztować on powinien w granicach 8 – 9 tyś. dolarów (cena wraz z case). Cała naprawa zajęła nam około półtora miesiąca z tego wymiana samych kondensatorów około tygodnia (modułowa konstrukcja bardzo w tym pomagała). Rzadko zdarza mi się tak poważna robota dlatego prawdopodobnie zamieszczę dokumentację całej naszej pracy na Elektrodzie (gadałem o tym z moderatorem). W końcu nie często naprawia się takie miksery. Może kilku ludzi na tym forum w końcu zobaczy jak wyglądają od środka prawdziwe urządzenia, a i paru zapaleńców chętnie oglądnie co w Soundcraft-cie piszczy. Co wy na to?
  • Poziom 25  
    Zawsze chętnie pooglądam co inni mają i w co się bawią - dawaj :)
  • Poziom 20  
    A szkoda że ta konsoleta nie była produkowana w jakichś wojskowych zakładach, bo w tedy to ona by naprawdę dużo wytrzymał :-).
  • Spec Elektroakustyka
    Nie znam zupełnie takiego mikserka- na pewno plusem jest że ma długie potencjometry. Przydało by się dopytać sprzedającego czy to aby nie przypadkiem Alps-y bo jeśli tak to warto kupić go za te pieniądze choćby z tego powodu. Gniazda wejściowe XLR to bardzo dobrze. Mało gałek w torze świadczy o prostym korektorze i małej ilości AUX-ów to źle.
  • Poziom 22  
    Ja sie też pochwale teraz mam na warsztacie Yamache 2404 ;-) ok 1983 24 kanały :-)
  • Poziom 16  
    A co sądzicie o tych nowym 3-4 kanałowych mikserach Behringerka i Gemini??
  • Poziom 20  
    Z tego co wiem, to nowe Behringery są jeszcze gorsze niż te stare, bo są produkowane w Chinach, a jaką jakość mają chińskie produkty każdy wie:-). Gemini? Pierwsze słysze o czymś takim
  • Poziom 16  
    Czyli warto dać np. 400zł za 3-kanałowego nowego beingerka DX626 albo coś podobnego??
  • Poziom 13  
    Witam!
    Ja bym na twoim miejscu poczekał trochę i dorwał coś na allegro, właśnie z tych starszych zeczy, tylko neich to nie będzie świetny wyrób ustroju komunistycznego bo choćby ze zględu na swoje pochodzenie musi się rozsypać.

Ja kupiłem dwa-trzy miesiące temu mikser "ROSS system" 16 kanałów wejścia na xlr i dużym jack'u
    Przywieziony z Niemiec, bez nakładek na potencjometry i "stan nieznany" ale zaryzykowałem i było warto chodzi kapitalnie nie trzeszczy nie buczy na początku tylko były szumy w lewym kanale ale po wymianie potencjometru sumy wszystko ucichło:) Dałem za niego 200zł(razem z przesyłka) i było warto mixer pracuje na próbach i nikt nie narzeka.

Ja na twoim miejscu bym brał ten mixerek z ostatniego linku(ten z analogowymi wskaźnikami wysterowania) jeżeli nie potrzebujesz jakiejś dużej funkcjonalności. Bo jeżeli chcesz kilka kanałów odsłuchowych, duży eq itd. to nie w tej kasie musisz liczyć.

Pozdrawiam.
    Michał M.
  • Poziom 16  
    ja chcem jakiś mikser do rpowadzenia wesel i imprez 18-tek i coś w tym stylu. Mam na niego jak narazie 200zł. Dajcie mi linki z allegro np. z jakimś fajnych i godnym uwagi sprzetem w tych granicach cenowych bo ja sie sałobo znam na mikserach a chcem miec cos lepszego a liczba kanałow to 4 już wystarcza ale może być wiecej
  • Poziom 22  
    Jak na takie małe rzeczy to jakaś mała yamacha lub jak nie masz kasy to Behringer ja miałem w łapache MX2004 [chyba] 9 xlr + 2x stereo jack można dorwać koło 300-400zł oczywiście jest phantom ale globalny. jest niby subgrupa ale dziwnie rozwiązana więc można ją pominąć w opisie. dwa auxy jeden pre/post
  • Poziom 13  
    Fakt, faktem jeżeli to ma być mikser do prowadzenia osiemnastek to nie ma sensu żebyś woził 16 kanałową konsoletę gdzie z 12 kanałów nie będziesz korzystał. Napisz czego oczekujesz od miksera(co podłączasz itd.) wtedy będzie można coś doradzić.

Pozdrawiam.
    Michał M.