Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar Gracja jak wymienić kondensator

24 Lut 2007 08:06 1781 6
  • Poziom 1  
    2 miesiące temu wymieniłem kondensator w pralce marki Polar Gracja
    po tym jak zaczoł się dosłownie palić teraz zaczyna się dziać to samo
    Bardzo prosze o diagnoze :idea:
  • Poziom 14  
    Sprawdź czy nie ma jakiegoś wycieku wody na ten kondensator . Czy suchy jest izolator pomiędzy wyprowadzeniami elektrod .
  • Specjalista AGD
    O jakim kondensatorze mowa?
  • Poziom 18  
    myślę że chodzi o kondensator rozruchowy ma on mieć 16 mikro i najlepiej 400v jeśli kondensator ma np.250v to długo raczej nie wytrzymuje sprawdż jeszcze połączenia przewodów z kondensatorem.Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Jeśli jest głośna na wirowaniu to może woda z łożysk pryska na kondensator i to go uszkadza. Należy wtedy wymienić łożyskowanie i uszczelniacze.Kondensatory nie palą się od tak sobie....
  • Poziom 23  
    Przez ten kondensator w momencie rozruchu płynie kilkanaście A musi być on zrobiony solidnie, mnie też poszło kilka kond w pralce Luna. Dostępne w sprzedaży były tyko hiszpańskie małych rozmiarów, dopiero jak założyłem polski kond. wielkości puszki piwa 0,5l ze starej pralki Polar to problemy się skończyły.
  • Poziom 11  
    wyczysc miejsce podlaczenia kondensatora bo najprawdopodobniej jest zardzewiale iniby podlaczone anie ma styku duzy opor i kondensator do wy miany zlikwiduj wycieki wody wymien zimeringi napiecie kondensatora oczywiscie najlepiej 500v