Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon NP 1550 dziwna kopia

xawier 24 Feb 2007 16:08 1839 22
    xawier
    Level 29  
    Witam. Zacznę od tego, że mam kilka typów dlaczego tak się dzieje, ale chętnie zobaczę co inne serwisy napiszą. W załączniku daję kopię. Mniej więcej na środku potrafi przesunąć obraz (wzdłuż) - po np. 40 kopiach zaczyna - nie ma konkretnej reguły - bęben ma 30.000kopii. Ksero po dobrym przeglądzie, elektroda podmieniona na używkę. Cały transport przeczyszczony. W zespole utrwalania wszystko nowe.

Pozdrawiam
    piwos
    Level 24  
    Cześć
    Jeżeli to nie jest podpucha....:D.....to wygląda mi to na zjechane Wałki Registracji lub ich tuleje. Kartka idąc po transporcie musi się wybrzuszać mocno w dół środkiem i dlatego transfer toneru jest w innym miejscu.
    Hey. :P

Sprawdź i napisz czy mam rację ;P
    xawier
    Level 29  
    Ciekawe, sprawdzę to. Jednakże, dlaczego potrafi odbić np. 39 kopii dobrze?
    micchal26
    Level 16  
    witam

mam pytanie ,czy podczas tego zakłamania textu jest jakiś stuk ??jak wygląda skaner (luzy,linka czy dobrze się nawija )zastanawiające jest te powiększenie liter (wygląda mi to na optyke).
    pozdro
    pcunit
    Level 24  
    warto sprawdzić kółko napędu skanera z tyłu maszyny
    xawier
    Level 29  
    Gdyby to była optyka i jakiś stuk to by chyba raczej w poprzek coś działo się z obrazem a tu to się dzieje wzdłuż. Ta kartka to A4 - chyba wiadomo jak idzie kartka A4 w tym modelu. Stuków nie ma. Chyba, że klient nie słyszy. :D
    Pozdrawiam

ps. proszę o każdą sugestię - to mile widziane
    Mariunciu
    Level 17  
    Ciekawy przypadek ! Ja zaczął bym od podmiany wywoływaczki a następnie całego zespołu bębna. To mi wygląda na sprawę wysoko-napięciową a nie mechaniczną , ale nie takie rzeczy się znajdowało. Elektrodę transferową też podmień od sprawnej sztuki i jak nie pomoże to już zostaje optyka np. ukruszone lustro albo coś z obiektywem.

Pozdrawiam i napisz jak dochodzenie.
    micchal26
    Level 16  
    witaj

nic nie piszesz czy kopia jest w "R"czy normalnie.ten dziwny pasek jest na środku więc napisz czy druty w elektrodach nie "wiszą".wywoływaczka według mnie odpada.pozdro
    xawier
    Level 29  
    Elektrodę podmieniłem używaną od 6317 i klient mówi, że podobny objaw dalej, tylko czasami. Tak po za tym kopia ok. Przypominam, maszyna po kompletnym przeglądzie. Ja bym chętnie wymienił bęben i elektrodę transfer na nowe, ale nie mam 100% pewności, że to to. A to nie małe koszta. A klient 100 km ode mnie. Stąd moje pytania.

ps. kopia nie jest w A4R - pisałem wyżej - normalnie. :D

pzdr
    micchal26
    Level 16  
    hmmmm,zdaje sobie sprawe że włożyłeś "serce" w ten przeglądzik ale gdzieś jest niedociągnięcie.podmieniłeś elektrode dół czy góre??możesz przecież podejrzeć jak "świecą"elektrody .jeśli zaczyna drgać to jest twoja bolączka,jestem prawie pewien że jest to coś z wysokim napięciem(centralnie na środku zakłamanie w obrazie).tłuste lustro też potrafi coś takiego zrobić ale za każdym razem więc odpada ta myśl,
    stempel72
    Level 20  
    Sprawdz sprzęgło registra (podmień) i napęd bębna.
    xawier
    Level 29  
    Ale to by raczej na całej długości w poprzek robiła jakieś znikształcenie na kopii a nie wzdłuż. Klientka na dniach mi odpowie czy potrafi w innym miejscu robić zniekształcenie. Wówczas będe wiedział więcej.

Pzdr.
    pawelslow
    Level 12  
    Troszeczke słabo widać na skanie. Przesunięcie napisu jest dość znaczne, ale linijki w tabelkach już nie,a co z teflonem i dociskiem wygląda jak by napis był 2 razy, raz słabiej raz lepiej odbity może tylko tak na skanie widać
    m1b
    Level 16  
    Ja osobiście sprawdziłbym pasy transportu, czy wszystkie obracają się płynnie, byc może któryś pas w środku ześlizguje się na rolkach i powoduje opóźnienie względem innych
    xawier
    Level 29  
    Kopia jest taka bo to przez fax jeszcze szło, utrwalanie całe nowe, zembatki ok w utrwalaniu, z tymi pasami to raczej trochę nie realnie (prędzej w 1215) - wówczas kartkę by przekaszało, ale jak będe na miejscu to oczywiście też sprawdzę.
    Calculus
    Level 25  
    Ricoh 5733 - taki zabytek, często miał ten problem jeżeli drgało lustro w skanerze - obraz na środku był rozmazany i częściowo poprzestawiane litery, podczas, gdy na bokach było ok. Natomiast w feniksach były rozdwojone literki, jeżeli był źle ustawiony lens focus.
    Miałem podobny efekt w Aficio 4506 - kolor. Tyle, że tam był zbyt mocno ustawiony docisk w piecu i kartka wyginała się przed wejściem do pieca i czasami się ocierała o górną część obudowy pieca - rozmazywało tekst.
    cantonek
    Level 12  
    miałem coś podobnego - robił kilkadziesiąt kopi dobrze nagle jebudu i wychodziło coś podobnego ... po czym znowu dobrze chodziło .... dodatkowo zagniatało (prasowało) papier na piecu (przy tych zniekształceniach papier z bębna wychodził minimalnie "krzywo")... u mnie pomogła wymiana elektrody i bębna

P.S
    nie wymieniałem od razu nowego bębna - tylko podłożyłem inny w miarę sprawny dla sprawdzenia i zostawiłem na 2 dni do przetestowania :)
    xawier
    Level 29  
    No ja na ten luksus nie mogę sobie pozwolić bo klient 100 km ode mnie. W czwartek jadę ze wszystkim co potrzeba do ew. wymiany i sprawdzę to. Bęben zrobił ponad 35000 kopii - więc na dzień dobry do wymiany. Elektrodę też wymienię - nigdy nie była wymieniana na nową. O efektach poinformuję w piątek.

Pozdrawiam
    grzegorzw
    Level 13  
    Ja miałem coś podobnego, tylko że w poprzek, pomogła wymiana elektrody ładującej.
    stempel72
    Level 20  
    Xawier, Ty sprawdz jeszcze czy skaner nie przyciera o blachę przykrywajacą optykę, to czesty problem i banalny.
    rybin
    Level 11  
    Proponuję sprawdzić, czy elektroda rozładowuje ładunki na papierze, jak tego nie robi, kartka "czepia się" wszystkiego i może się wykrzywiać. Jak zrobisz kopię przy otwartej pokrywie, widać kartkę przyklejoną do taśm. W elektrodzie drut ładuje kartkę, a schowany "grzebyk" rozładowuje. Można rozkręcić i wyczyścić, ake uważaj na żyłkę
    pawelslow
    Level 12  
    jakoś ucichł ni powie co było