Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon NP 1550 dziwna kopia

xawier 24 Feb 2007 16:08 1839 22
 • #1
  xawier
  Level 29  
  Witam. Zacznę od tego, że mam kilka typów dlaczego tak się dzieje, ale chętnie zobaczę co inne serwisy napiszą. W załączniku daję kopię. Mniej więcej na środku potrafi przesunąć obraz (wzdłuż) - po np. 40 kopiach zaczyna - nie ma konkretnej reguły - bęben ma 30.000kopii. Ksero po dobrym przeglądzie, elektroda podmieniona na używkę. Cały transport przeczyszczony. W zespole utrwalania wszystko nowe.

  Pozdrawiam
 • #2
  piwos
  Level 24  
  Cześć
  Jeżeli to nie jest podpucha....:D.....to wygląda mi to na zjechane Wałki Registracji lub ich tuleje. Kartka idąc po transporcie musi się wybrzuszać mocno w dół środkiem i dlatego transfer toneru jest w innym miejscu.
  Hey. :P
  Sprawdź i napisz czy mam rację ;P
 • #3
  xawier
  Level 29  
  Ciekawe, sprawdzę to. Jednakże, dlaczego potrafi odbić np. 39 kopii dobrze?
 • #4
  micchal26
  Level 16  
  witam

  mam pytanie ,czy podczas tego zakłamania textu jest jakiś stuk ??jak wygląda skaner (luzy,linka czy dobrze się nawija )zastanawiające jest te powiększenie liter (wygląda mi to na optyke).
  pozdro
 • #5
  pcunit
  Level 24  
  warto sprawdzić kółko napędu skanera z tyłu maszyny
 • #6
  xawier
  Level 29  
  Gdyby to była optyka i jakiś stuk to by chyba raczej w poprzek coś działo się z obrazem a tu to się dzieje wzdłuż. Ta kartka to A4 - chyba wiadomo jak idzie kartka A4 w tym modelu. Stuków nie ma. Chyba, że klient nie słyszy. :D
  Pozdrawiam

  ps. proszę o każdą sugestię - to mile widziane
 • #7
  Mariunciu
  Level 17  
  Ciekawy przypadek ! Ja zaczął bym od podmiany wywoływaczki a następnie całego zespołu bębna. To mi wygląda na sprawę wysoko-napięciową a nie mechaniczną , ale nie takie rzeczy się znajdowało. Elektrodę transferową też podmień od sprawnej sztuki i jak nie pomoże to już zostaje optyka np. ukruszone lustro albo coś z obiektywem.

  Pozdrawiam i napisz jak dochodzenie.
 • #8
  micchal26
  Level 16  
  witaj

  nic nie piszesz czy kopia jest w "R"czy normalnie.ten dziwny pasek jest na środku więc napisz czy druty w elektrodach nie "wiszą".wywoływaczka według mnie odpada.pozdro
 • #9
  xawier
  Level 29  
  Elektrodę podmieniłem używaną od 6317 i klient mówi, że podobny objaw dalej, tylko czasami. Tak po za tym kopia ok. Przypominam, maszyna po kompletnym przeglądzie. Ja bym chętnie wymienił bęben i elektrodę transfer na nowe, ale nie mam 100% pewności, że to to. A to nie małe koszta. A klient 100 km ode mnie. Stąd moje pytania.

  ps. kopia nie jest w A4R - pisałem wyżej - normalnie. :D

  pzdr
 • #10
  micchal26
  Level 16  
  hmmmm,zdaje sobie sprawe że włożyłeś "serce" w ten przeglądzik ale gdzieś jest niedociągnięcie.podmieniłeś elektrode dół czy góre??możesz przecież podejrzeć jak "świecą"elektrody .jeśli zaczyna drgać to jest twoja bolączka,jestem prawie pewien że jest to coś z wysokim napięciem(centralnie na środku zakłamanie w obrazie).tłuste lustro też potrafi coś takiego zrobić ale za każdym razem więc odpada ta myśl,
 • #11
  stempel72
  Level 20  
  Sprawdz sprzęgło registra (podmień) i napęd bębna.
 • #12
  xawier
  Level 29  
  Ale to by raczej na całej długości w poprzek robiła jakieś znikształcenie na kopii a nie wzdłuż. Klientka na dniach mi odpowie czy potrafi w innym miejscu robić zniekształcenie. Wówczas będe wiedział więcej.

  Pzdr.
 • #13
  pawelslow
  Level 12  
  Troszeczke słabo widać na skanie. Przesunięcie napisu jest dość znaczne, ale linijki w tabelkach już nie,a co z teflonem i dociskiem wygląda jak by napis był 2 razy, raz słabiej raz lepiej odbity może tylko tak na skanie widać
 • #14
  m1b
  Level 16  
  Ja osobiście sprawdziłbym pasy transportu, czy wszystkie obracają się płynnie, byc może któryś pas w środku ześlizguje się na rolkach i powoduje opóźnienie względem innych
 • #15
  xawier
  Level 29  
  Kopia jest taka bo to przez fax jeszcze szło, utrwalanie całe nowe, zembatki ok w utrwalaniu, z tymi pasami to raczej trochę nie realnie (prędzej w 1215) - wówczas kartkę by przekaszało, ale jak będe na miejscu to oczywiście też sprawdzę.
 • #16
  Calculus
  Level 25  
  Ricoh 5733 - taki zabytek, często miał ten problem jeżeli drgało lustro w skanerze - obraz na środku był rozmazany i częściowo poprzestawiane litery, podczas, gdy na bokach było ok. Natomiast w feniksach były rozdwojone literki, jeżeli był źle ustawiony lens focus.
  Miałem podobny efekt w Aficio 4506 - kolor. Tyle, że tam był zbyt mocno ustawiony docisk w piecu i kartka wyginała się przed wejściem do pieca i czasami się ocierała o górną część obudowy pieca - rozmazywało tekst.
 • #17
  cantonek
  Level 12  
  miałem coś podobnego - robił kilkadziesiąt kopi dobrze nagle jebudu i wychodziło coś podobnego ... po czym znowu dobrze chodziło .... dodatkowo zagniatało (prasowało) papier na piecu (przy tych zniekształceniach papier z bębna wychodził minimalnie "krzywo")... u mnie pomogła wymiana elektrody i bębna

  P.S
  nie wymieniałem od razu nowego bębna - tylko podłożyłem inny w miarę sprawny dla sprawdzenia i zostawiłem na 2 dni do przetestowania :)
 • #18
  xawier
  Level 29  
  No ja na ten luksus nie mogę sobie pozwolić bo klient 100 km ode mnie. W czwartek jadę ze wszystkim co potrzeba do ew. wymiany i sprawdzę to. Bęben zrobił ponad 35000 kopii - więc na dzień dobry do wymiany. Elektrodę też wymienię - nigdy nie była wymieniana na nową. O efektach poinformuję w piątek.

  Pozdrawiam
 • #19
  grzegorzw
  Level 13  
  Ja miałem coś podobnego, tylko że w poprzek, pomogła wymiana elektrody ładującej.
 • #20
  stempel72
  Level 20  
  Xawier, Ty sprawdz jeszcze czy skaner nie przyciera o blachę przykrywajacą optykę, to czesty problem i banalny.
 • #21
  rybin
  Level 11  
  Proponuję sprawdzić, czy elektroda rozładowuje ładunki na papierze, jak tego nie robi, kartka "czepia się" wszystkiego i może się wykrzywiać. Jak zrobisz kopię przy otwartej pokrywie, widać kartkę przyklejoną do taśm. W elektrodzie drut ładuje kartkę, a schowany "grzebyk" rozładowuje. Można rozkręcić i wyczyścić, ake uważaj na żyłkę
 • #22
  pawelslow
  Level 12  
  jakoś ucichł ni powie co było