Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie akumulatorki do nikon Coolpix?

motyl22 24 Feb 2007 17:39 2606 3
    motyl22
    Level 27  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Posiadam aparat cyfrowy firmy Nikon Coolpix L1. W sklepie zaproponowano mi do niego akumulatorki GP2300 rechargeable NIMH AA HR6
    230AAHC 1,2V typical 2250mAH
    Stadndard Charge16Hrs at 220mA
    Akumulatorki były by ok gdyby nie fakt że po całkowitym naładowaniu zrobie na nich zaledwie ok 100zdjęć nie bawiąc sie zoomem przy włączonej lampie błyskowej. Kupiłem inne pod wrażeniem reklamy i ceny Unlimited power 2700mAH NIMH Battery 1,2V 2700mAH
    Standard Charge 14Hrs at 270mA
    Fast Charge 2.5 Hrs at 1350mA jednak okazało się co tanie to drogie gdyz można zrobić na nich ok 20 zdjęć :( Dlatego mam pytanie: jakie akumulatorki proponujecie do mojego aparatu? I jeszcze jedno, dlaczego na alkaicznych Duracell-ach wogóle się nie włączy? Wiem że baterie mają większe napięcie, ale czy to by było powodem? Z góry dziękuja za sugestie. Pozdrawiam
  • Helpful post
    niebieski326
    Level 18  
    polecam GP 2700mAH i dla wygody ładowarke impulsową
  • Helpful post
    DJ.Wielebny
    Level 15  
    Nie wiem czy sprawdzałeś ustawienia w opcjach aparatu odnośnie typu baterii - czy aku czy zwykłe. Ja osobiście mam Coolpix 5600 i na akumulatorkach Camelion Moe energy 2600 mogę zrobić ok-150 zdjęć z lampą w pełnej rozdzielczości z włączonym wyświetlaczem czasami bawiąc się zoomem. Sprawdź na stronie Nikona oni proponują jakieś swoje aku. A załączać może nie chcieć ze względu na to że ustawione aku a włożone zwykłe baterie. Pozdrawiam.
    motyl22
    Level 27  
    Tak co do załanczania to pewnie racja :) myślałem o tym chociaż nie sprawdziłem jeszcze bo to nie takie istotne. A co do ilości zdjeć to nadal nawet 150 mnie nie zadowoli:( załużmy że pojade na kilka dni pod namioty w lecie i co wtedy? mam wozić kilka kompletów? No i jeszcze sama karta pamięci pozwala na zapisanie prawie 1000 zdjeć przy 6,2 mln pikseli a tu lipa bo zrobie tylko 100 :( dzięki za rade lukne na stronke i zobacze co da się zobić :) pozdrawiam i sle punkciki dla kolegów :)