Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki radioodtwarzacz MP3,kąt montażu 80-90°

Pokemon 24 Feb 2007 18:57 2347 4
    Pokemon
    Level 11  
    Witam

Posiadam terenowy samochód w którym kąt montażu radia wynosi na oko między 80-90st.Z tego co się orientuję większość produkowanych może byc montowana w przedziale od 0-60°.Nie wiem czy kupując zwykły model bedę miał możliwość wysuwania płyt,czy radyjko da sobie radę i czy czasem nie wpadnie ona za głęboko i sie sprzęt nie zablokuje? Przymierzam się do Pionieera DEH - 2900 lub 3900 (moc muzyczna 4x50W czyli jakieś 4x25W około).

I druga część pytania,chcę też zmienić głośniki,bo standardowe mimo że jakieś firmowe są bardzo słabe 10-15W.Zamontować chciałem 2-drożne tonsile SC 2161 (160mm) o mocy znamionowej 50W (tak przyszłościowo) lub też SC 2134 (135mm) o mocy 35W.Tył narazie chciał bym pozostawić nie nagłośniony.W przyszłości także planował bym założyć coś polskiego na tył.Zastanawiam się czy tonsilki o dwiekszej średnicy SC 2161 nie bedą za "potężne" do tych radyjek i że nie bedzie to należycie grało.

Druga sprawa rozważałem kupno jakiegos radioodtwarzacza z kartą pamięci np: Dalco ksc-202 i podłączyć go do już tych mocniejszych głośniczków tonsila przez wzmacniacz,bo naczytałem się że mocy Dalco nie posiada i ma duże zniekształcenia,a druga rzecz że to jednorazówka( ale może jednak trafie na niezawodny egzemplarz :) ).Karta pamięci rozwiązała by problemy z montażem i łykaniem płyt.

W końcowej fazie mam zamiar tył i przód zasilać ze wzmacniacza,także tonsilowskiego.Czy to dobry wybór? Chciał bym mieć wszystko nasze,taki patriotyzm :)

Pozdrawiam i licze na pomoc
    User removed account
    User removed account  
    djtommy
    Level 24  
    z tego co sie orientuje to sonikai mozna montowac pod duzym kątem ale to chyba tyle ich możliwości...pozdrawiam
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Tonsil "brał" te wzmacniacze z Chin,więc nici z patriotyzmu.

" ale może jednak trafie na niezawodny egzemplarz "
    równie dobrze możesz zagrać w lotto(najpierw jest OK ,a potem czekasz coraz dłużej na "załadowanie"płytki ,a następnie radio idzie na 21 dni do serwisu .Potem działa dobrze (parę tygodni) i znowu serwis(21 dni) ,a ty możesz sobie przez te okresy kiedy radio jest w serwisie ....pospiewać sam ......tylko czy warto ,to już sobie sam odpowiedz. Kup coś "firmowego" (z USB JVC721 już ok 500zł kosztuje ).
    Pokemon
    Level 11  
    @norbert.s.

Tak trafiłeś w sedno z autem,nie chciał bym jednak jakiegos soniacza z tańszych bo naczytałem się o nich wiele niepochlebnych opinii.Wolał bym pionieera jakiegos z wymienionych wyżej modeli.Zmieniarki na płyty też nie chciał bym montować,bo nie ma gdzie.Siedzenie pazażera się składa,a pod kierowcą lewarek siedzi.

Zwróciłem uwagę także na JVC KD-G521 ,bo mobelu 721 nie wiem gdzie szukać za 500zł
    Dalco już sobie wybiłem z głowy,ale po co mi sprawny laser jak sprzęt ma grać z karty pamięci :)

A co sądzicie o głośnikach które wymieniłem?

PS: NA radio chcę przeznaczyć max 400zł ,ma być nowe z gwarancją