Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206,airbag i prędkościomierz

daro105 24 Lut 2007 20:02 7951 15
  • #1 24 Lut 2007 20:02
    daro105
    Poziom 11  

witam
    mam problem z autem,ostatnio jadąc zaświeciła mi się kontrolka airbagu i przestał działać prędkościomierz.po odłączeniu akumulatora i po ponownym podłączeniu poduszka zgasła na kilka kilometrów,natomiast prędkościomierz nie działa.Pojechałem na diagnostykę komputerową i wyszły błędy airbagu i prędkościomierza,po skasowaniu błędów dalej jest to samo.Może ktoś wie czy jedno ma coś wspólnego z drugim?czy tez to zbieg okoliczności.dodam,że auto z roku 2003 silnik 1,1.Posiada instalację multipleksową.Sprawdzałem bezpieczniki,połączenia kostek pod deską,wszystko siedzi na swoim miejscu.Na samym poczatku jak to się zdarzyło to po odłączeniu aku i po ponownym podłączeniu kontrolka poduszki gasła i zapalała się po paru kilometrach,a teraz wogóle nie gaśnie.proszę o pomoc.

• #2 24 Lut 2007 22:36
    hybryda 2000
    Poziom 14  

dzieki ze wyksztusiles o instalacji multiplexowej-najtaniej wymien sensor
    predkosci pojazdu a potem skasuj bledy -poduszki tez potrzebuja info
    o predkosci z jaka sie poruszasz nara

• #3 24 Lut 2007 23:05
    lucik
    Poziom 17  

Jeżeli jest to auto z ABS to nie ma sensora tylko informacja o prędkości idzie po sieci z ABS. Jeżeli nie ma ABS to sprawdź czy sensor ma zasilanie zanim go wymienisz.

• #4 24 Lut 2007 23:13
    hybryda 2000
    Poziom 14  

wiele o francuzach lucik sie jeszcze musisz nauczyc -kontrolka wtrysku sie nie buntuje

• #5 25 Lut 2007 16:28
    daro105
    Poziom 11  

ok.czyli wymienić czujnik prędkości ten co w skrzyni jest nad prawą półośką?rozumiem że jeśli on jest walnięty to i poduszka się świeci.
    dzięki za info,auto nie posiada ABS.

• #6 25 Lut 2007 18:33
    lucik
    Poziom 17  

No to sprawa jest prosta. Jeżeli jest zasilanie czujnika i nie ma przerwy na przewodzie sygnałowym to czujnik prędkości.

hybryda 2000 napisał:
    wiele o francuzach lucik sie jeszcze musisz nauczyc -kontrolka wtrysku sie nie buntuje

Chyba nie bardzo rozumiem. :(

• #7 25 Lut 2007 18:59
    daro105
    Poziom 11  

lucik a jak sprawdzić czy niema przerwy na przewodzie sygnałowym?zasilanie i mase sprawdze miernikiem,a sygnałowy?

• #8 25 Lut 2007 19:44
    lucik
    Poziom 17  

Też miernikiem ale omomierzem. Musisz na schemacie sprawdzić dokąd ten przewód dochodzi, odłączyć go i sprawdzić czy ma przejście, czy nie ma zwarcia do masy lub zasilania. Jezeli masz dostep do senora na próbę to nie baw sie tylko od razu go podmień i zobacz co bedzie.

• #9 25 Lut 2007 19:48
    daro105
    Poziom 11  

właśnie szukam,ale nie mam nikogo znajomego z 206,byłem wczoraj u znajomego ten sam silnik wyposażenie,ale 2005r i niema tego sensora tylko jest zaślepka.

• Pomocny post
    #10 25 Lut 2007 19:58
    zbyniuś
    Poziom 26  

Sygnał 3 z czujnika idzie do BM (moduł bezpieczników),następnie do komputera silnika,a póżniej siecią do BSI i do licznika.W komputerze silnika powinien być błąd przejsciowy info o prędkości.3 do czarnego złącza(16 pinów) nr14 w BM,wyjscie sygnału 2 brązowe złącze(10 pinów) i dalej do komputera wtrysku C2 brązowe złącze(48 pin).

• #11 01 Lut 2012 00:18
    ignacy.w
    Poziom 9  

Witam, jestem posiadaczem Peugeota 206 (2005r.). Mam mały problem.
    Mianowicie wymieniam fotel (stary się połamał). Niestety w kupionym nie mam wtyczek a jedynie "czyste" kable które muszę przelutować. Problem w tym, że w nowym fotelu, starym fotelu oraz w samochodzie kable poduszki bocznej mają różne kolory :( Zgadza się jedynie zielono-żółty.
    I tak w starym fotelu: brązowy i niebieski (poza żółto-zielonym).
    W nowym fotelu: żółty i pomarańczowy
    W samochodzie: dwa pomarańczowe

Czy ktoś się orientuje co z którym przez wtyczkę trzeba podłączyć? Są na to jakieś schematy? To są kable od poduszki bocznej, więc nie chcę testować bezpośrednio.
    Sprawa jest dość pilna, bo samochód rozłożony...
    Będę wdzięczny za pomoc.

• #12 01 Lut 2012 12:53
    ignacy.w
    Poziom 9  

^^ Czy ktoś ma jakiś pomysł do powyższego problemu? Sprawa jest bardzo pilna...

• #13 01 Lut 2012 14:06
    766630
    Usunięty  
  • #14 01 Lut 2012 16:02
    ignacy.w
    Poziom 9  

georgesgr napisał:
    Witam,
    Gdybys mial chocby zielone pojecie o tym, za co sie bierzesz, to nie zadawalbys takich pytan.
    Poniewaz nie masz o tym pojecia, wiec nie dotykaj systemow bezpieczenstwa.
    To jedyna rada, jakiej mozna ci udzielic.
    Pozdrawiam, Georges

To bardzo pomocna odpowiedź z Twojej strony.
    Pozwól, że odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo wezmę na siebie. Po dobre rady zgłosiłbym się gdzie indziej.
    Nie jestem wszechwiedzący stąd pytam jak to zrobić, a jak sądzę techniczne połączenie dwóch kabelków nie przekracza moich możliwości.

Edit: Już sobie poradziłem. Wszystko pięknie śmiga.

• #15 03 Mar 2013 20:47
    RadekPawlak
    Poziom 16  

Witam Daro czy rozwiązałeś swój problem ??? Bo moje 206CC ma ten sam problem. Pozdrawiam

Temat rozwiązałem u mnie usterka pojawiła się zimą jak przejechałem po bryłach lodu i naderwałem przewody które znajdują pod silnikiem. Usterka brak prędkości, AIRBAG błąd, brak możliwości złożenia dachu. Przewody znajdują się tuż przed skrzynią patrząc od frontu samochodu. Okablowanie znajduje się w harmonijce podwieszone pod sinikiem.

• #16 04 Mar 2013 09:18
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

3 przewody - 2 to poduszka, 1 to masa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME