Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba do posiadaczy telefonu Nokia 6131 z polski

fatom 24 Lut 2007 21:02 5847 7
  • #1 24 Lut 2007 21:02
    fatom
    Poziom 11  

Witam
    Mam wielką prośbę do posiadaczy Nokii 6131 kupionych w polsce najlepiej z simlockiem ery lub plusa nie orange. Proszę o podanie Product Code telefonu. Jest on pod baterią na nalepce z imeil przy napisie Produkt np. 052332 szejść cyfr. Jest mi potrzebny do mojej nokii mam przywiezioną z zagranicy i chcę zmienić FW, ale chcę mieć przy zmianie polski język, a ten PC telefonów kupionych w polsce jest dla naszego kraju. Jak ktoś sie zlituję i poda niech zaznaczy z jakiej jest sieci plus czy era.

Może ktoś posiada też do tego fonu jakis program do czytania książek TXT lub DOC w javie lub wie jak się nazywa lub gdzie takowy znależć.
    pozdr.

0 7
  • Pomocny post
    #2 24 Lut 2007 22:55
    zdzislaw_g
    Poziom 18  

Mam taki ale niebrandowany, kupiony w salonie nokii. Pr. code 0528748
    ZG

0
  • #3 25 Lut 2007 12:56
    fatom
    Poziom 11  

Dzięki zdzislaw_g
    zmieniłem PC na ten co podałeś wgrało mi najnowsze FW 5,50 i z polskim językiem. Telefon chodzi jest super. Ale nie wiem czemu pokasowalo mi wszystkie dzwięki ostrzeżen (nie mam żadnych) i niektóre tapety i tematy i dzwięki. Może to się stało jak zrobiłem przywrócenie z kopi zapasowej, albo ich nie ma w nowym FW. Jeśli możesz to czy byś mógł ściągnąć od siebie z telefonu orginalne dzwonki, dźwięki powiadomień, tapety i temati i mi przesłać na maila? tomi(malpa)cn.net.pl Albo zkąd je można pobrać.
    pozdr.

0
  • #5 25 Lut 2007 18:04
    fatom
    Poziom 11  

Zmieniałem FW przez NSU ze strony nokii. Nic innego nie wgrywałem. Zmieniłem tylko PC przez NSS abym miał język polski i to wszystko. W nowych nokiach N i też 6131 FW zmienia się łatwo przez Nokia Software Update, daje go nokia. Tylko trzeba pamiętać o zmianie Product Code bo inaczej może wgrać inne języki, a nie wgra polaka. Przed wgraniem robi się kopię zapasową fonu. I tu problem bo po wgraniu nowego FW moja żonka się pośpieszyła i przywróciła kopię zapasową i wykasowało jej dzwonki i dźwięki (kopia się chyba nie zrobiła za dobrze i to dlatego). Ale to już trudno.
    pozdr.

0
  • #6 26 Lut 2007 13:25
    dyzzy
    Poziom 13  

do fatom: gdzie to sie zmienia ten Product Code, bo wgrałem do N6131 nowy soft ale stracił się język polski w telefonie?

0
  • #7 26 Lut 2007 22:07
    fatom
    Poziom 11  

Witam
    Wróciłem z pracy i spieszę z odpowiedzią.
    Instalujesz NSS plik w załączniku. Podpinasz komórkę, czekasz aż zainstalują się stery. Potem uruchamiasz program NSS klikasz w prawym rogu na lupkę "skan for new device". Przechodzisz do zakładki -2- " Phone info" i dajesz na przycisk "scan" w polu AKTIONS, zczyta Ci fona. Po zczytaniu (czyli jeśli połączenie jest ok), przechodzisz do pola "Production Data Edit" w pole "Produkt Code" wpisujesz np ten co podał zdzislaw_g jest z polskim językiem zaznaczas ptaszek przy enable (tylko dokładnie wpisz łącznie z zerem na początku) i przycisk "write" na dole. Jak program napisze "done", przechodzisz do zakładki -3- "Flash" i naciskasz przycisk "scan" powinien Ci zczytać telefon i podać już zmieniony produkt code sprawdź czy się zgadzą, jeśli jest ok to zamykasz program. uruchamiasz NSU i robisz reinstalacę FW, po tym powinieneś już mieć polski język. Po Zmianie FW jeśli masz telefon na gwarancji możesz zmienić Produkt Code zpowrotem na swój orginalny. Wtedy serwis Nokiii jakbyś oddawał do naprawy w przyszłości (czego ci nie życzę) nie będzie maił się czego doczepić.
    Mam nadzieję że Ci pomogłem.

Mam prośbę jeśłi masz po zmianie FW orginalne dźwięki i dźwięki alarmów, a umiesz je ściągnąć z telefonu i nie sprawi Ci to problemu to mi prześlij na maila.
    pozdr.

0
    Załączniki:
  • #8 07 Cze 2008 14:18
    aszafran78
    Poziom 11  

Wielkie dzięki fatom. Właśnie zaktualizowałem Nokię teściowej i znikł język Polski. Telefon kupiony w orange - dziwne to. Możliwe, że to przez to, że do polskiego Nokia PC Suite doinstalowałem angielskiego NSS. Ale dzięki Twojemu opisowi i numerowi od Zdzisława_G udało się wgrać "polaka".

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo