Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor Samsung SyncMaster 500b

pawka2 24 Feb 2007 21:46 1145 10
    pawka2
    Level 11  
    Ciemny ekran,ale słychać jak przekazniki wewnątrz pracują.Jak naprawić , który element uszkodzony.Nie mam schematu.
    zizxi
    Level 13  
    HOT do wymiany... sprawdz tez tr ktory nim steruje...
    pawka2
    Level 11  
    zizxi wrote:
    HOT do wymiany... sprawdz tez tr ktory nim steruje...
    Nie wiem co oznacza HOT mam schemat od 500s czy to ten sam
    zdzich42
    Level 41  
    Myślę, że powinieneś zacząć przygodę z elektroniką od prostrzej rzeczy niż monitor. Temat przeniosłem.
    pawka2
    Level 11  
    może jednak ktoś mi wyjaśni
    Tedij
    Level 16  
    Uszkodzony blok wysokiego napięcia a najczęściej tranzystor ( "HOT"ten na radiatorze) ma przebicie.A cyka zasilacz,włącza się ,widzi zwarcie i się wyłącza.I tak cyklicznie.
    Pedro2003
    Level 17  
    Według mnie to masz uszkodzony tranzystor końcowy odchylania musisz wstawić orginalny bo monitory pracują na innej częstotliwości odchylania.
    Wstawiany tranzystor musi mieć odpowiedni prąd aby nie grzał się i działał dobrze. Na samym końcu wymienił bym HR
    pawka2
    Level 11  
    Podaję dokładniejsze objawy.Po włączeniu świeci się dioda stuka raz przekażnik (słychać i widać że to przekażnik) ekran cały czas ciemny dioda świeci.Czy to napewno tranzystor wysokiego?
    Pedro2003
    Level 17  
    Działanie tego przekaźnika jest prawidłowe bo działa zabezpieczenie a dioda świeci bo monitor przełącza się na czuwanie.
    Jak na pewno masz końcowy tranzystor odchylania dobry to sprawdź HR czy nie ma zwarcia międzyzwojowego przy zwarciu będzie taki objaw w monitorach najczęściej to jest do wymiany.
    emilxx
    Level 10  
    Witam 2 dni temu miałem takie same objawy tylko że na innym modelu .Okazało sie że padł t.wysokiego napięcia który jest zaraz po powielaczu u mnie to był 2n6520 .może popatrz w tej okolicy.powodzenia