Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Selektor wejść na przekaźnikach.

24 Lut 2007 21:58 3841 8
  • Poziom 14  
    Ello. Chcę zacząć budowę wzmacniacza. Potrzebny mi selektor wejść najlepiej 4 jeżeli bedzie już na 3 wejscia może być. Zależy mi aby selektor ten był bardzo prosty w konstrukcji a jednocześnie wmiare dobry wiadomo przekazniki niegenerują tyle szumu. Chciałbym aby poszczególne zródła właczało się swichami (każde źródło mniało by mnieć swój swich). Klawiaturka mniała by być oddzielnie i połaczona z selektorem przez tasiemkę komputerową. Chciałbym od was dokadny schemat wzór płytki w pcb. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi

P.S Chciałbym również aby selektor był łaczony z wejsciami chinch przez kable a nie bezposrednio(tzn że NIEMA byc tak ze bezposrednio na płytce mniały by być wlutowane gniazda chincz)
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    lacu14 napisał:
    Ello. Chcę zacząć budowę wzmacniacza. Potrzebny mi selektor wejść najlepiej 4 jeżeli bedzie już na 3 wejscia może być. Zależy mi aby selektor ten był bardzo prosty w konstrukcji a jednocześnie wmiare dobry wiadomo przekazniki niegenerują tyle szumu. Chciałbym aby poszczególne zródła właczało się swichami (każde źródło mniało by mnieć swój swich). Klawiaturka mniała by być oddzielnie i połaczona z selektorem przez tasiemkę komputerową. Chciałbym od was dokadny schemat wzór płytki w pcb. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi

P.S Chciałbym również aby selektor był łaczony z wejsciami chinch przez kable a nie bezposrednio(tzn że NIEMA byc tak ze bezposrednio na płytce mniały by być wlutowane gniazda chincz)

chciec kazdy chcialby a moze troche samemu inwencji i zaprojektujesz sobie płytke?
  • Poziom 14  
    Dzieki alton jednak tam jest przelącznik 2 źródeł a ja potrzebuje minimum 3. W dodatku tam jest funkcja tape rec która jest zbedna. W dodatku kazde źródło minało by mnieć własny swich. Jeżeli ktoś był by tak miły i mi troche zmodyfikował ten selektor lub najlepiej zamiescił taki jaki mi potrzebny był bym mu bardzo wdzięczny.

251mz z miłą chęcią jednak nieznam się na tym,.
  • Poziom 28  
    wez chlopie uzyj szukaj bo tyle tego jest ze glowa mala
    podpowiem jak bys chcial sobie moze zrobic ze 1 przysiskiem zmienial bys wejscia to polecam kostke 4017
    a wg mnie jeszcze lepiej i prosciej zastosowac przelacznik obrotowy
    nie musial bys wtedy dawac zasilania i podlaczenie proste jak drut
  • Poziom 14  
    oczywiscie ze szukałem ale takiego selektora nieznalazłem jaki mnie interesuje. Wiedziałem że bede dostawał takie komentarze dlatego zaczełem od szukania. Jezeli cos przeoczyłem to sory i prosze aby mi to pokazac
  • Poziom 11  
    A nie myślaleś nad zastosowaniem scalonego multipleksera analogowego. Ograniczona liczba elementów nie slychać stuków przekaznika. Całkiem nizły bajer :D Albo coś w rodzaju zespołu analogowych kluczy CMOS.

W obydwu przypadkach sterowanie switchami.
  • Poziom 14  
    mogło by byc ale zalezy mi na tym aby niebyło zadnego szumku itd. Bo to ma byc do symasyma czyli dobrego wzmaka,
  • Poziom 40  
    Obecnie stosuje sie tylko scalone przelaczniki wejsc bo sa niezniszczalne, niezawodne, ciche,mniejsze i tansze od przekaznikow a o szumach nie ma o czym gadac.
    Przekazniki sa po prostu prostrze w skonstruowaniu choc jak widac nie kazdy sobie z tym umie poradzic.