Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny tor pcz do FM. Jak wydzielić? Co ma zostać?

jacek190 25 Lut 2007 13:31 2205 6
  • #1 25 Lut 2007 13:31
    jacek190
    Poziom 12  

Witam zabrałem się za budowę lampowego tunera FM stereo. Mam mały problem z wydzieleniem toru pcz ze schematu (które filtry mają zostać)

Moderowany przez oldboy:

Załącznik usunięto - niedozwolony rozmiar

tak, żeby połączyć to z tym stereodekoderem
    Potrzebny tor pcz do FM. Jak wydzielić? Co ma zostać?
    Jeszcze jedno pytanie czy w miejsce cewki L1 mogę dać kwarc?

• #2 25 Lut 2007 15:57
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,
    przełącznik A w pozycję 1 - 2, natomiast filtry oznaczone jako 2K7A nie należą do toru FM, tylko do AM, więc można je odpowiednio "pozwierać" i pozostawić FP1 i FP2.

Odnośnie pytania do drugiego schematu, to co z tego chcesz zrobić; wąskopasmowy demodulator FM dla sygnały podnośnej STEREO?
    Przecież filtr kwarcowy zawęży Tobie pasmo przenoszenia.
    Poza tym, to nie tylko sam kwarc może być, by zrobił się z tego jaki porządny filtr pasmowy.
    Dysponujesz kwarcem na 19kHz?

Ten stereodekoder (wejście) należy podłączyć do wyjścia sygnału m. cz. z demodulatora FM, czyli do B - 7 przełącznika.

Pozdrawiam

• #3 25 Lut 2007 19:51
    jacek190
    Poziom 12  

Ok dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. Kwarcem na 19khz nie dysponuję, tylko ktoś podsuną mi taki pomysł więc dlatego pytałem.
    Odnośnie cewek do stereodekodera to mam napisane nawijać drutem o średnicy 0,1 CuL a cewki L2 i L3 drutem 0,08 CuL.
    Co znaczy CuL??? Czy to jest lica?

• #4 14 Sie 2017 20:54
    adam313890
    Poziom 12  

Witam.
    Odgrzebuję temat gdyż chciałbym poznać pochodzenie zawartego tutaj schematu stereo-dekodera. Potrzebuję opisu.
    Pozdrawiam

• #5 14 Sie 2017 21:46
    DIORADIO
    Poziom 21  

Na pewno ten schemat dekodera nie jest z polskiego radia. Pierwszy dekoder w polskim radiu był w DSL - 201 i był na tranzystorach AF - 428, TG - 50 i TG - 5 a wskażnikiem stereo była żaróweczka telefoniczna.

• #6 14 Sie 2017 22:24
    fzyga43
    Poziom 17  

To nie jest lica.Jest to drut miedziany w pojedynczej emalii.Taki zwykły drut nawojowy.

• #7 14 Sie 2017 23:11
    adam313890
    Poziom 12  

DIORADIO napisał:
    Na pewno ten schemat dekodera nie jest z polskiego radia. Pierwszy dekoder w polskim radiu był w DSL - 201 i był na tranzystorach AF - 428, TG - 50 i TG - 5 a wskażnikiem stereo była żaróweczka telefoniczna.

Schemat wygląda na Polski, ale pewność co do tego że nie był w żadnym odbiorniku jest nietypowy opis elementów (część z nich jest nienumerowana)
    Podejrzewam schemat z jakiegoś czasopisma - przystawka stereo lub coś podobnego , ale google niestety milczy na ten temat. Mam nadzieję ze autor ma jakiś opis. Jak nie to trudno.

fzyga43 napisał:
    To nie jest lica.Jest to drut miedziany w pojedynczej emalii.Taki zwykły drut nawojowy.

Chyba jakoś literka J oznaczała że w jedwabiu. Gdzieś miałem rozpisane w książce, ale nie pamiętam której.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME