Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG Flatron F700B - zabrudzony kineskop.

25 Lut 2007 14:40 1155 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z kineskopem w tym monitorze,a mianowicie dziecko poplamiło kineskop palcami po wyczyszczeniu kineskopu zostały smugi których nie idzie wyczyścić proszę o jakieś porady w jaki spsób pozbyć się tych plam
    z góry dziękuję
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Czym wyczyścić?
    To zależy czym dzieciak wysmarował kineskop, są specjalne płyny do czyszczenia kineskopów, w prawie każdym sklepie komputerowym do nabycia. Ja np. używam środka o nazwie MAXT, jest on przeznaczony głównie do czyszczenia filtrów optycznych.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 39  
    Sądzę, że została starta warstwa antyodblaskowa. Jest duże zagrożenie, że już nic nie pomoże. Czym ekran był czyszczony?
  • Poziom 16  
    Pozostaje zmycie warstwy antyodblaskowej do końca :cry:
  • Poziom 10  
    Dziecko pomazało kineskop czymś tłustym i prubowałem wyczyścić kineskop
    pianką do kineskopów CRT ale nic nie pomogło.
    Czym zmyć warstwę odblaskową ?.
    Dziękuję za odpowiedź
  • Poziom 29  
    Kolega miał ten sam problem. Próbował różnych środków i z tego co wiem skończyło się na kupnie nowego monitora.
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Dziecko pomazało kineskop czymś tłustym i prubowałem wyczyścić kineskop
    pianką do kineskopów CRT ale nic nie pomogło.

Jeśli faktycznie dzieciak wysmarował czymś tłustym np coś z kuchni (art. spożywcze) to ja wstrzymałbym sie ze zmywaniem powłoki antyodblaskowej a spróbowałbym raczej miękkej bawełnianiej szmatki + ciepła woda + płyn do zmywania naczyń. Oczywiście szmatka ma być wilgotna a nie mokra cieknąca wodą z płynem. Jeśli powstałe plamy pochodzą od art. spożywczych powinno się udać.
    Jeśli natomiast dzieciak zabawił się czymś typu marker lub dopadł jakiś np. zmywacz do paznokci to raczej po zawodach.
    Ja nie znam środka do dokładnego usunięcia powłoki antyodblaskowej.
    Powodzenia