Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prośba o pomoc...autoalarm Tytan

25 Lut 2007 15:39 3263 7
  • Poziom 10  
    cześć ,
    kolega zamontował w specjalistycznym ( ?) warsztacie autoalarm do Bory 2004 (fabryczny centralny,pilot w kluczyku) . Na gwarancji widnieje "tytan ds300/400" , z tego co wiemy podłączony jest do szyny CAN ... Chodzi o domykanie szyb - z kluczyka chodzi a z pilota nie :( ! Czy ten alarm posiada tą funkcję ? "Szpenio" z warsztatu twierdzi że jest to wyłączone w komputerze samochodu ... Co myślicie ?

pozdrawiam
    marcin
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    I ma racje, alarm nie ma z tym nic wspólnego.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    hmmm... czy z komputr rozróżnia kluczyk-pilot ? Pytam bo jestem laikiem ... Na niekorzyść tego warsztatu przemawia to że nie zamontowali żadnego przycisku serwisowego a chyba powinien jakiś być ?! Nie można też wyłączyć czujników w środku ...
  • Poziom 10  
    rhino napisał:
    nie zamontowali żadnego przycisku serwisowego a chyba powinien jakiś być ?! Nie można też wyłączyć czujników w środku ...

Przycisku serwisowego nie musi koniecznie być.
    Alarm można rozbroić w zależności od alarmu, np przekręcając 10razy stacyjką w ciągu 5s - bez przerw
    Wyłączenie czujników dodatkowych - jeśli alarm nie posiada takiej opcji to nie da sie ich wyłączyć , zakładając że chcesz uzbroic alarm, ale np zostawiasz w środku psa.
    W takiej sytuacji jedynie przełacznik Cię ratuje, który odcina impuls wyzwalania z czyjników ( najczęściej przewód niebieski lub biały)
    Nie wiem jak w tym Tytanie, nienam wszystkich dostepnych na rynku na pamięć:D
  • Poziom 10  
    w instrukcji oryginalnej jest opis trybu serwisowego i wyłączania czujek ruchu ... Chodzi o tego niesczęsnego Titana :( ... Wydaje mi się że koleś poszedł po najmniejszej linii oporu stąd te wątpliwości co do domykania szyb ...
    Ja mam Seo i tam wszystko jest z pilota , i tryb serisowy , i wyłączanie czujek ... a w opisie Tytana jest mowa o przycisku ...

pozdrawiam
    marcin
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Autoalarm Tytan DS400 jest faktycznie alarmem pod cana. Posiada wyjście komfort na domykanie szyb na fioletowym przewodzie. Co do włącznika serwisowego, to musi być zamontowany, ponieważ przy jego pomocy odłącza się czujniki wewnętrzne, jak i można wykonać procedurę awaryjnego wyłączania co jest opisane w instrukcji obsługi. Najwyraźniej "pan monter" jest niezbyt kumaty, lub leniwy. Przy prawidłowym podłączeniu system będzie domykał szyby. Włącznik serwisowy ma obowiązek zamontować, bo w razie uszkodzenia "scyzoryka" pozostanie tylko wezwanie pomocy. Może warto załatwić sobie telefon domowy takiego montera i np. o 5 rano w niedzielę poprosić o uruchomienie auta?
  • Poziom 31  
    Hmm. troche chyba nie doczytałem. Jesli z klucza domykanie śmiga to z pilota też powinno.
    Kwestia jeszcze tego co koleś ustalał z tym instalatorem. Może nie wspomniał nic o domykaniu szyb, niektórzy robią to w standardzie, niektórzy to olewają.
    A może poprostu miało być szybko i tanio.
    Ja bym się udał na twoim miejscu to tego gościa i z nim wyjaśnił wszystkie wątpliwości, tak będzie najprościej.
    Chyba że gość jest beton, wtedy trzeba to wszystko rozebrać i zobaczyć co tam da się poprawić.
  • Poziom 10  
    wielkie dzięki za pomoc ! Nie miało być tanio - miało być dobrze !!!

pozdrawiam
    marcin