Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam stron kursów programowania mikroprocesorów.

pablito22sc 25 Lut 2007 18:01 1654 4
  • #1 25 Lut 2007 18:01
    pablito22sc
    Poziom 9  

witam
    szukam kursów do nauki programowania mikroprocesorów
    Chce sie nauczyć czegoś nowego .
    co mógł bym wykorzystać w elektronice

szukam kursów, stron o tej tematyce przeszukałem neta "na ile byłem w stanie" i nic sensownego nie znalazłem ..
    dziękuje z góry za pomoc

0 4
  • #2 25 Lut 2007 18:24
    mirekk36
    Poziom 42  

bo i nic nie znajdziesz w necie co by tak całościowo i dogłębnie traktowało cały temat odnośnie np jednego języka programowania. Lepiej zakup sobie książki - wydawnictwo BTC ma kilka naprawdę dobrych pozycji. Musisz tylko wybrać mniej więcej jaki język programowania chcesz się nauczyć a potem zakupić odpowiednią do tego książkę i po kłopocie ;)

1
  • #3 25 Lut 2007 18:32
    pablito22sc
    Poziom 9  

a jaki język programowania jest najłatwiejszy ??
    czy każdy mikroprocesor da sie zaprogramować jednym językiem np c ??
    co mi polecacie ??
    jakie mikroprocesory jak na początek ??
    jaka jest ich cena . dziękuje za odp

0
  • #4 25 Lut 2007 18:47
    mirekk36
    Poziom 42  

dla początkujących absolutnie polecam procesory z rodziny AVR - jest ich sporo - są tanie a wszystkie można programować bardzo prostym programatorem sprzętowym STK200, który można zrobić samemu (trzeba tylko poszukać sobie jego schematu np na www.lancos.com) albo kupić gotowy i sprawdzony odrazu działający za 15zł na allegro.

... jeśli znasz np język C na PCta to najłatwiej będzie ci może zacząć od nauczenia się C na procesorki a jeśli nie znasz żadnego to może łatwiej będzie ci zacząć od Bascoma AVR

.... aby zaczynać nie trzeba sobie zaraz kupować jakichś zestawów uruchomieniowych za kupę kasy - zobacz jak można w najprostszy sposób zaczynać budując proste obwody do zapalania diody LED itp bez używania nawet płytek drukowanych na początku ;)

http://www.patron.net.pl/artykuly/AVR_tutorial.htm

... odnośnie Bascoma też są chyba i to dwie fajne książki - poszukaj sobie w necie na pewno znajdziesz tytuły - w jednej w tytule jest Bascom

procki od których możesz zacząć jeśli chodzi o tą rodzinę to:

ATtiny2313 - kosztuje ok 4-6zł
    ATmega8 - kosztuje ok 6-8zł

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo