Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myszka na PS/2 zwarcie? model A4Tech 315

btn 25 Lut 2007 19:36 1054 2
  • #1 25 Lut 2007 19:36
    btn
    Poziom 11  

Witam
    Od jakiegoś czasu mam dziwne manewry z myszką. Posiadam model A4Tech 315 (optyk) już 4 rok. Niestety niedawno zaczęły się dziać dziwne rzeczy, mianowicie podczas normalnej pracy myszka przestawała działać a razem z nią często także klawiatura. W takich wypadkach pomagał restart i po krzyku. Zauważyłem iż kabel od myszki muszę mieć wyprostowany. Jeśli go zegnę (tuż przy plastiku, w przedniej części myszki) to właśnie wtedy kursor się zatrzymuje a tym samym musze ponawiać czynność, którą opisałem nieco wcześniej.
    Czyżby to znaczyło iż myszka ta powoduje jakieś zwarcie portu ps/2? W takim razie dlaczego również klawiatura przestaje działać? Sprawdzałem inną myszkę, kulkową - bez problemów, stabilna praca. Czyżby myszka do wymiany? A może wystarczy ją zreanimować? Albo jest to problem zarówno myszki jak i portu ps/2? Dlaczego w takim razie awaria myszki blokuje również klawiaturę?
    Proszę o jakieś pomysły.

0 2
  • #2 25 Lut 2007 19:49
    michu71
    Poziom 17  

Uszkodzony jest kabel a naprawa jest prosta obetnij kabel 2 cm od myszki rozkrec myszke i przyluyuj kabel w srodku tak jak ten obciety pamietajac zeby nie pomylic kolorow przewodow prawdopodobnie uszkodzony jest przewod zasilajacy i on wlasnie robi to zwarcie a zasilanie mysz i klwaiatura maja wspolne

0
  • #3 25 Lut 2007 20:50
    btn
    Poziom 11  

Dzięki. Przed chwilą zastosowałem się do Twoich rad i obciąłem podejrzany fragment kabla. Póki co nie zaobserwowałem żadnych niepokojących objawów. Dzięki wielkie.

0