Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP5550-jak napełnić

arteko 22 Wrz 2003 21:00 2596 8
  • #1 22 Wrz 2003 21:00
    arteko
    Poziom 24  

Kupiłem tusz czarny "UNIVESSAL INK CARTRIDGE REFILL KIT" 3X25 ml za 60 PLN czyli na 4 napełnienia. Czy na pewno mogę napełniać tym tuszem i jak to robić by nic nie uszkodzić. Czym czyścić strzykawkę, jak głęboko można wkładać igłę i czy muszę czekać z napełnieniem, aż cartridge będzie pusty.
    Moje obawy wynikają z faktu, że sztuka napełniania nie udała mi się z drukarką HP670C. Nawet kupilem potem nowe cartridge i tak drukuje fatalnie, co mnie zresztą zmusiło do kupienia HP5550. Z góry dziekuje za wskazówki, może tym razem nie będę musiał kupować nastepnej drukarki?

0 8
  • #2 23 Wrz 2003 07:29
    starosci
    Poziom 13  

Ja mam drukarke HP 890 C i jak kupowałem zestaw do napełniania to w komplecie był specjalny uchwyt który zakładam na kartridg.Igłe wkładam tak głęboko żeby przy napełnianiu tusz nie wyciekł na zewnątrz , a szczykawke myje ciepłą wodą z kranu.Zatykam otwór kołeczkiem z zestawu a następnie za pomocą tego specjalnego uchwytu założonego na kartridg wysysam szczykawką przez dysze około 1 ml tuszu aby wytworzyć w nim podciśnienie.I zawsze napełniam jak drukarka zaczyna złe drukować w trybie normal.

0
  • #3 23 Wrz 2003 08:55
    Alcedo
    Poziom 23  

Jeśli mnie pamięc nie myli to jest to tusz nr 56. Postepujemy następująco:
    1. Po wyjęciu pojemnika z drukarki zdejmujemy naklejkę góry .
    2. pod naklejką znajdują sie trzy otwory przez które wstrzykujemy igłą tusz. Ja zawsze wstrzykuje przez każdy otwór kilka mililitrów. Igłę wbijamy prawie do końca.
    3. Po wstrzyknięciu odpowiedniej ilości tuszu możemy:
    a) objąć ustami otworki :P i dmuchnąć (tylko z wyczuciem) aby
    wyciekło trochę
    b) wyciągnąć innym sposobem trochę tuszu z dysz.
    4. Naklejkę można przykleić z powrotem (o ile sie da)
    5. Włożyć tusz do drukarki.
    6. Drukować

Jakby były problemy z poziomem tuszu to daj znać.

Pozdrawiam

Aha jakby co to mogę zamieścić instrukcję ze zdjęciami.

0
  • #4 24 Wrz 2003 07:10
    Tytus
    Poziom 11  

Do każdej drukarki są inne tusze. Nie ma czegoś takiego jak tusz uniwersalny !!! Poprostu różnia się one składem chemicznym.
    Tak wiec tuszem z Hp nie napełnimy Lexmarka, mało tego Tuszem np.
    serii 600 nie napełnimy 3325. Nie przecze robiłem eksprymenty ale zwykle kończy sie to zasychaniem tuszu w drukarce.
    Pozdrawiam :D

0
  • #5 24 Wrz 2003 21:51
    arteko
    Poziom 24  

Dzięki za rady. Po napełnieniu tusz poszedł dołem cartridgea, czy to normalne?, jeśli dotknę bibułką to zostawia ślad, czy w takiej sytuacji mogę włożyć cartridge do drukarki?

0
  • #6 24 Wrz 2003 22:58
    master18
    Poziom 10  

Posiadam drukarkę hp610 tam o wyciek dołek bardzo łatwo
    w nim nie należy dmuchać do pojemnika lecz odessać z niego
    troche tuszu. Musi w nim panować podciśnienie, które zapewniają
    2 mieszki. Ja przechylam cartrige do góry nogami i ustami oddsysam
    powietrze przez odpowiecznik obok dysz.

Gdybyś opisał ten pojemnik było by mi łatwiej coś powiedzieć
    gdyż miałem już styczność też z innymi modelami drukarek przy nabijaniu.

0
  • #7 24 Wrz 2003 23:20
    arteko
    Poziom 24  

Po odklejeniu naklejki z góry pojemnika jest pięć otworów otwartych, a pod nimi gąbka. Chyba wstrzyknąłem za dużo tuszu. Po wciągnięciu spowrotem tuszu i odczekaniu kilku minut wstawiłem pojemnik do drukarki. Po procedurze czyszczenie pojemników drukuje dobrze, ale poziom tuszu pokazuje b. niski, chociaz na razie nie wyswietla sie komunikat, że jest mało tuszu.

-1
  • #8 25 Wrz 2003 08:35
    Alcedo
    Poziom 23  

Z tym poziomem tuszu to jest tak
    Tak słyszałem nie cytuje bo niechce mi sie szukać:
    Drukarka sczytuje i zapamiętuje otatnie 2 nr ID jak będziesz miał jakieś puste pojemnik to włóż go do drukarki wł/wył, wyjmij, włóż nowy i sprawdź poziom tuszu, chyba powinno pomóc. jak pomoże to daj znać.

:sm21:

0
  Szukaj w 5mln produktów