Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobic "czasowy" układ potwierdzenia do alarmu

aro_h 25 Lut 2007 23:42 1230 6
 • #1 25 Lut 2007 23:42
  aro_h
  Poziom 9  

  Witam!

  Interesuje mnie takie urządzonko jak w tytule:) Mianowicie:
  Mając zamontowany alarm w samochodzie (golf 3), chciałbym przy próbie wyłaczenia go wsiąść do samochodu i potwierdzić to ukrytym przyciskiem (włącznikiem sensorowym). Jeśli upłynie np 5 sekund i nie zostanie potwierdzona obecność właściciela samochodu alarm samoczynnie przechodzi w stan czówania...

  Prościej mówiąc system ma działać jak czasowa ręczna karta identyfikacji. W golfie zamontowane jest oddzielne odcięcie zapłonu i pompki paliwa wiec raczej nie jest to typowe złamanie stacyjki i odpalenie samochodu. Proszę Was o pomoc, może ktoś sie bawił w takie rzeczy.

  Pozdrawiam!
  Arek

 • #2 26 Lut 2007 00:27
  bartek_p
  Poziom 31  

  Trzeba pokombinować. Myśle że układ ne555 z odpowiednia aplikacją powinien załatwić sprawe.
  Kwestia podłaczenia

 • #3 26 Lut 2007 09:42
  renqien
  Poziom 32  

  Wbrew pozorom sprawa nie jest taka prosta jak mogło by się wydawać. Jak zmusić alarm do samoczynnego uzbrojenia już po 5 sekundach?

  Można zrobić taki patent, że czujniki drzwiowe samochodu podpiąć jako czujniki dodatkowe w alarmie i rearming samoczynnie uzbroi alarm, tylko że stanie się to dopiero po około 20-30 sekundach (zależy od modelu alarmu). Stacyjka też nie skasuje rearmingu jeżeli podpięta będzie za odcinką zapłonu. Kasowanie rearmingu odbywało by się przez podanie impulsu masowego na wejście czujnika drzwiowego w alarmie przez jakiś ukryty wyłącznik.

  Jednak wszystko wydarzy się dopiero po pół minuty od wyłączenia alarmu, a nie tak szybko jak by chciał kolega aro_h.

 • #4 26 Lut 2007 17:41
  pkhenr
  Poziom 32  

  a jakbyś przełaczył czujniki drzwiowe pod wyzwalanie z opcjonalnych których naruszenie po rozbrojeniu nie potwierdza i alarm mający samouzbrajanie po ok.30 sec zazbroi sie ponownie czyba że w międzyczsie zewrzesz do masy przewód od czujników drzwiowych który własnie przełączyłeś

 • #5 26 Lut 2007 19:00
  renqien
  Poziom 32  

  No właśnie to samo napisałem...

 • #6 26 Lut 2007 19:30
  pkhenr
  Poziom 32  

  sorry --- nie przeczytałem ,..........a już myślałem że zabłysne

 • #7 26 Lut 2007 23:16
  aro_h
  Poziom 9  

  Witam!

  Twierdzicie, że nie jest to proste takim sposobem jak podałem... Może i tak, nie znam sie na tym tak dobrze myślałem że to kwestia układu:)
  Jeżeli każdy alarm potrzebuje ok 30 sekund na "uzbrojenie sie" w takim razie nie ma co kombinować, te pierwsze 30 sekund jest decydujące gdy złodziej wsiada do samochodu.

  Prosze Was jeszcze o jedną radę. Czy mozna zrobić odcięcie zapłonu bezpośrednio przed komputerem sterującym? Jeżeli dobrze odczytałem schemat dla golfa III 1.8, jest to 24 pozycja w gnieździe jednostki sterującej, czyli zielony kabelek i on odpowiada za cewkę zapłonową i rozdzielacz zapłonu. Tak samo zamierzam zrobic odcięcie pompki paliwa, przy przerwaniu układu 7 który odetnie wtrysk, pompe paliwa i przekaźnik pompy paliwa. Nie wpłynie to na działanie komputera bądz nie wystąpi jakis reset? Jutro bede mogł sie podzielic tym co zrobiłem jeżeli kogoś to interesuje:) Mam tylko nadzieje ze wszystko bedzie ładnie działało:/

  Pozdrawiam!
  Arek

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME