Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alternator, non-stop świecąca lampka kontrolna

skucinka 26 Feb 2007 04:13 4685 12
Testo
 • #1
  skucinka
  Level 12  
  Koledzy potrzebje jakis prosty ukłądzik do sterowania lampka kontrolna ładowania w samochodzie. Lampka ta świeci mi cały czas bez względu na to czy auto jest odpalone czy wyłaczony silnik. Alternator jest dobry poniewż ładuje bez problemui przejeździłem całą zime bez zarzutów. Tylko chodzi mi o to sterownie ta lampką

  Dodano po 1 [minuty]:

  Układu tego nie moge wymienić bo jest zintegrowany z alternatorem

  Dodano po 2 [minuty]:

  A wymiana całe alternatora(Bosch) jest bezsensem. CZy moglibyscie polecic jakis tani dobry układzik i w ogóle gdzie mógłbym go dostać?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Tak abym mógł go podpiąć na zewnatrz alternatora do tego sterujacego przewodu
 • Testo
 • #2
  Wiech26
  Level 19  
  Jaki to alternator....6 czy9 diodowy?W jakim samochodzie?
 • Testo
 • #3
  mczapski
  Level 39  
  Pytanie godne loterii. Zajrzyj do dowodu rejestracyjnego żeby dowiedzieć się jaki masz samochód. Poza tym wygląda na przeróbki w instalacji (jeśli wiedza jest prawdziwa). W ostateczności można przyjąć, że uszkodzony regulator.
  Trochę mnie dziwi alternator BOSCH w Carismie. Wyjaśnienia jak na razie skąpe. Pytający wyraźnie nie chce usuwać przyczyny usterki lecz jej objawy. Ale jednak uważam, że nieodzowne będzie dokonanie podtawowych pomiarów instalacji elektrycznej. Może się okazać, że wiązki przwodów też w marnej kondycji. A więc jednak przyda się pomoc elektryka z racji iż kolega nie ma chęci podejmować trudów mierzenia.
 • #4
  skucinka
  Level 12  
  Auto mitsubishi Carisma 1,6 16V

  Dodano po 2 [minuty]:

  Jakie przeróbki w instalacji !!! Lampka na poczatku nie świeciła od kiedy jeżdźę tym samochodem. PO jakims czasie zaczęła migac i teraz świeci cały czas
 • #5
  leinadzs
  Level 27  
  Najprostszy i najtańszy układ to założenie przekażnika, ale to jest doraźne bo przyczyna pewnie leży w czym innym
 • #6
  Wiech26
  Level 19  
  Lampka ma pokazywać czy alternator ładuje czy nie.Jak świeci to coś jest nie tak.Zmierz jakie jest napięcie na akumulatorze podczas ładowania- ma być ok 14.4V.Być może twój akumulator jest reanimowany tylko a nie ładowany.Prawdopodobnie padła dioda od wzbudzenia alternatora.
  Alternator, non-stop świecąca lampka kontrolna
 • #7
  skucinka
  Level 12  
  Ładownie jest super tak jak napisales ok 14,4 V. A może to regulator?

  Dodano po 2 [minuty]:

  ten schemat jest poprawny? Czy zamiast minusa na lampce nie powinien byc płus? Z jednej strony lampki cały czas jest podanu plus nie minus.
 • #8
  viper555
  Level 39  
  W tym układzie kontrolka powinna być zasilana plusem ponieważ gaśnięcie polega na podaniu plusa z alternatora po wzbudzeniu.P
 • #9
  Wiech26
  Level 19  
  Przepraszam, ma być oczywiście plus na lampce .Niedorysowana kreska....Pytanie dlaczego lampka świeci?Odepnij przewód od regulatora napięcia przy alternatorze(cienki).Jeśli przy włączonym zapłonie lampka świeci to dostaje minusa na drodze od lampki do alternatora.Może gdzieś się przeciera przewód do masy?. Jeśli zgaśnie to usterki szukaj w samym alternatorze.
  Alternator, non-stop świecąca lampka kontrolna
 • #10
  skucinka
  Level 12  
  tez zakładałem że diody są Ok .Myslalem własnie nad tym przewodem.
 • #11
  User removed account
  User removed account  
 • #12
  skucinka
  Level 12  
  sprawdzałem, te przewody. Tak jka wiadomo na jednym jest cały czas ,+, a na drugim masa po przekreceniu stacujki(silnik nie chodzi) to jest OK bo lampka swieci , natomiast po właczeniu silnika sprawdzałem te dwa przewody napięcie przynajmniej powinne byc bliskie zera a wskazuje ok 9,4 V. CZyli stąd wniosek ,że na przewodzie wczesniej (masowy) jest ok 2,5 V a powinno być ok 12V aby lampka zgasła. Może rzeczyiście ten przewód jest zwarty do masy

  Dodano po 4 [minuty]:

  Elekrit przecież zasada sterowania tej lampi chba jest taka sama.
 • #13
  User removed account
  User removed account