Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oszczedna wersja zegara Nixie na PIC16F84

bruno4 01 Aug 2008 14:28 337532 1143
    zdzichu6969
    Level 23  
    Nie zamówiłem jeszcze tego. Narazie to wstępny Cennik.

Skoro masz pica, to poproszę.
    Jak byś mógł to zaprogramuj go. Żebym nie musial robic programatora jeszcze.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    dir3ctor
    Level 27  
    Odezwij sie na priva tak, zebym twojego maila mial.
    deska202
    Level 14  
    oj widze ze cos ostatnio towarzystwo od zegarków nixie umilkło:( a ja jestem własnie w trakcie składania zegarka na lampach LC531:) pozdrawiam wszystkich maniaków nixie:):)
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    dir3ctor
    Level 27  
    Ja mialem zegarek z DCF77 skladac, ale chyba zrobie na zwyklym RTC. Mam jeden pomysl i prosil bym aby towarzystwo wypowiedzialo sie co o tym sadzi. Zegarek z 1 przyciskiem tylko - do wylaczania budzika. Reszta (godzina, data, alarmy) ustawiana przez podlaczenie go do komputera via RS232 (emulowany na porcie USB). Jak myslicie, zda to egzamin?
    deska202
    Level 14  
    no egzamin pewnie zda no i nowa konstrukcja . wiec namawiam do zrobienia tego zegarka .
    pitekb
    Level 13  
    Witam
    Myślę, że powinno to zdać egzamin. Ustawiasz przy pomocy kompa czas, datę, itd... Potem zegar może stać gdziekolwiek, bo przecież ma on RTC a przez przez to podtrzymanie. Jedyny problem może stanowić ustawianie alarmu.
    Czy ta konstrukcja zegara jest twojego pomysłu?
    dir3ctor
    Level 27  
    Tzn bawie sie od pewnego czasu z USB a w szufladzie leza lampki i chcialem cos nowego wprowadzic do tematu zegarow nixie. Widze to tak, ze po podpieciu na USB zegarka instaluje sie drivery i od tego momentu zegar jest widoczny jako urzadzenie na porcie COM. Logujemy sie przez terminal, a tam menu z opcjami.
    DJ Clone
    Level 19  
    Kolega dir3ctor ma całkiem genialny pomysł. Zegarek można by załączyć i ustawić przez program. Są już jakieś postępy w tym kierunku?
    dturczak
    Level 19  
    zwykla przejsciowa z USB na rs'a tez by wystarczyla...
    na jakiejs kostce malej zapisywac opcje,i menu wyswietlane.
    1k na 1wire spokojnie starczy.
    jakas aplikacja np w basicu i by smigalo :)
    dir3ctor
    Level 27  
    Ale po co dodatkowa kostke pchac skoro mozna procka z usb wziasc...

A co do postepow to mam juz komunikacje z pc i menu opracowane. Teraz musze jakis RTC na 1wire kupic i go oprogramowac. Na razie na uniwersalce skladam... Program pisany w C.
    dturczak
    Level 19  
    jaka dodatkowa kostke..
    kupujesz kabel od komorki(w niej juz wszystko siedzi) i rozcinasz koncowke na kabelki ,rx,tx,gnd..

tak btw udalo ci sie juz zrobic komunikacje usb ? ;)
    dir3ctor
    Level 27  
    Komunikacje USB mam od dawna, ale jako emulacja RS232 (latwiej po stronie PC obsluzyc). Mini-projekt na biomedyke robilem - pulsometr na usb z interfejsem poskladanym w labview.
    Elektricon
    Level 12  
    witam
    mam pytanie.
    czy do układu przetwornicy ,ktora jest jak widze wykonana na 555,moge doprowadzic 5V.. ?
    nie wplynie to jakos na dzielnik po prawej stronie ukladu?
    dir3ctor
    Level 27  
    Bedzie to za malo do prawidlowego dzialania przetwornicy.
    jajeco
    Level 15  
    Witam, ostatnio złożyłem ten zegarek i niestety napotkałem na problem, a dokładniej chodzi o to, że przy wyświetlaniu cyfry 2, żarzy się lekko również 3, i tak samo jest np przy wyświetlaniu 6, z tym że żarzy się 7. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak?? zamieszczam foto jak to mniej więcej wygląda. Na zegarze na fotografii wyświetla się godzina 16:27 i nakładające się cyfry
    zdzichu6969
    Level 23  
    Posprawdzaj ścieżki, pewnie gdzieś sie zwarły.
    jajeco
    Level 15  
    Sam na to wpadłem i zrobiłem to w pierwszej kolejności, ale niestety nic nie znalazłem:(
    zdzichu6969
    Level 23  
    Układ sterowania lampami. Wymień zadziała
    jajeco
    Level 15  
    Wymieniałem i nadal nic to nie pomaga;/ ehh powoli nerwowo nie wyrabiam z tym
    dir3ctor
    Level 27  
    Jak koledzy wspomnieli: kwestia albo zwartych sciezek, albo walnietego 74141. Innej opcji nie ma.
    jajeco
    Level 15  
    Hmm co do układu sterowania lamp to wątpię, że jest uszkodzony. Zamówiłem 3 sztuki tych układów i 3 się tak samo zachowują. Chyba że wszystkie 3 były uszkodzone, ale w to wątpię. Zwarcia ścieżek szukałem, ale nic nie znalazłem. Lamp mam sporo i jak do tej pory to wszystkie które wkładałem to się tak samo zachowywały;/
    dir3ctor
    Level 27  
    Sprawdz omomierzem sasiednie sciezki ktore ida do pinow zapalajacych cyfry. Szukanie golym okiem nie ma sensu.
    jajeco
    Level 15  
    Dziękuje za pomoc:) problem rozwiązany:) minimalne zwarcie spowodowane o dziwo pasta lutownicza zostało odnalezione:) Pozdrawiam:)
    Kira Yamato
    Level 11  
    Oto mój skończony zegarek. Sorki, że tak późno załączam zdjęcia, ale oto i on:D:

Przy okazji, jaki dostaję numerek:?::D
    milypl
    Level 13  
    Witam, mam prośbę, mógłby mi ktoś zmierzyć jaki jest rozstaw nóżek w najszerszym miejscy w lampkach LC-513 np miedzy 1 a 8 pinem. Jestem za granicą i nie mam przy sobie zegarka swojego żeby zmierzyć a nadarza mi się okazja żeby zrobić ciekawą obudowę. Z góry dzięki za pomoc
    dturczak
    Level 19  
    miedzy srodkami nozek na okregu wychodzi przewaznie 16 mm
    milypl
    Level 13  
    dzięki wielkie, jak wykonam nową obudowę to oczywiście fotki pokaże :)
    dturczak
    Level 19  
    a z jakiego materialu ? (drewno,metal,plastik) jezeli mozesz zdradzic ;)