Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ile powinna palic laguna 1.9 dci , ile wam pali ?

26 Lut 2007 20:56 7530 3
  • Poziom 14  
    użytkuje lagune 2005 od 3 tygodni i ciągle mam mieszane uczucia co do spalanie przedtem jeździłem megan scenic 1.9 dci komputer w momencie zresetowania i chwilowej jeździe nie pokazywał mi więcej niż 7 l średniego spalania. Jeżdżę mało robie krótkie odcinki ale tyle zawsze miałem . teraz mój styl jazdy sie nie zmienił , nie jeżdżę agresywnie , a w lagunie pokazuje mi średnie spalanie w przedziel 9-9,3 l . Czy biorąc pod uwagę nawet krótkie odcinki takie spalani powinno byc , po prostu sugeruje sie tym co miałem w scenicu . Silniki podobne teraz mam 110 km przedtem miałem 102 km . Scenic jest nawet mniej opływowy wiec spalać nie powinien mniej .
    wiec co jest ? komputer fiksuje ? czy samochód pali za dużo ? jakie mogą być tego przyczyny ? co radzicie zrobić ?
  • Poziom 30  
    nie mozna sie calkowicie sugerowac srednim spalaniem z komputerka pokładowego. Radze sprawdzic to tradycyjnym sposobem. Poza tym, srednio 9 l na komputerku po miescie to wartość raczej prawidłowa.
  • Poziom 14  
    no ale sugeruje sie tym jak pokazywał mi komputer od scenica, ta sam jazda i przeważnie 6,5-7
    a teraz poniżej 9 trudno mi zejść

Dodano po 5 [minuty]:

dla mnie to trochę stresująca sprawa. samochód ma przejechane 105 tys km , zrobiony rozrząd i oleje , sprawdzony na komputerze silnik bez błędów itp.
    teraz sie naczytałem info ze to może wina turbiny ( ja ją chyba lekko czasem słyszę , sam nie wiem czy tak powinno być , myślałem ze tak to czasem leciutki "syk") - choć nie czuje spadku mocy lub czegoś innego czy może wadliwe świece lub wtryski , powiem szczerze że rozbolała mnie od tego już głowa :) myślałem ze to będzie dobry zakup mam nadziej że taki jest tylko oto mi chodzi po głowie