Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowy akumulator do każdego Notebooka

26 Lut 2007 21:58 911 2
  • Poziom 12  
    Witam!
    Czy któryś z szanownych forumowiczów spotkał się może z czymś takim:
    Dodatkowy akumulator do kazdego Notebooka
    Interesuje mnie zwłaszcza zastosowane wewnątrz ogniowo/ogniwa.
    Od pewnego czasu poszukuje kalorycznych i w miarę tanich baterii. Jedyne co udało mi się znaleźć do tej pory, to litowo jonowe ogniwa do laptopów o kalorycznośći około 200Wh/kg (1 ogniwo 3.7V 2.2A waży około 25g).
    Cena nie jest niska 12zł/szt więc zbudowanie akumulatora 14,8V 8,8A kosztuje około 200 zł.

Stąd moje pytanie: czy znacie jakieś tańsze wysoko kalotryczne ogniwa o dużych pojemnościach.

Szukam również schematów do ładowarki Li-Ion i stabilizatora zapięcia na 19V.

Z góry dzięki za pomoc Michael
    Dodatkowy akumulator do każdego NotebookaDodatkowy akumulator do każdego Notebooka
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!
    ... nie krzycz , nie używaj Caps Locka !

• Poziom 38  
    Gdyby chodziło tylko o akumulator o zbliżonych parametrach, to możesz użyć WIELOKROTNIE tańszego akumulatora żelowego:
    http://www.allegro.pl/item169698152_akumulator_12v_7ah_sunlight_gwarancja_faktura_.html

Układy ładowarek do aku Li-ionowych były wielokrotnie omawiane na Elektrodzie, mozesz sam poszukać, wpisz "Li-ion", albo coś podobnego.

Stabilizacja napięcia 19V jest możliwa przy użyciu jakiegokolwiek stabilizatora na napięcie niższe, niż 19V. Zobacz np. na aplikację LM317, który - choć wewnętrznie ma źródło napięcia odniesienia 1,25V, jest używany do stabilizacji napięć w przedziale od 1,25 do 37V.
  • Poziom 12  
    Podkreślam, że zależy mi na wysoko kalorycznych źródłach energi. Akumlator żelowy jest bardzo ciężki. Nosze go w torbie razem z lapem byłoby bardzo nieporęczne, a na dłuższą metę uciążliwe.