Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak zrobic antene z podgrzewanie tylnej szyby??

pawełek3650 26 Feb 2007 22:36 2691 5
 • #1
  pawełek3650
  Level 16  
  witam myśle ze to odpowiednie miejsce na forum.Mam zamiar zamontować sobie antene Cb w miejsce antent od radia i teraz nie chce dziurawić auta a anteny przyklejane do szyby to szajs.Spotkałem sie raz z antena w tylnej szybie było w fordzie sierra i było to zrobione z podgrzewanie tej szyby i dodam ze podgrzewanie chodziło i teraz chciałbym ten sam patent zastosować u siebie auto to mercedes 124 sedan.Jeśli ktoś wie jak zrobić takie coś prosze o porade .
  Pozdrawiam
 • #2
  sradio
  Level 11  
  najprościej wg mnie to w szereg z zasilaniem włączyc cewkę na rdzeniu a sygnał podać przez kondensator np.470pF do kabla antenowego do radia. drut cewki musi mieć przynajmniej 1mm.
  pozdrawiam
 • #3
  damiankop
  Level 22  
  a ja mam może inną zagadke.

  Ja u kolegi zrobiłem można powiedzieć dipol z druciku miedzianego rozciągnietego wzdłuż uszczelki przedniej szyby a zamaskowaliśmy go czarną taśmą izolacyjna także nie było nic widać.

  Dodam że nie gubiła sygnału :)
 • #4
  Olek II
  Moderator
  Witam sradio, to może jeszcze podpowiesz jak zestroić taką linię oporową /oczywiście dla prądu stałego/ dla w.cz 27 MHz?
  Nie kombinuj, chyba że chcesz uwalić radio. Pozdrawiam
 • #5
  mulek
  Level 26  
  Witam , podłącz radio FM przez kondensator np 470n. do zasilania szyby do "plusa" np. przy desce rozdzielczej. Nie jest to super rozwiązanie ale może w miejscu twojego zamieszkania wystarczy. Pozdrawiam
  Włodek
 • #6
  Olek II
  Moderator
  :oops: tak to jest jak się nie rozumie czytanego tekstu. Przekonany byłem że chodzi o radio CB i antenę z ogrzewania szyby. Pozdrawiam