Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 1100

23 Wrz 2003 10:07 3473 16
  • Poziom 23  
    Witam wszystkich
    mam problem z wyzej wymienioną drukarką.
    Drukarka brudzi i gniecie kartkę. Tak ja w załączniku (pozaznaczałem co nieco żeby było widać lepiej).
    Odległośc między początkiem pierwszego a początkiem drugiego zabrudzenia wynosi 54 mm, między początkiem drugiego a początkiem trzeciego wynosi 58mm.
    Zabrudzenia są od strony wydruku.
    Nie ma możliwości sprawdzenia kasety z tonerem (na razie).
    Czekam na pomoc.
  • Poziom 12  
    sprawdź nagrzewnicę i rolkę dociskową od grzałki
    może być na niej wtopiony toner, zgniecenia moga wynikać z uszkodzenia foli grzałki
  • Spec od drukarek
    malysobolek napisał:
    sprawdź nagrzewnicę i rolkę dociskową od grzałki
    może być na niej wtopiony toner, zgniecenia moga wynikać z uszkodzenia foli grzałki

Popieram. Najprawdopodobnie fuser. Sprawdź jeszcze rolki na osłonie fusera - potrafią "się zgubić" i wtedy też kartka może zostać pognieciona.
    Jeżeli masz tylko brudny bęben to włóż kartkę, wciśnik przycisk GO i przytrzymaj go ok. 20 sek. Wszystkie ledy zaczną migać naprzemiennie i drukarka rozpocznie procedurę czyszczenia ściezki papieru. Trochę to trwa więc się nie przestrasz jeśli kartka będzie "przechodziła" przez drukarkę jakieś 2-3 minuty.
  • Poziom 23  
    rolka dociskowa rzeczywiście była zabrudzona tonerem, ale jakieś dwa tygodnie temu dokładnie została wyczyszczona i wszystko było w porządku, dopiero teraz znowu zaczeła szaleć. Na grzałce nie zauważyłem żadnych uszkodzeń.
    Czy przyczyną może byc znowu rolka dociskowa, dodam, że kartka jest brudzona od strony wydruku.

Chciałbym jeszcze dodać nową wiadomość: jeżeli drukarka jest zimna to drukuje bez zarzutu, dopiero po kilku kartkachpojawia sie problem, widocznie wpływ ma na to temperatura ale jak dlaczego itp. :cry:
  • Poziom 23  
    Sytuacja wygląda nastepująco:
    brudzenie kartki ustąpiło po czyszczeniu ściezki papieru (dzieki Kazik). Natomiast problemem jest to nieszczęsne gniecenie.
    Rolka dociskowa jest czysta
    Osłona fusera jest w dobrym stanie
    Folia grzałki - nie widać żadnych pęknięć, przepaleń, ani uszczerbków. Wszystko wydaje sie być w porządku.
  • Spec od drukarek
    Alcedo napisał:
    Sytuacja wygląda nastepująco:
    brudzenie kartki ustąpiło po czyszczeniu ściezki papieru (dzieki Kazik). Natomiast problemem jest to nieszczęsne gniecenie.
    Rolka dociskowa jest czysta
    Osłona fusera jest w dobrym stanie
    Folia grzałki - nie widać żadnych pęknięć, przepaleń, ani uszczerbków. Wszystko wydaje sie być w porządku.

Hmmm ... Bęben ?
  • Poziom 23  
    Bęben chyba odpada.
    Było drukowane na dwuch różnych kardridżach, ale zregenerowanych przez tą samą firmę. Czy przyczyną może być sam toner. Choć nie sądze żeby to było możliwe w tym wypadku.
  • Poziom 24  
    niestety może i tak być nieraz toner sie zkawala
    w grudy piszesz że było regenerowane , dosypywali proszku a grudy sie zbierały a jak już się przedostaną na bęben to wygląda to tak jakby wosk tylko troche twardsze na bebnie . ja bym rozebrał
    całość i wyczyścił ze starego zkawalonego tonera
    i dosypał nowego . bynajmniej taki przypadek był u mnie.
    zabrudzenia bardzo delikatnie zeskrobałem z bebna obróciłem troche zębatke itd aż całkiem wszystko usunełem.
  • Poziom 23  
    To gniecenie bardzo mi przypomina podobny objaw z kserokopiarek.
    W kserokopiarce taki objaw występuje gdy kartka ma (z różnych
    powodów) lekko podwinięte brzegi. Nie wiem jakiego papieru używasz
    ale spróbuj z innym - może to jest przyczyna. Ważne by nie był
    wilgotny. I jeszcze pytanie: to jest wydruk jednostronny czy druga
    strona przy dwustronnym?
  • Poziom 23  
    Ski Man napisał:

I jeszcze pytanie: to jest wydruk jednostronny czy druga
    strona przy dwustronnym?

Gniecenie powtarza sie przy używaniu róznych papierów, papier jest na pewno suchy.
    Rzeczywiści, gdy pusci sie tą sama kartkę drugi raz od razu to częściej występuje gniecenie. :?:
  • Spec od drukarek
    Według mnie to jednak wina zespołu bębna i jeżeli on sam nie gniecie to "zmienia" tor ścieżki papieru i ta zgniatana (zaprasowana) jest w fuserze. Sprawdź co się dzieje jak w trakcie drukowania wyjmiesz bęben.
  • Poziom 23  
    To musi być coś z prowadzeniem papieru, bęben odpada bo były
    przecież próby na dwóch różnych i efekt był ten sam. Wyciągnij
    kartridź i sprawdź czy w okolicy rolki pobierającej nie ma jakiegoś
    obcego ciała (nawet małego) - takie coś może powodować pofalowanie
    kartki a potem zaprasowanie (zgadzam się tu z Kazikiem) w zespole
    utrwalającym.

PS A może sama rolka pobierająca jest zużyta i krzywo pobiera papier?
  • Spec od drukarek
    Ski Man napisał:
    To musi być coś z prowadzeniem papieru, bęben odpada bo były
    przecież próby na dwóch różnych i efekt był ten sam

owszem ale obydwa egzemplarze były po regeneracji - a jak ktoś je źle poskładał? Trzeba wykonać próbę na oryginalnym wkładzie. Zgadzam się również ze Ski Manem - sprawdzić moduł pobierania papieru. Podobno drukarka była konserwowana - może zostało coś spaprane przy ponownym składaniu drukarki? Powtarzam raz jeszcze - w trakcie drukowania wyjąć bęben i zobaczyć co się dzieje z kartką - w ten sposób znajdziesz miejsce gdzie kartka zostaje "przekrzywiona".
  • Spec od drukarek
    Aha, sprawdź jeszcze ułożenie takiej czarnej "folii" w podajniku i odbiorniku papieru, czasem się zawija i są problemy z prowadzeniem papieru.
  • Poziom 23  
    Witam
    Dzięki za wszystkie sugestie, pokombinuje jeszcze z tą rolką pobierającą, chociaż wszystko było w porządku, zmieniałem separator, a gume na rolce przesunąłem kawałek i przeczyściłem odpowiednim płynem, ale przyjżę sie jeszcze jak pobiera ny jest papier.
    jak coś odkryje to zamieszcze info.
  • Poziom 23  
    Przyczyna była następująca:
    1. Ktoś w tej drukarce ostro nagrzebał.:shii:
    2. w drukarce brakowało jednego elementu (przedstawiam go w załączniku), przez to rolka dociskowa nie spełniała w pełni swojej funkcji.

dzięki za pomoc :D

szczególnie dla 0X
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ok rozwiazanie jest takie: drukarka po jakims grzebaczu polamal czarny plastik ktory trzyma elektrode rolkowa pod bebnem i zalozyl tam powyginany spinacz biurowy, poza tym zgubil jedna z panewek walka silikonowego w fuserze i papier w nim byl nierownomiernie prowadzony co powodowalo gnicenie papieru

TEMAT UWAZAM ZA ZAMKNIETY
    pozdrawiam kosmit[/b]